Radyo: Tırmık İpuçları – Çörek Otu ve Bahçe

Yılın bu zamanında yaza gölge sağlayan ağaçlara sahip olacak kadar şanslı olanlar bu ayrıcalığın bedelini düşen yapraklarını toplayarak ödemelidir. Bu sonbahar ritüelini daha az acı verici hale getirecek birkaç ipucum var.

Dinlemek TARAMA İPUÇLARI Veya aşağıdaki metni okuyun:

Her şeyden önce, biçebileceğiniz hiçbir şeyi kopyalamayın – çimlere düşen yapraklar, çimleri biçtiğiniz sürece kolayca çıkarılabilir. Çim büyümeyi bıraktığında ve kürek çekmeye başlamanız gerektiğinde, ellerinizi kabarcıklardan korumak için eldiven giydiğinizden emin olun.

Rüzgarlı bir günde yaprakları yırtmayın ve yağmur yağmadan önce yırtmaya çalışın, sonra değil, ıslak yapraklar toplamak gerçek bir acıdır. Uzun mesafeleri yırtmayın – kağıt çantanızı çarşafların üzerine getirin, tersi değil. Çok fazla kağıdınız varsa, bunları kumaşın üzerine koymaya çalışın ve daha sonra çalışırken çekin.

Topluluğunuzun bir kağıt geri dönüşüm programı varsa, katılın! Sonbahar yapraklarınız bu önümüzdeki bahar için harika bir gübre olabilir. Hırslıysan kendi malçını yapabilirsin.

Son olarak, biraz eğlenmeyi unutmayın – çarşaf yığınına atlamak, çocukların asla eskimeyen eğlencelerinden biridir. Çocuğunuz yoksa, birkaç komşu davet edin.

Radyo Ülke genelinde 75’ten fazla istasyona sahip (ve büyüyor) yeni başlatılan günlük bir radyo istasyonudur. Günlük dozunuzu, Bob a Day’den 60 saniyelik ev iyileştirme radyo ipucumuzu dinleyerek veya okuyarak buradan alabilirsiniz.