Güncel İçerikler

Ramazan malzemeleri satın almak için akıllı ipuçları

Özellikle çok sayıda tören ve ziyafetlerin ve kahvaltı veya sahur seansları için aile davetlerinin olduğu cömert bir ayın eşiğindeyken, bizi daha fazla tüketmeye iten satın almak için birçok ilginç ve cazip teklif var. Bu ay boyunca ihtiyaçlarınızı almaya hazırlandınız mı? İhtiyacınız olmayan şeyleri almak için acele mi ediyorsunuz, yoksa akıllı ve her şey için madencilik […]

Bu Haber 18 Aralık 2020 - 22:25 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

Ramazan malzemeleri satın almak için akıllı ipuçları

Özellikle çok sayıda tören ve ziyafetlerin ve kahvaltı veya sahur seansları için aile davetlerinin olduğu cömert bir ayın eşiğindeyken, bizi daha fazla tüketmeye iten satın almak için birçok ilginç ve cazip teklif var. Bu ay boyunca ihtiyaçlarınızı almaya hazırlandınız mı? İhtiyacınız olmayan şeyleri almak için acele mi ediyorsunuz, yoksa akıllı ve her şey için madencilik mi yapıyorsunuz ve ihtiyaçlarınız dışında satın almak için acele etmeyin.

İşte bu kutsal ayda evlerimiz için bu özel görevde size yardımcı olacak bazı basit ipuçları.

Alışveriş öncesi ve sırasında ipuçları

1- Satın almak istedikleriniz için, eksikliklerinize ve ailenizin ihtiyaçlarına, oluşturacağınız güçlü yönlere ve her ziyafetteki kişi sayısına göre bir plan oluşturun.

2- Ramazan boyunca az bir miktar dışında aşmayacağınız gıda maddeleri için bir miktar belirleyin.

3- Rastgele alışveriş yapmaktan kaçının ve harcamaları artırmaya yardımcı olan özel tekliflere yönelmeyin.

4- Almak istediklerinizin listesi ile markete veya süpermarkete gidin ve atlamamaya çalışın.

5- Bütçenizi karıştırmamak ve evinizi karmakarışık etmemek için bir aylık erzak almaya gerek yoktur.

6- Bozulmaması için haftalık alınması tercih edilen mallar ve daha uzun süre saklanabilen mallar var, bu sayede aylık satın alabilirsiniz.

7- Özellikle büyük indirime sahip (özel teklifler) ürünlerin çoğunun süresi dolmak üzere olduğu için son kullanma tarihine dikkat edin.

8- Sorunlardan kaçmaktan ve satın almanın olumsuz duygularını açığa vurmaktan, alışveriş yapmayı bir çeşit eğlence olarak düşünmekten ve zaman kaybetmekten kaçının.

9- Aç ya da oruç tutmayın ve özellikle oruç ayında sağlıksız yiyecekler almaktan kaçının.

10- Bir arkadaşın yanında iseniz, ihtiyacınız olmayan pek çok şeyi sırf o satın aldığı için satın almanıza gerek yoktur.

11- Ailenizin ihtiyaçlarını aşan büyük tasarruf teklifleri varsa akraba veya yakın arkadaşlarınızla abone olabilir, ürünleri ihtiyaçlarına göre bölerek sunulan tekliflerden hepiniz yararlanırsınız.

12- Bu mallar ve teklifler yıl boyunca her zaman mevcuttur, bu nedenle acele etmeye ve daha fazlasını almaya gerek yoktur.

13- Malların kalitesine ve son kullanma tarihine dikkat edin, özellikle uygun fiyatlarla sunulan ürünler için, her ucuzun iyi olmaması zekanıza bağlıdır.

14- Sepet yerine alışveriş sepetini kullanabilirsiniz, çok fazla ürüne ihtiyacınız yoksa savurganlığa gerek kalmaz.

15- Çocuklarınız için mümkünse Ramazan öncesi ev gereçleri ve bayram kıyafetleri alın ve zamanı için taze alınması gerekenleri bırakın ki, özellikle yaz mevsiminde nasıl saklayacağınız konusunda kafanız karışmasın.

16- İlk hafta için malzemeleri alın ve daha sonra talep eksikliği ve mallara olan telaş nedeniyle fiyatların düşeceğini göreceksiniz.

17- Herhangi bir hatayı düzeltmek için süpermarketten ayrılmadan önce hesap faturasını gözden geçirin, çünkü hata muhtemelen aşırı kalabalık ve tıkanıklıktan kaynaklanmaktadır.

18- Ramazan ayı ibadet, cömertlik, cömertlik ve cömertlik ayıdır, bu nedenle bu kutsal ayda akraba ve dostları, fakirleri ve yoksulları unutmayınız, senede bir kez tekrar etmeyen bu ayda fırsattan yararlanın.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal