Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Risk türleri

Kelime “risk” belirli eylemlerin değiştirilmemesi durumunda oluşabilecek bir hasar durumunda yakınlığı ifade eder. Başka bir deyişle, risk, bir kişinin, organizmanın veya herhangi bir fiziksel nesnenin her türlü zarara uğrama riskini taşıdığı tehdididir. Bir kişinin sağlık riskine bir örnek. Kendinize iyi bakmıyorsanız, diyetinizde, egzersiz eksikliğinde, soğuk havada kendinizi düzgün bir şekilde sarmamışsanız veya sıcak havada uygun […]

26 Aralık 2020 - 7:14 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi. A+A-

Risk türleriKelime “riskbelirli eylemlerin değiştirilmemesi durumunda oluşabilecek bir hasar durumunda yakınlığı ifade eder. Başka bir deyişle, risk, bir kişinin, organizmanın veya herhangi bir fiziksel nesnenin her türlü zarara uğrama riskini taşıdığı tehdididir.

Bir kişinin sağlık riskine bir örnek. Kendinize iyi bakmıyorsanız, diyetinizde, egzersiz eksikliğinde, soğuk havada kendinizi düzgün bir şekilde sarmamışsanız veya sıcak havada uygun şekilde nemlendiremiyorsanız; “risk altındasın”, yani kişinin hastalanma ihtimali var. Bu nedenle, risk tespit edildikten sonra, potansiyel hasara neden olma olasılığı en aza indirilmelidir.

Yüksek risk tehdidi, zamansal açıdan patlamaya yakın olduğunda dikkate alınmalıdır. İnsanların, bireysel olarak veya organize bir şekilde, karşılaşabilecekleri zararları önceden tahmin edebilmeleri önemlidir. Önleme stratejisi, hasarı büyük ölçüde azaltmak için odak noktası olmalıdır.Risk türleri

Çevresel riskler

Bu tür riskler çevre ortamında gelişir, yani nehir yağmurları ve / veya kasırgalar gibi doğal olayların davranışlarının normal bir sonucudur. Bu durumlarda, meteoroloji hizmetleri sistemi bu olayların davranışını gözden geçirir ve bundan etkilenme “riski” olan nüfusu önceden bilgilendirir.

Biyolojik Tehlikeler

Bu türden oluşabilecek riskler, genellikle hayvan veya bitki kaynaklı olan bazı kirleticilerin davranışıyla doğrudan ilgilidir. Bu kirleticilerin aynı biyolojik aktivite içinde ortaya çıktığı sonucu çıkar. Örneğin, bir hayvan öldüğünde ve açıkta kaldığında, diğer hayvanlar ve hatta insanlar için bazı hastalıklar oluşturabilir.

Gaz maskesi

Ortak Risk

Kazalar açısından bakıldığında bu riskler günlük yaşamda günlük aktivitelerin içinde yer alır ve biraz dikkatle bu kaza riskleri azaltılabilir. Pişirirken hafif bir yanık olabilir, ıslak zemine basmaktan düşerek kendinizi bıçakla kesebilir. İdeal olarak, insanlar bu tür kazalardan kaçınmak konusunda dikkatli davranırlar.

İş Riskleri

Bu tür risk, doğrudan iş faaliyetleriyle ilgilidir. Bunlar kontrol edilmezse, verimlilik düzeylerini ve parasal gelir oluşumunu doğrudan etkileyebilir. Elbette başka risk türleri de vardır, bunlar bir şirketi kontrol edilmediği takdirde en çok etkileyen risklerdir. Bu şirketlerden sorumlu olanlar, organizasyonun davranışına çok dikkat etmelidir.

Para ile kum saati

Ergonomik Risk

Bu tür risklerin işgücü sektöründe ortaya çıkması oldukça yaygındır. Yani, bir çalışanın işine özgü bir faaliyeti gerçekleştirirken bir tür talihsizlik yaşayabileceği potansiyel olasılıklardır. Bunu yapmak için, şirketler bu tür hasarları önlemek için bir dizi düzenleme ve önlem oluşturur. Öyle olsa bile, bazen bazı aksilikler oluyor.

Sırt ağrısı

Finansal risk

Ekonomik alandaki bu riskler bir dereceye kadar gereklidir, yani bir yatırımcı tam olarak bir sermaye veya başka bir yatırım yapacaksa, öncelikle faiz kaybetme veya kazanma risklerinin seviyelerini tanıması gerekir. Aynı zamanda bir kişi veya kuruluşun finansal ödeme gücü kapasitesinin ölçülmesi ile de ilgilidir.

Finansal market

Fiziksel tehlikeler

Fiziksel olarak sınıflandırılan riskler, bir ortamı etkileyen tam olarak fiziksel özelliklere sahip tüm unsurları veya faktörleri ifade eder. Bu tür risklere örnek olarak ahşap mobilyaları etkileyebilecek nem oranına sahibiz. Bir başka yakın risk, örneğin, yüksek sıcaklıklar ve radyasyonla birlikte iklim değişikliğinin oluşturduğu risk olabilir.

Önleme sisteminin yönetilebileceği yol, fiziksel faktörlerin veya unsurların ölçümlerinden geçer. Daha önce bahsettiğimiz örneklerden yola çıkarak, nem görsel olarak tespit edilebilir ve ahşap mobilyalara zarar vermeyecek şekilde nasıl önlenebileceğini görebilir. İklim değişikliği durumunda durum daha karmaşıktır, kirleticiler azaltılmalıdır.

Güneşlenen kadın

Mekanik Riskler

İnsan tarafından gerçekleştirilen, tüm mekanik faaliyetlerin dahil olduğu herhangi bir faaliyet, potansiyel olarak doğrudan veya dolaylı hasara uğrama riskine sahiptir. Bu bazen arabanın mekanik arızası bir trafik kazasına neden olabilir. Başka bir örnek, yüksekte çalışan biri, iskele iyi sabitlenmediğinde, kişi düşebilir.

Bir arabayı kontrol eden tamirci

Profesyonel Risk

Açıkçası, bir profesyonel tarafından yürütülen faaliyetlerle doğrudan ilgilidir. Riskler kısmen işgücü yönü ile ilgili olanlardır. Örneğin, bir doktor ameliyat yaparken profesyonel ve hatta mesleki riskle karşı karşıyadır. Risk, becerilerinizin konsantrasyonu ve gelişimi ile açıkça en aza indirilir.

İtfaiyeci

Psikososyal Riskler

Bu riskler, sosyal çevredeki insan yaşamıyla doğrudan ilişkilidir. Tetikleyici, bireyin gönüllü veya bilinçsiz olarak geliştirdiği davranışta yatmaktadır. En yaygın riskler, yüksek düzeyde stres, psikiyatrik ve / veya psikolojik hastalıklar ve diğer hastalık türleridir.

Çok asitli limon

Kimyasal tehlikeler

Bu durumda, kimyasal doğanın riskleri iki şekilde, yani doğal veya yapay yollarla sunulabilir. Olası riskin tetikleyicisi, bazı kimyasal işlemlerin sunumundan gelir. Bazıları doğal olarak bazıları ise insan eli ile gelişir. Tehlikeler, örneğin fiziksel zarara neden olabilecek bazı kimyasal çözücülerin solunmasından kaynaklanır.

İnsanoğlunun kendisi tarafından yapay olarak üretilen kimyasal işlemler söz konusu olduğunda bunların gerçekleştirilmesinin birçok kez gerekli olduğu unutulmamalıdır. Bu durumda, sağlık etkileri risklerinin azaltılmasının yolu, eldiven, maske ve vücut koruması gibi bir dizi önlemin uygulanmasıdır.APA formatında alıntı yapın: (A. 2017, 10. Risk türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-riesgos/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/