Resimler: son 2018 perde tasarımları


önceki
Sonraki

 • 123rf ham grup

  Ev dekorasyonlarında her zaman odaların güzelliğini öne çıkaran ve onlara zarif bir cephe veren çerçeve olan perdelere ihtiyaç vardır.

  Ev dekoru uzmanları, temel ev dekor parçalarından biri olarak perdeleri seçmenizi tavsiye ediyor. Perdeler, evinizin görünümünü tamamen değiştirebilir ve şıklığına katkıda bulunabilir. Perdelerin tasarımları yıllar içinde ağır kumaşlarla lüksü yansıtan karmaşık şekil ve tasarımlardan değişirken, son zamanlarda perdeler sade tasarımlara ve şifon, organze ve saten gibi hafif malzemelere yönelirken, aydınlatma, toz ve estetik formu da engellemede pratiklik kazanmıştır. İster yeni bir eve taşınıyor olun, ister evinizi yenilemek isteyin perdeler, eve şık ve farklı bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olacak araçlardan biridir.

  2018 için en yeni modern perde koleksiyonuna göz atın

 • Modern perdeler

  123rf Petro Kuprynenko

  Perdelik panjurlar modası geçmiş, yerini sade tasarımlara sahip modern perdeler almıştır.

  Ahşap esaslı perdelik perdelerin trendi, ağır ve ekstra kumaşların ve abartılı işlemelerin kullanılmasıyla katmanlar halinde yayıldı. Yeni yılda perde çılgınlığı, fazla desensiz sade tasarımlara ve renklere yöneliyor. Dekor uzmanları, kolayca çıkarılıp temizlenebildikleri için, ahşap üzerine monte edilmesine kıyasla tutması daha kolay olan perdelerin montajı için metal boruların kullanılmasını da tavsiye ediyorlar. Toprak renkleri modern ve klasik iç mekanlara uyar ve geniş bir renk paleti ile koordine edilebilir, bu nedenle evdeki her oda için ideal seçeneklerdir.

 • Perdelerde canlı renkler

  123rf Petro Kuprynenko

  Modern dekoru tercih ediyorsanız canlı renklere sahip hafif malzemeler ideal seçimdir.

  Son zamanlarda dekor ve mobilyalarda renkler, geniş desenler ve bohem tarz en popüler hale geldi. Canlı renkler, herhangi bir mekana canlılık ve ferahlık hissi verir, bu nedenle dar alanlar için mükemmel bir seçimdir, ayrıca odalara ışık girmesini sağlayan ve evdeki alanı ve aydınlatmayı artıran şeffaf malzemeler. Uyumlu bir dekor elde etmek için mobilyanın rengini ve desenini yukarıdaki dekorda olduğu gibi perdelik kumaşlarla eşleştirebilirsiniz.

 • Perdelerde malzeme kombinasyonu

  123rf ham grup

  Perdelerde şık bir tasarım ve farklı bir şekil elde etmenin harika bir yolu, malzemelerin bir kombinasyonudur.

  Beyazın tekdüzeliğini ev dekorasyonunda kırmak için kırmızı gibi koyu renklerden bir dokunuş kullanabilirsiniz. Harika ve zengin bir kontrast oluşturmak için yukarıdaki tasarımda olduğu gibi şifon ve kadife gibi malzemeleri karıştırabilirsiniz. Dekora tek renk hayat vermek istiyorsanız perdeler, evin görünümünü yenilemek ve tek renge neşeli ve zarif bir dokunuş vermek için etkili aracınız olabilir. Odadaki dekor ünitelerini birbirine bağlamak için perde ile aynı renkte vazo, lamba gibi parçalar kullanabilirsiniz.

 • Perdelerde çizgili kumaşlar

  123rf Katarzyna Białasiewicz

  Şık bir şekilde perdeleri kullanmanın en kolay yolu, karmaşık detaylandırma veya nakış gerektirmeyen renkli kumaşları tercih etmektir.

  Beyaz ve kırık beyaz gibi açık renkler ile odanın cazibesi olmak için perdelerde, özellikle mobilyalarda düz kumaşlarda çizgili veya desenli kumaşlar kullanın. Farklı şekil ve malzemelerde birçok çizgili kumaş vardır, renkleri koordine etmeyi seçerken emin olun ve odanın kalabalık görünmemesi veya uyumunu kaybetmemesi için desenli duvarlar veya büyük desenli duvar kağıtları ile kullanmayın.

 • Farklı tasarımların perdeleri

  123rf Katarzyna Białasiewicz

  Farklı kumaş türlerinin sık kullanımı artık perdelerin uygulanmasının temeli değil, ayrıntılara ve kesime güvenmek, modern perdelerin uygulanmasında ana faktör haline geldi.

  Kristallerle süslenmiş pileler iddialı görünmeden minimalist tasarıma zarafet ve zarafet katıyor. Şarap tonu, 2018’de güçlü bir şekilde geri dönen ve dekor paletinin başında gelen tonlardan biridir. Şifon, evi nefes alabilir hale getirdiği ve doğal ışığın içeri girmesine izin verdiği için yüzlerce şekil ve tasarımda kullanılabilen yumuşak bir malzemedir, bu nedenle oturma odaları ve çocuk odaları için mükemmel bir seçimdir.