Qualcomm ve ASUS’un bir oyun akıllı telefonunda bir araya geldiği bildiriliyor

Yonga seti üreticisi Qualcomm’un kendi oyun akıllı telefonları üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Göre DigiTimesYarı iletken haberlerine odaklanan Tayvanlı bir yayın olan Qualcomm, 2020’nin sonunda piyasaya çıkabilecek ilk akıllı telefonunu üretmek için ASUS ile ortaklık kuracak. ASUS’un donanım ve tasarıma odaklanması bekleniyor, Qualcomm ise “endüstri tasarımı” ile ilgilenecek ve “Snapdragon 875 platformunu optimize eden yazılım entegrasyonu.” Qualcomm, geleneğe göre Aralık ayında yeni amiral gemisi yonga setini piyasaya sürüyor ve cihaz üreticileri ertesi yıl yeni telefonlarını tanıtacak. Raporun geçmesi gereken bir şey varsa, yeni yonga setini sallayan ilk bitmiş ürünle birlikte yeni Snapdragon 875’in bu yıl piyasaya çıktığını görebiliriz. Ancak, cihazın önümüzdeki yıl gönderilmesi bekleniyor.

Qualcomm, NVIDIA’nın 2016’da kendi ‘Founders Edition’ GPU’larını tanıtarak geri aldığı yolu izliyor gibi görünüyor. Bu sadece bir referans tasarım değildi, aynı zamanda şirketin kendi GPU serisini satarak bir miktar kar elde etmesine yardımcı oldu. Bunun da ötesinde, şirketin piyasadaki en iyi oyun akıllı telefonlarından birini yapma soyağacını göz önünde bulundurarak ASUS gerçekten iyi bir seçim gibi görünüyor. Şu anda ROG Phone 3, Qualcomm’un en yeni amiral gemisi yongası Snapdragon 865+ içeren en iyi oyun akıllı telefonu olarak değerlendiriliyor.

Görünüşe göre, hem ASUS ROG Telefon oyun telefonları hem de Qualcomm’un ekranlar, bellek, kamera modülleri, piller ve soğutma çözümleri dahil olmak üzere oyun telefonları için gerekli bileşenlerin ortak satın alınması için anlaşma çağrıları yapıldı. Bu, esasen yaklaşmakta olan Qualcomm oyun akıllı telefonlarının ROG Telefon serisinden bazı unsurları taşıyabileceği anlamına geliyor. İki şirketin de yılda yaklaşık 1 milyon telefon üretmesi bekleniyor; bunlardan 500.000’i Qualcomm’a ayrılmışken, diğeri ROG Phone markası altında.

Yorum için ASUS’a ulaştık, ancak bir sözcü bize söylentiler veya spekülasyonlar hakkında yorum yapmadıklarını söyledi. Qualcomm muhtemelen Snapdragon 875 yonga setini 1 Aralık’ta başlayacak sanal Snapdragon Teknoloji Zirvesi etkinliğinde tanıtacak, bu yüzden daha fazlasını öğrenmek için uzun süre beklememize gerek kalmayacak.

Bir cevap yazın