Ramazan malzemelerini satın almadan önce sağlık ve güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Ramazan ayının ilk günleri dolduktan sonra tabii ki her anne daha fazla erzak almalı ve Ramazan bitmek üzere ama bu malzemeleri almadan önce sağlık ve güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Bu makalede, en iyi kalitede Ramazan malzemeleri ve aksesuarlarını satın almanızı sağlayacak birkaç ipucu.

Üretim ve son kullanma tarihini kontrol edin Satın aldığınız yiyeceklerin üzerinde kalitesiyle tanınan ürünleri satın aldığınızdan emin olun.

Buzdolabını temizlediğinizden emin olun Ve Ramazan ayından önce soğutucu ve ayın özel ihtiyaçları için ikisinden de bir alan yapın ki satın aldığınızda yerleştirmekten yorulmasın ve mutfağınızın büyük bir kısmını kaplamasın.

– Bazı teklifler sizi yapabilir İhtiyaç duymadığınız malzemeleri satın alırsınız, hepsini tüketemeyeceğiniz büyük miktarlarda satın alabilir, bozulabilir ve onlardan kurtulmak zorunda kalabilirsiniz.

– Satın alımların bir listesini yapın Markete veya dükkana gitmeden önce ihtiyacınız olan şey ve aile üyelerinizin bunu sizinle paylaşmasını sağlayın.

Sarf malzemeleri listenizde yapın Sebzeler, meyveler, peynir çeşitleri, tatlılar ve ekmek gibi sürekli ihtiyacınız olan ve çabuk bozulan ve önce satın alınması gereken şeyleri belirleyin.

Malzeme almaya gitme Ve oruç tutuyorsunuz çünkü açlığınız sizi gerçekten ihtiyaç duymadığınız birkaç şeyi almaya zorlayacak ve bu da midenizin kaldıramayacağı çok miktarda yiyecek yemenize yol açacaktır.

Aileni davet ediyorsan Arkadaşlarınız da iftar üzerinden, o yüzden taze olsun ve tadı değiştirmesin diye davetiye malzemelerini hemen öncesinde alın.

Yeterince et ve kümes hayvanı baharatlayabilirsiniz Ve pişirirken çok fazla zaman harcamamak için buzdolabında saklayın, başka yiyecekler de hazırlayabilir ve pişirmeye hazırlanana kadar buzdolabında saklayabilirsiniz.

Ramazan yemekleri alırken Hurma ve yamish gibi ünlüler, bu yüzden onları Ramazan öncesi veya kahvaltıdan sonra tadın diye alın ve daha önce denemediğiniz yeni bir tür varsa birkaç koşha alın.

Fındık seçerken kabuğunu tutanları seçin Çünkü kabukların çıkarılması hasara maruz kalacağı için bu, kalitesini ve güvenliğini garanti eder.

Kuruyemiş ve yamish almadan önce Kuru ve güneş, yüksek sıcaklık ve neme maruz kalmaması gerektiğinden, satın aldığınız mağazada nasıl saklayacağınızdan emin olun.

Ramazan malzemelerinin hazır olduğundan emin olun Bunları güvendiğiniz ve kapaklarının iyi olduğu ve üzerlerinde son kullanma tarihi yazılı olan yerlerden satın alıyorsunuz.

– Qamaruddin rulosunu alırken Elastik olduğundan ve koyu veya açık renkli olmadığından emin olun, çünkü ilki eski olabilir ve ikincisi seyreltilebilir.

Fındık keserken Çabuk bozulabilecekleri için onları hemen soğutun.

Ayrıca oku:

Bu Ramazan’da kahvaltı masanızı dekore etmek için 11 ipucu

İftar ve sahur yemeklerini hazırlarken zaman kazanmak için 6 ipucu