Radyo: Tarihi Boya Renkleri – Palet

“Tarihi renk” cümlesini duyduğunuzda aklınıza ne geliyor? Biraz sınırlı bir gri, mavi ve yeşil paleti mi hayal ediyorsunuz? Parlak ve canlı renklerden ödün vermeden hem iç hem de dış mekan kullanımı için tarihi boya tonlarını seçebileceğiniz ortaya çıktı.

Dinlemek ARALIKLI HOODS Veya aşağıdaki metni okuyun:

Restorasyon uzmanları, tarihi evlerdeki orijinal boya renklerinin sandıklarından çok daha güçlü olabileceğini, ancak yıllar içinde solduğunu anladı. Tarihsel olduğunu düşündüğünüz renk tonları ve soluk gri tonlar daha parlak tonlarla başlamış olabilir.

Eviniz için otantik bir görünüm yaratmaya kararlıysanız, evinizin tarzı için popüler olan renkleri araştırın. Gürcü tarzı evler genellikle sarı veya kahverengiydi. Federalist tarz daha pürüzsüz, sarılar, maviler ve zamansız kremler getirdi. Viktorya dönemine ait evlerin parlak ve çeşitli renkleri, değişen desenlerle olduğu kadar yeni teknolojiyle de ilgiliydi – 20. yüzyıl yaklaşırken, simyacılar daha önce mevcut olandan daha geniş bir renk yelpazesi yaratmanın yollarını arıyorlardı. Ayrıca, renk seçeneklerinin mevcudiyetinde devrim yaratan tamamen yeni bir icat vardı: boya kutusu!

Radyo Ülke çapında 75’ten fazla istasyona sahip yeni açılan günlük bir radyo istasyonudur (ve büyümektedir). Bob a Day’den 60 saniyelik ev tadilatı radyo ipucumuzu dinleyerek veya okuyarak günlük dozunuzu buradan alabilirsiniz.

Boya renkleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

Tarihi Boya Renkleri El Kitabı
Tarihi bir boya rengi seçin
Yeni bir ev rengi seçmek için yapılması ve yapılmaması gerekenler