RİA ile gebelik belirtileri ve takılmasıyla gebelik riskleri .. Bunları bilin

RİA ile gebelik belirtileri çok önemli bir konudur ve RİA ile gebeliğin düşük veya dış gebeliğe neden olabileceğini tartışmaya değer.

Bu konu içerir …

RİA ile gebelik belirtileri

Bakır ve hormonal RİA, hamileliği% 99,7 oranında önlemeye yardımcı olur, ancak etkisi bazen başarısız olur ve hamile kalırsınız.

İmplantasyon kanaması

Gebeliğin ilk belirtilerinden biri, yumurtanın döllenmesinden altı ila on iki gün sonra ortaya çıkan ve yumurtanın rahim içine yerleştiğinde hafif kanama şeklinde olan implantasyon kanamasıdır ve vajina, rahim duvarının kalınlaşması sonucu beyaz yapışkan bir madde salgılamaya başlayabilir.

Kramplar ve ağrılı kasılmalar

Bu kramp, normal adet döngünüzden önce ve sırasında yaşadıklarınıza benzer ve kanamaya eşlik etme eğilimindedir ve birçok kadın, adet krampı ile erken gebelik krampını ayırt etmede hata yapar, hamilelik durumunda vücut rahme kan akışını artırmaya çalışır, bu da karnınızda ağrılı ve rahatsız edici kramplar ve kasılmalar yaratır.

RİA ile gebelik belirtileri

mide bulantısı

Hamilelik sırasında en sık görülen mide bulantısı sabah bulantısı olarak adlandırılır ve en bilinen semptomlardan biridir.Mide bulantısı ve kusma genellikle sabahları ortaya çıkar, ancak bu semptomları günün herhangi bir saatinde yaşayabilirsiniz ve bu, hamilelik sırasında artan hormon seviyelerine bağlı olabilir.

Mide bulantısına ek olarak, en sevdiğiniz yemeği normal şekilde koklarken mide bulantısı hissetmek gibi yiyeceklere karşı bir istek veya tam bir isteksizlik de yaşayabilirsiniz.

Yorgunluk ve stres

RİA ile gebeliğin diğer bir yaygın semptomu, gebelik hormonu progesteronundaki artışa bağlı yorgunluktur. Düşük kan şekerinden veya kan hücrelerinin üretimindeki artıştan da kaynaklanabilir. Bu semptomlar genellikle gebeliğin erken döneminde ortaya çıkar ve yumurta implantasyonundan sonraki ilk hafta içinde başlar.

Göğüs değişiklikleri

Gebeliğin erken belirtilerinden biri göğüslerin değişmesidir. Hamileyseniz, meme dokusunda şişme ve karıncalanma ile birlikte ağrı veya yumuşaklık hissedebilir, ayrıca şişebilir, ağır hissedebilir veya meme ucunuzu koyulaştırabilirsiniz.

RİA ile gebelik belirtileri

Baş dönmesi ve bayılma

Muhtemelen bir RİA ile hamileliğin yaşayabileceğiniz en rahatsız edici semptomları, rahimdeki yuvarlak bağın gerilmesi, kan basıncının düşmesi ve düşük kan şekerine bağlı baş dönmesi ve bayılmadır ve bu semptomlardan herhangi birini yaşarsanız derhal doktorunuza görünmelisiniz.

Diğer hormonal değişiklikler

Hamilelik sırasında vücudunuzun hormon düzeylerindeki şiddetli değişiklikler nedeniyle, karşılaşabileceğiniz birkaç başka belirti daha vardır; bunlardan ilki, hayati sisteminizdeki progesteron hormonu düzeyinin bağırsaktaki yiyeceklerin hareketini yavaşlatması nedeniyle ortaya çıkan kabızlıktır ve siz de sık idrardan muzdarip olabilirsiniz ve bu genellikle altıncı ve sekizinci haftalar arasındadır. Gebelik.

Yaşayabileceğiniz başka bir hormonal değişiklik, orta şiddette kalıcı bir baş ağrısı ve kronik sırt ağrısıdır.Ayrıca, özellikle hamileliğin erken dönemlerinde ruh hali değişimleri ile sonuçlanabilir.

Kaçırılan dönem

RİA olsun ya da olmasın belki de en sık görülen gebeliğin belirtisi, adet döneminin atlanmasıdır, ancak kadınlar, düzensiz adet dönemlerine neden olabileceğinden, RİA ile kaçırılan bir dönemi normal bir şey olarak kabul edebilirler, bu nedenle düzensiz bir adet döngüsüne sahipseniz veya bir adet dönemini kaçırırsanız, bu daha iyidir. Hamilelik testi yapın.

RİA ile hamilelik riskleri

RİA, uzun etkili bir doğum kontrol yöntemidir ve doktorunuzun gebeliği önlemek için rahme yerleştirebileceği küçük bir rahim içi cihazdır.Bunun başlıca iki türü vardır: bakır RİA ve hormonal RİA.

Aile planlamasına göre her iki tip RİA gebeliği önlemede% 99 daha etkilidir ve en etkili doğum kontrol yöntemlerinden biridir çünkü RİA olan her 100 kadından biri zaten bir yıldır RİA olmuştur.

Çok nadir durumlarda, bir RİA yerleştirme sırasında gebelik meydana gelebilir, ancak bu durumda dış gebelik veya düşük yapma olasılığınız daha yüksektir.Eğer döllenmiş yumurta fallop tüpünde büyümeye başlarsa ve tedavi edilmezse iç kanamaya ve enfeksiyona neden olabilirse dış gebelik oluşur. Yakında.

International Journal of Women’s Health’e göre, ektopik bir gebelik hormonal RİA olan 10.000 kadından tahminen 2’sini etkiliyor ve bu oran her yıl bakır RİA olan 5 kadına yükseliyor.

RİA kullanırken hamile iseniz, cihaz düşük yapma riskini artırır ve hamile kalmak istiyorsanız, RİA’nın hamileliğin erken döneminde çıkarılması önemlidir.

En önemlileri yorgunluk hissi ve sırt ağrısı olan RİA ile gebelik belirtilerini bu şekilde gözden geçirdik, beğendiğiniz makaleyi arkadaşlarınızla paylaşmanızı diler, her zaman nazik bir takip olmanızı sevindiririz.

Makalede yer alan bilgiler yalnızca eğiticidir ve hiçbir şekilde bir doktorun konsültasyonunun yerini alamaz.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Erken gebelik belirtileri ortaya çıkarsa 9 belirti, hamile olduğunuzdan emin olun

RİA ile gebelik nasıl gerçekleşir, nedenleri ve semptomları

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin