ROG Phone II güncelleme Tweaks Armory Crate, TwinView Dock 3 desteği

ASUS ROG Phone II sahiplerine bu haftanın başlarında yeni bir güncelleme verildi ve ASUS ROG Phone 3’te bulunan aynı Armory Crate tasarımı da dahil olmak üzere bazı güzel eklemeler içeriyor.

Armory Crate uygulaması “tüm bilgilerin merkezi olarak tanımlanır ve oyun ihtiyaçlarınızı telefonunuzdan kontrol eder.” Kullanıcıların, cihazlarından en iyi şekilde yararlanmak için oyunlarına göz atıp başlatabilecekleri ve ayarları değiştirebilecekleri bir uygulamadır.

ASUS ROG Phone II Forumları

ROG Phone 3 incelememizde açıkladığımız gibi, Armoury Crate uygulamasının güncellenmiş kullanıcı arayüzü, kullanıcıların yüklü oyunları bir ızgara görünümünde veya bir kart karuselinde görmelerine olanak tanır. Her görünüm, oyunları başlatma, senaryo profilini değiştirme (X-Mode ve diğer ayarları özelleştirme), ekran görüntüsü kaydınızı ve ekran kayıt kliplerini görüntüleme veya oyun için web sitesini başlatma gibi aynı eylemleri sunar. Ayrıca her kartın kapak resmini de değiştirebilirsiniz.

Reddit kullanıcısı Apostlethe13th sayesinde, güncellenmiş Armoury Crate uygulamasının ROG Phone II’de çalıştığını görebilirsiniz.

Yeni cephanelik sandığı harika AF görünüyor. ROGphone2’den daha hızlı

Bu haftaki 17.0240.2009.47 sürüm güncellemesinin tam sürüm notları:

  1. 2020-09’a Android güvenlik yaması güncellemesi
  2. Armoury Crate’te ROG Connect için destek eklendi
  3. TwinView Dock 3 FW güncellemesini destekleyin
  4. Pokemon Go’nun yüksek CPU kullanımına neden olabileceği sorunu düzeltin
  5. İbranice yerelleştirme için Son Aramalar görünümünde kesilen Uygulama adlarını düzeltme
  6. AirTriggers yanlış dokunma sorununu düzeltin ve AirTriggers kararlılığını optimize edin

Güncelleme ayrıca, Eylül 2020 Android güvenlik yaması seviyesini ve TwinView Dock 3 desteğini de içeriyor; bunlardan ikincisi, kullanıcılara çift ekranlı oyun deneyimi sunuyor. TwinView Dock 3’ü Nintendo DS’nin ASUS’un versiyonu olarak düşünün. Yeni TwinView Dock 3, daha yeni ROG Phone 3 ve 144Hz ekranı için tasarlanmış olmasına rağmen, ROG Phone II ile geriye dönük uyumludur. ROG Phone II ile eşleştirildiğinde, TwinView Dock 3 120Hz’e kadar çalışmayı destekler.

ASUS’a göre, güncelleme ZS660KL modeli için şimdi yayılıyor ve kullanıcılara dalgalar halinde ulaşması bekleniyor. Bununla birlikte, ürün yazılımı indirmelerini aşağıdaki XDA forum başlığından da alabilirsiniz:

ASUS ROG Phone II Forumları – Sürüm 17.0240.2009.47 İndir