Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Resimlerle anne ve bebek için en iyi emzirme pozisyonları

Resimlerle doğru emzirme pozisyonları hakkında bilgi edinin Doğru emzirme pozisyonları Anne ve bebek için birlikte en büyük rahatlığı sağlayanlardır, bu nedenle kendinizi tek bir yola adamanız gerekmez, ancak bir işlemi gerçekleştirmenizi sağlayacak bir sete yerleşene kadar tüm durumları denemelisiniz. Emzirme En az çabayla, gelecekte çocuğun boyutu büyüdükçe bu pozisyonları değiştirmeniz gerekebileceğini unutmayın. Yatağı yatırarak emzirme […]

29 Aralık 2020 - 13:57 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi. A+A-

Resimlerle anne ve bebek için en iyi emzirme pozisyonları

Resimlerle doğru emzirme pozisyonları hakkında bilgi edinin

Resimlerle uygun emzirme koşulları hakkında bilgi edinin

Doğru emzirme pozisyonları Anne ve bebek için birlikte en büyük rahatlığı sağlayanlardır, bu nedenle kendinizi tek bir yola adamanız gerekmez, ancak bir işlemi gerçekleştirmenizi sağlayacak bir sete yerleşene kadar tüm durumları denemelisiniz. Emzirme En az çabayla, gelecekte çocuğun boyutu büyüdükçe bu pozisyonları değiştirmeniz gerekebileceğini unutmayın.

 Yatağı yatırarak emzirme
Yatağı yatırarak emzirme

Yatağı yatırarak emzirme

Emzirme için en yaygın ve bilindik pozisyonlardan biri, annenin dirseğin içinden bebeğin başı için bir yatak yaptığı, hafifçe kaldırılmış bir sandalyeye veya yatağa oturduğu, ancak sırtını olabildiğince düz tutarken birkaç yastıkla desteklendiği yerdir.

Anne, bebeğin kolunu kolunun yanına yanına koyması şartıyla, anne, bebeği doğrudan dizlerinin üzerine veya dizlerinin üzerinde bir yastığın üzerine koyar, böylece yan, yüzü, karnı ve dizleri doğrudan anneye bakacak şekilde yatar.

Bebek sağ memeden emziriliyorsa, doğru pozisyon annenin bebeğin başını içeriden sağ dirseğe yerleştirmesidir ve bunun tersi de geçerlidir.

Anne, bebeğin başını, omurgasını ve sırtını ön kolun geri kalan kısmı ile sabitler ve bebeğin dizlerinin sol meme altında annenin vücuduna yakın olmasını sağlar.Böylece bebek için doğru pozisyon, annenin vücuduna göre yatay veya küçük bir eğim açısında yatması olacaktır.

  • Yatak durumu şartlardan biri olmasına rağmen Emzirme Çok yaygındır ancak doğal doğumla doğum yapmış annelerde kullanılması tercih edilir çünkü sezaryen ameliyatı olan kadınlar emzirme saatleri boyunca çocuğu taşımakta ve vücudu dik tutmakta zorlanır ve anne bebeğin boyun kaslarının bu yönteme dayanamayacak kadar zayıf olduğunu ve ertelenebileceğini hissettiği takdirde bu durumdan da vazgeçilebilir. Bebek bir aylık oluncaya kadar bu durum.

 Ters yatak pozisyonunda emzirme
Ters yatak pozisyonunda emzirme

Ters yatakla emzirme

Ters yatak pozisyonu en popüler pozisyonlardan biridir Emzirme Ayrıca, sol koldaki avuç içi yatak pozisyonunda sağ kol dirsek fleksiyonu ile gerçekleştirilen bebeğin başını destekleme görevini yerine getirdiği, küçük bir farkla önceki pozisyona benzer.

Anne bebeğini sağ göğüsten emziriyorsa, sol kolu bebeğin vücudunu dışarıdan sarar ve göğsü ve karnı annenin vücuduna bakana kadar annenin vücuduna doğru yönlendirir.

Bu durumda anne, küçük olanın başını göğse doğru yönlendirmek için başparmağını ve avucunun kalan parmaklarını kullanır, böylece meme ucunu düzgün bir şekilde yakalayabilir.

  • Bu pozisyon en çok memeyi kavrama sorunu yaşayan ve küçük boyutları olan bebekler için kullanılır.
 Bir el çantasıyla emzirme
Bir el çantasıyla emzirme

Bir el çantasıyla emzirme

Bu pozisyonda anne, bebeğini emzireceği meme ile aynı yönde kolunun altına (koltuk altı) koyar, böylece bebeğin şekli kadınlar için omzuna tutturulmuş bir çanta gibi görünür !!

Bu pozisyonu düzgün bir şekilde uygulamak için anne bebeğini kolunun altına, ayakları annenin sırtına bakacak şekilde burnu meme ucunun önüne gelecek şekilde, anne kolunu dizlerinin üzerinde bir yastığa ya da hemen yanına koyacak şekilde, bebeğin omuzlarını, boynunu ve başını eliyle destekler. Anne, bebeğin üst vücudunu düzeltmek için ön kolunu kullanırken küçük olanın başını meme ucuna yönlendirmek için avucunu kullanır.

Annenin koluna çarpmamak için bebeğin başını memeye doğru zorlamamaya dikkat edin, bu da beslenme veya nefes almada zorluklara neden olabilir.

  • Bu durum, anneyi emzirme döneminde çocuğunu uzun süre mide üzerinde taşımaktan veya emzirme sorunu olan çocuklarda annenin ağzını memeye doğru yönlendirebilmesi nedeniyle sezaryenle doğumdan sonra kullanılır.

Ayrıca, meme boyutu büyükse veya meme uçları küçükse veya gizliyse bu pozisyon optimaldir.

 Yatar pozisyonda emzirme

Yatar pozisyonda emzirme

Yatar pozisyonda emzirme

Bir operasyon yapmak Emzirme Yatarken veya uzanırken, vücudunuzu dik tutmak için sırtınızın arkasına, başınızın ve omuzlarınızın altına birkaç yastık ve eğimli dizlerinizin arasına bir yastık konulmasını isteyin.

Çocuk yanınızda yatarken, başını avucunuzla meme hizasında olacak şekilde ve kendinizi yorgun hissediyorsanız veya küçük baş hizasına gelmiyorsa size yaklaştırın. Emzirme Başının altına küçük bir yastık yerleştirin ve parmaklarınızı kullanarak memeyi biraz kaldırın.

Emzirmek için doğru pozisyonda olduğunuzdan emin olmak için, memeye ulaşmak için çok uzaklara gitmenize veya bebeğin yönünde keskin bir şekilde bükülmenize gerek yoktur.

  • Bu modlardan biridir Emzirme Ameliyattan sonra başı belada olan veya mecbur kalan kadınlar için Emzirme Gece boyunca.
Sırt üstü yatmak ve beslemek
Sırt üstü yatmak ve beslemek

Sırt üstü yatmak ve beslemek

Bu pozisyonda anne 45 derecelik bir açıyla sırtüstü yatar – tam yatar bir pozisyonda değil – bu sırada bebeğin karnı annenin vücuduna, yüzü göğsüne bakacak ve elleri göğsü her iki yanda saracak şekilde yattığı bir zamanda.

  • Bu pozisyonlardan biri Emzirme Vücudu doğal bir durumda tutması ve çocuğun ve annenin birlikte rahatlamasına izin vermesi ve yatak, kanepe gibi her yerde yapılabilmesi nedeniyle birçok kadının favorisi.
 Dikey konumda besleme
Dikey konumda besleme

Dikey konumda besleme

Dikey olarak emzirme yapıldığında, anne oturur pozisyonda, sırtını yastıklarla desteklerken çocuk, bacakları uyluklarının arasında olacak şekilde dik pozisyonda anneye dönük oturur.

Anne, diğer eliyle memenin hareketini kontrol ederken, bebeğin emdiği meme ile aynı yöne bakan koluyla bebeğin vücudunu destekler.

Pratik pozlar Emzirme Çocuğun büyüklüğüne ve memeye tutunma yeteneğine, annenin sağlık koşullarına, memenin büyüklüğüne ve meme uçlarının pozisyonuna uyan pozisyonlara ulaşmak bir derece sabır gerektirir.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several items can influ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative item on a credit report. Essentially, if the reporting agency can not confirm...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenance Systems A Goo...

You will never really get told about any one element plus there is a involving varied condition. Try examining your own unique needs wh...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items that could inf...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element in your credit report. Essentially, if the reporting agency can’t con...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa ...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm thực với VN. tài nguyên đa dạng mẫu mã dựa vào lãnh thổ rộng lớn đã giúp ch...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/