Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Rumen için aç karnına ılık su içmenin faydaları

Ilık su içmek, fazla kilolardan kurtulmak için güvenilebileceği için meşrubatlara sağlıklı bir alternatiftir, bu nedenle bu makaledeki ince bir dergi, işkembe için aç karnına ılık su içmenin faydalarını ve bunun bilimsel açıdan önemini ve ılık su içmenin yollarını ve olması gereken tavsiyeleri açıklamaktadır. Vücudun ideal kilosuna ve şekline ulaşmak için onu takip edin. Bu konu […]

23 Aralık 2020 - 8:21 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi. A+A-

Rumen için aç karnına ılık su içmenin faydaları

Ilık su içmek, fazla kilolardan kurtulmak için güvenilebileceği için meşrubatlara sağlıklı bir alternatiftir, bu nedenle bu makaledeki ince bir dergi, işkembe için aç karnına ılık su içmenin faydalarını ve bunun bilimsel açıdan önemini ve ılık su içmenin yollarını ve olması gereken tavsiyeleri açıklamaktadır. Vücudun ideal kilosuna ve şekline ulaşmak için onu takip edin.

Rumen için aç karnına ılık su için

Bu konu içerir …

Rumen için aç karnına ılık su içmenin faydaları

  • Sıcak su, vücuttaki yağ birikintilerini parçalar ve kilo kaybına katkıda bulunur. Aynı zamanda kasların ve organların hızlı çalışmasıyla iyi hidratlanmış bir vücuda yardımcı olur. Bu, metabolik aktiviteyi artıracak ve böylece kalorilerin daha hızlı yakılmasına izin verecektir.
  • Ortalama bir insan, iştahını düzenli olarak azaltmak için herhangi bir yemekten 15 dakika önce sıcak su tüketmelidir. Böylece aşırı yemekten kaçınılabilir ve kalori de yaklaşık% 13 oranında azalır.
  • Uzmanlar, kahvaltıdan önce sadece ılık su tüketmenin günde daha az kalori tüketme şansını artırdığına inanıyor.
  • Sabahları ılık su içmek aynı zamanda istekleri azaltır, vücudu nemlendirir ve midede soğuk suya göre dolgunluk hissi verir. Yemeklerden önce sıcak su içerseniz çabuk tok hissedersiniz ve böylece daha az yersiniz.
  • Çoğumuz susuzluk duygularımızı açlıkla karıştırmak gibi bazı yaygın hatalar yaparız. Bu kafa karışıklığı, uygunsuz bir diyete yol açar.
  • Çoğu zaman, susadığımız anda bir şeyler yiyoruz. Bu karışıklık sırasında, bir bardak ılık su içmeniz tavsiye edilir, bu nedenle böyle bir karışıklığı önlemek için her zaman yanınızda bir şişe ılık su bulundurmanız önerilir.
  • Ilık veya sıcak su içmenin amacı, vücut sıcaklığımıza kolayca uyum sağlayan, böylelikle metabolizmayı artıran ve kilo vermeyi sağlayan vücutlara sahip olmaktır. Bu nedenle, kalori yakmak ve böylece işkembeden kurtulmamıza yardımcı olmak için gün boyunca ılık su tüketmek en iyisidir.

Rumen için aç karnına ılık su içmenin önemi

Özellikle aç karnına veya aç karnına su içmenin kilo vermeye veya işkembeyi azaltmaya katkıda bulunduğunu kanıtlayan bilimsel bir kanıt bulunmasa da genel olarak içme suyu iştahı azaltarak ve vücuttaki metabolik süreçleri destekleyerek kilo verme sürecine yardımcı olur. Egzersizi daha kolay ve verimli hale getirmenin yanı sıra.

Ayrıca, çalışmaların çoğu genel olarak su içme ve kilo verme ile ilgiliydi ve vücutta belirli bir alanı belirtmiyordu ve içme suyu ve bunun vücut yağını azaltmaya ve bel çevresini azaltmaya katkısı hakkında bazı araştırmalar geliyor:

  • 2018’de European Journal of Nutrition’da 18 ila 90 yaşları arasındaki 1.500 yetişkinin katıldığı bir araştırma, su tüketimi daha yüksek olan kişilerin diğerlerine göre daha düşük bel çevresi olduğunu gösterdi.
  • Journal of Food and Nutrition Research’de 2017 yılında yayınlanan ve 19-25 yaşları arasındaki 43 obez kadın üzerinde yapılan bir araştırma, sekiz hafta şekerli içecekler yerine su içmenin VKİ’nin düşürülmesine katkıda bulunabileceğini gösterdi. , Yağ yüzdesini ve bel çevresini azaltın.
  • Şeker tüketmenin göbek yağını artırdığını belirtmek gerekir, bu nedenle şekerli içecekler yerine su tüketilmesi tercih edilir. Tüketilen şeker miktarını azaltmak.

Rumenden kurtulmak, ılık veya soğuk su içmek hangisi daha iyidir?

Suyun kilo vermeye yardımcı olma rolü söz konusu olduğunda, sıcak su soğuk sudan daha iyi olabilir çünkü sıcak su midenizde biraz daha uzun süre kalır ve soğuk su sıcak sudan biraz daha hızlı emilir, bu nedenle bir bardak sıcak su içmek yardımcı olabilir. Aynı miktarda soğuk su içtiğinizden daha uzun süre tok hissedin.

Rumen için ılık su nasıl içilir

Su, kilo vermede son derece önemlidir, bu nedenle su, tüm işkembe eliminasyon ve zayıflama içeceklerine dahildir ve işte göbeği çıkarmak ve kilo vermek için ılık su içmenin bazı yolları:

Sabahları ılık su için

Güne bir bardak ılık suyla başlayın, bu vücudunuzu canlandırmanın en kolay ve en güvenli yoludur ve onu şekersiz olsa bile bir fincan çay veya kahve ile değiştirmeyin, bu bir fincan ılık suyun size sunduğu faydayı ikame etmeyecektir.

Limon ve nane yaprağı gibi ek faydalar elde etmek için bazı katkı maddeleri ekleyebilirsiniz ve sabahları kilo vermek ve rumeni çıkarmak için bir bardak ılık suya yarım limon ilave etmeniz önerilir.

Yemekten önce ve sonra ılık su için

Yemekten 20 dakika önce ve ağır bir yemekten 30 dakika sonra ılık su için.Yemekten önce ılık su kalori tüketimini% 13’e kadar azaltır.

Yemekten sonra ılık su sindirime yardımcı olur ve gıdalardaki yağ ve baharatların herhangi bir sindirim problemine neden olmasını engeller.

Yatmadan önce rumen için ılık su için

Yatmadan önce bir bardak ılık su için bu, sinirleri yatıştırmaya ve derin uykuya yardımcı olur.Uyku çok önemlidir ve kilo vermeyle yakından ilgilidir.

Ayaktayken sıcak, ılık veya soğuk su içmekten kaçının çünkü bu, mide kramplarına ve ekstremitelerde şiddetli ağrıya neden olabilir, ayrıca vücuttaki uygun emilimini azaltacağından bir kerede su içmekten kaçının.

Ilık su içmenin diğer faydaları

Aşağıdakilerden bahsettiğimiz sıcak suyun sağladığı birçok sağlık yararı vardır:

Kabızlığın önlenmesi

Düzenli olarak ılık su içmek vücutta biriken atık ürünleri uzaklaştırır. Bağırsakların kasılmasına yardımcı olarak kabızlığı önlemeye yardımcı olur.

Vücut neminin korunması

İnsanların sıcak veya oda sıcaklığında su içmesi gerekir; Bu, vücudun temel hayati işlevleri yerine getirmesine ve nemini korumasına yardımcı olmak içindir; Günde en az sekiz fincan veya yaklaşık iki litre su içmeniz önerilir.

Kan dolaşımını iyileştirin

Ilık su içmek kan damarlarını genişletmeye yardımcı olur, bu da kan dolaşımını iyileştirmeye ve kasları gevşetmeye katkıda bulunur, ancak sıcak suyun kan dolaşımını iyileştirmekle ilişkisini doğrudan kanıtlayan hiçbir çalışma yoktur.

Ağrı kesici

Antik çağlardan beri birçok insan ağrıyı hafifletmek için ılık su kompresleri kullanmıştır. Sıcak su, özellikle kaslarda kan akışını iyileştirmeye katkıda bulunur ve bazı durumlarda sıcak su kullanmanın etkilenen bölgelerde artan şişmeye yol açabileceğini belirtmek gerekir.

Soğuk algınlığı semptomlarını azaltmak

Sıcak su içmek, soğuk algınlığı ve sinüzit semptomlarının, mukozal hareketin hızının artmasına yardımcı olan buharlaşan buhar yoluyla, öksürüğü ve burun akıntısını teşvik eden tedavi türlerinden biridir.

İnce ipuçları

Rumen için aç karnına ılık su içmenin faydaları ve yöntemiyle ilgili bahsettiklerimize ek olarak, ılık su içme ile bağlantılı olarak izlenmesi gereken bazı ipuçları vardır, örneğin:

Ölçülü olarak, şeker açısından zengin yiyecekler yemek

Aşırı fruktoz alımı, çok sayıda kronik hastalıkla ilişkilidir ve birçok çalışma, çok fazla şekerin göbek yağında artışa yol açtığını göstermiştir.

Doğal bal gibi sağlıklı şekerlerin bir istisna olmadığını belirtmekte fayda var, çünkü bunlar göbek yağının artmasına da katkıda bulunabilirler, bu nedenle bu şekerleri hafifletmeniz ve fazla kilo vermek istiyorsanız şekerli içecekler gibi her türlü sıvı şekerli içeceklerden tamamen uzak durmanız tavsiye edilir.

Aerobik egzersiz ve direnç eğitimi yapın

Aerobik ve direnç eğitimi gibi egzersizler, vücudun sağlığının iyileştirilmesine ve kalori yakımının artmasına katkıda bulunur ve ayrıca aerobik egzersizin göbek yağını azaltmada ve ortadan kaldırmada en etkili egzersiz türü olduğu bulunmuştur.

Direnç eğitimi ile birlikte aerobik egzersiz yapmanın, tek başına aerobik egzersiz yapmaktan daha iyi sonuçlar verdiğini de not ediyoruz. Vücuttaki yağ kütlesinin azalmasına katkı sağladığından; Bunlar arasında visseral yağ, deri altı yağ ve vücuttaki kas miktarının artması yer alır.

Rafine nişastaları azaltın ve daha fazla lif ve protein tüketin:

Aşırı nişasta ve rafine karbonhidrat alımı sinir bozucu göbek yağlarının ortaya çıkmasına neden olur ve bu nedenle bunları azaltmanız ve sağlıklı karbonhidrat kaynakları yemeniz önerilir. Örneğin: baklagiller, kepekli tahıllar ve sebzeler Lif bakımından zengin yiyeceklerin, özellikle suda çözünür liflerin tüketimini artırın.

Bu, tokluk hissini artırarak ve alınan kalorileri azaltarak kilo vermeye yardımcı olur. Çünkü tokluk hissinden sorumlu hormonların salgılanmasını artıran ve iştahı azaltan yüksek oranda protein içerir.

Kilo verme diyeti ve yaşam tarzı değişiklikleri uygulayın

Daha önce bahsedilen diğer uygulamalarla birlikte sağlıklı bir diyet benimsemek, göbek yağını kaybetmeye yardımcı olur ve buna uzun vadeli bağlılığı hesaba katarak geri dönüş şansını azaltır ve ayrıca genel olarak sağlıklı bir yaşam tarzı ve yaşam tarzı izlemeye devam eder.

Bu yazımızın sonunda işkembe için aç karnına ılık su içmenin faydalarını, bu yöntemin nasıl kullanılacağına dair bir açıklama ve göbek ve fazla yağlardan kurtulmak için izlenmesi gereken en önemli ipuçları ile gözden geçirdik. Size hak ettiğiniz faydayı sağladığımızı umuyoruz ve her zaman sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Espressodaki kaloriler ve en iyi ürünleri Espressodaki kaloriler ve en iyi ürünler...

Espresso, dünyadaki tüm kafelerde satıldığı için en popüler kahve türlerinden biridir, ancak özellikle kilo vermek istiyorsanız espress...

İnce bir vücut için tüm faydaları ve zararları ve en iyi çeşitleri ile göbek korsesi İnce bir vücut için tüm faydaları ve zar...

Herkes simetrik bir vücuda ve gergin ve ince bir göbeğe sahip olmak ister, çoğu zaman birçok erkek ve kadın Göbek korse Nedir ve faydal...

Yeşil kahvenin zayıflamak için faydaları ve en iyi ürünleri fiyatlara Yeşil kahvenin zayıflamak için faydaları...

Yeşil kahvenin kilo vermede büyük rolü olduğu ve yeşil kahvenin kavurma işleminden geçmemiş ve dolayısıyla rengini koruyarak kahverengi...

Fransız kahvesi kalorileri, hazırlama yöntemi ve en iyi türler Fransız kahvesi kalorileri, hazırlama yö...

Her kahvenin kendine has bir tadı vardır ve dünya çapında pek çok sevdalısı olur ve günümüzün en popüler kahve türlerinden biri de tek ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/