Qualcomm, Snapdragon 888 ile dalga geçiyor ve 14 OEM’in onunla akıllı telefonlar üreteceğini doğruladı

Qualcomm’un en son amiral gemisi yonga setini San Diego, California’da devam eden Snapdragon Tech Summit Digital etkinliğinde tanıtması bekleniyor. Resmi açıklamanın öncesinde şirket, yeni yonga seti için bir teaser paylaştı ve önümüzdeki yıl yonga setini içeren cihazları piyasaya sürecek olan 14 OEM’i seçti. Bilgiye göre, şirketin en son amiral gemisi yonga setinin adı Snapdragon 875 değil Snapdragon 888’dir ve aşağıdaki özellikleri içerecektir:

Snapdragon X60 5G Modem

Snapdragon 888 5G, dünya çapındaki tüm büyük bantlarda hem mmWave hem de alt-6 5G uyumluluğu sunan 3. nesil Qualcomm Snapdragon X60 5G Modem-RF Sistemini içerecek. Modem ayrıca 5G taşıyıcı toplama, global çoklu SIM, 5G Bağımsız, 5G Bağımsız Olmayan ve Dinamik Spektrum Paylaşımını da destekleyecektir.

Qualcomm AI Motoru

Qualcomm’un en son amiral gemisi teklifi, tamamen yeniden tasarlanmış Qualcomm Hexagon işlemcili yeni 6. nesil Qualcomm AI Engine’i de içerecek. Yeni AI Motoru, saniyede 26 tera işlem (TOPS) kapasitesine sahiptir ve önceki nesle kıyasla önemli performans ve güç verimliliği iyileştirmeleri sunacaktır. Yapay zeka platformu, yeni sezgisel ve akıllı özellikler için daha düşük güçlü, her zaman açık AR işlemeyi içeren 2. nesil Qualcomm Algılama Merkezi ile daha da geliştirilmiştir.

Qualcomm Snapdragon Elite Oyun

Snapdragon 888, Qualcomm Adreno GPU performansını önceki nesillere göre önemli ölçüde yükseltecek olan yeni 3. nesil Snapdragon Elite Gaming’i de içerecek.

Qualcomm Spectra ISP

Yeni yonga seti ayrıca daha hızlı gigapiksel hızı Qualcomm Spectra ISP sayesinde daha iyi hesaplama fotoğrafçılığı performansı sunacak. Yeni ISS, kullanıcıların saniyede 2,7 gigapikselde fotoğraf ve video çekmesine veya önceki nesle göre% 35’e kadar daha hızlı olan 12 MP çözünürlükte kabaca 120 fotoğraf çekmesine olanak tanıyacak.

Açılış konuşması sırasında Qualcomm, Snapdragon 888’in 5G yeteneklerini mmWave 5G ile bağlanan radyo kontrollü bir yarış arabası aracılığıyla gösterdi. Gösteride, sürücüler pistin 5G üzerinden canlı video beslemesini kullanarak iki yarış arabasını bir mil uzaklıktan kontrol ettiler. Gösteri, Verizon ve Ericsson ile işbirliği içinde oluşturulan özel bir 5G ağı tarafından etkinleştirildi. Referans tasarım Snapdragon 888 ve Snapdragon X60 5G modemden yararlandı.

Qualcomm, daha önce de belirtildiği gibi, önümüzdeki aylarda Snapdragon 888 ile çalışan cihazları piyasaya sürecek 14 OEM’in isimlerini de doğruladı. Bunlara ASUS, Black Shark, Lenovo, LG, Meizu, Motorola, Nubia, realme, OnePlus, OPPO, Sharp, Vivo, Xiaomi ve ZTE dahildir.

İki günlük etkinlik sırasında Qualcomm Snapdragon 888 ve yeni SoC’yi içeren yeni cihazlar hakkında daha fazla bilgi edinmeyi umuyoruz. Bu nedenle, Snapdragon Teknoloji Zirvesi Dijital 2020 kapsamımıza bağlı kaldığınızdan emin olun.

Bir cevap yazın