Sabit düğün makyajı uygulamak için ipuçları


önceki
Sonraki

 • 123rf edwardderule

  Başarılı bir düğün makyajına sahip olmak için makyajınızın gün boyu aynı parlaklığı koruduğundan emin olmalısınız.

  Özellikle yağlı cilde sahip olanlar için gözenekleri kapatmaya, yüksek sıcaklık ve nem nedeniyle lekeli makyajlara maruz kalabilecek yaz gelinleri için pratik çözümler bulmaya dayanan basit ipuçları ile düğün makyajını gün boyu sabit ve parlak tutabilirsiniz. Açık bir düğün planlıyorsanız, sürekli makyaj yapmak, hava ve güneş ışığına maruz kalmak imkansız bir görev olabilir, bu nedenle cilt bakımı uzmanları, düğünden bir süre önce cildinize bakmanızı ve özellikle de dengesiz makyajın ve hoş olmayan cilt parlaklığının başlıca nedeni olan yağların salgılanmasını kontrol etmek için toner kullanmanızı tavsiye ediyor. .

  Gün boyunca tutarlı bir düğün makyajı uygulamak için en iyi ipuçlarını keşfedin.

 • Toner

  123rf dolgachov

  Yağlı cildiniz varsa düğünden çok önce düzenli kullanmanız gereken cilt bakım ürünlerinden biri de tonerdir.

  Toner, uzun süreli makyaj statiklerinin ana nedenlerinden biri olan gözenekleri kapatmaya ve parlamayı kontrol etmeye yardımcı olur. Yağlı cilt ve karma cilt, fazla yağların salgılanmasının eşlik ettiği geniş gözeneklerden muzdarip cilt türleridir, bu nedenle bu türlerden birine sahipseniz, toneri günde iki kez ve düğün makyajını uygulamadan önce kullandığınızdan emin olun. Geleneksel bakım ürünlerini kullanmayı tercih etmiyor ve doğal maddelerle değiştiriyorsanız, geniş gözenekler için doğal bir sıkılaştırıcı görevi gören, cildi aydınlatmaya ve gençliğini geri kazanmaya yardımcı olan gül suyunu kullanabilirsiniz.

 • buz küpleri

  123rf domenicogelermo

  Buz küpleri, gözenekleri iyi kapatmanıza ve makyajınızı uzun süre korumanıza yardımcı olan harika bir doğa numarasıdır.

  Buz küpleri gözenekleri kapatır ve cildi sıkılaştırmak, kırışıklıkları ve ince çizgileri gidermek ve önlemek gibi birçok estetik faydaya sahiptir. Günde iki kez cildinize ve boynunuza bir buz küpü geçirin ve büyük gözenekli sivilcelerden muzdaripseniz, haşlanmış bir nane’yi limon suyuyla dondurup bu harika karışımın küplerini cildinizde günde iki kez kullanmaktan muzdaripseniz harika bir numara yapabilirsiniz. Düğün makyajını yapmadan önce cildinize bir parça buz sürdüğünüzden ve cildinizi iyice kuruladığınızdan emin olun.

 • Su geçirmez kozmetikler

  123rf pogrebkov

  Özellikle düğününüz yaz sezonundaysa, suya dayanıklı ve cilt tipinize uygun kozmetik ürünleri seçtiğinizden emin olun.

  Düğün gününde bakışınızı bozmanın ana sebeplerinden biri terlemedir. Makyaj ürünlerini seçerken, özellikle makyajınızın altını, fondöten veya diğer olsun, özellikle açık düğünlerde veya yazın olanlarda su geçirmez çeşitleri tercih ettiğinizden emin olun. Yağlı cildiniz varsa, cildinizin daha parlak görünmesini sağlayacak ve size kalıcı makyaj yapmayacak yağlı kozmetiklerden uzak durmaya çalışın.

 • Makyaj tamircisi

  123rf paolopagani

  Piyasada makyajı düzeltmeye yardımcı olan birçok ürün var.

  Makyaj sabitleyici sprey, size gün boyu sabit bir makyaj ve ferahlatıcı bir görünüm kazandırır, sadece makyajınız tamamen bittikten sonra uygulayın. Spreyi tüm yüze yaklaşık 20 cm püskürtün ve otomatik olarak kurumasını bekleyin. Sprey ayrıca fazla tozu emmeye yardımcı olur ve size doğal bir görünüm ve harika bir aydınlatma sağlar.

 • Loess Tozu

  123rf ogrebkov

  Loess pudrası, son zamanlarda düğün makyajında ​​olmazsa olmazlardan biri haline geldi.

  Gevşek pudranın veya pudranın birincil işlevi, makyajı sonlandırmak ve görünümünü birleştirmektir. Lös pudra veya gevşek pudra kullanma hakkında bilmeyebileceğiniz faydalar arasında ince çizgileri ve kırışıklıkları tam olarak kaplamak ve makyajı uzun süre sabitlemek yer alır. Sadece seçtiğinizde yüzünüze harika bir doğal ışık verecek, ten renginiz için doğru rengi seçtiğinizden emin olun ve düğününüzde sarı tondan uzak durun, donuk veya solgun görünmemek için, parlaklığı olan birçok lös pudrası da vardır.