Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Saç ekimi sonrası en önemli ipuçları ve işlem sonrası uyulması gereken program

Saç ekimi son zamanlarda en sık yapılan operasyonlardan biri haline geldi ve hasta tam şuur halindeyken yapılan basit bir ameliyattır, bu işlem mide üstüne yatmayı içerir ve birkaç saat sürer ve bu yazıda ince bir dergi size saç ekimi sürecinden sonraki en önemli ipuçlarını ve kişinin uyması gereken programı sunar. Operasyondan sonra. Bu konu içerir […]

16 Aralık 2020 - 9:00 'de eklendi ve 42 kez görüntülendi. A+A-

Saç ekimi sonrası en önemli ipuçları ve işlem sonrası uyulması gereken program

Saç ekimi son zamanlarda en sık yapılan operasyonlardan biri haline geldi ve hasta tam şuur halindeyken yapılan basit bir ameliyattır, bu işlem mide üstüne yatmayı içerir ve birkaç saat sürer ve bu yazıda ince bir dergi size saç ekimi sürecinden sonraki en önemli ipuçlarını ve kişinin uyması gereken programı sunar. Operasyondan sonra.

Bu konu içerir …

Saç ekimi sonrası ipuçları

Bir buz torbası kullanın

Saç ekimi sonrası en yaygın tavsiyelerden biri, saç ekimi sonrası şişmeyi önlediği için saç ekimi işleminden sonra her iki saatte bir çeyrek saatte bir başın önüne buz paketleri yerleştirmektir.

Uyurken başını kaldır

Saç ekiminden sonra ikinci ila dördüncü gün başın ön tarafında şişlik olması yaygındır ve bu şişlik yer çekimine bağlı olarak göz bölgesine hareket edebilir. Bu nedenle saç ekiminden sonra en önemli ipuçlarından biri, saç ekiminden sonra üç veya dört gün uyurken başın kırk beş derecelik açıyla kaldırılarak şişliğin azalması ve önlenmesidir.

Saç derisini ve ekilen kökleri yastıkla ovmaktan kaçınmak önemlidir Başınızı dik pozisyonda kaldırmak ve yastıkla sürtünmeyi önlemek için boynun etrafına tıbbi bir yastık kullanabilirsiniz.

Antiinflamatuar ve ağrı giderici ilaçlar alın

Saç ekimi sonrası biraz ağrılar olabilir ancak saç ekimi sonrası en önemli tavsiyelerden biri analjezik ilaçların doktor gözetiminde alınmasıdır çünkü bu ilaçların antiinflamatuar etkisi de vardır, bu da saç ekimi sonrası kafa derisinde hasara neden olan iltihaplanmanın önüne geçmenin yanı sıra oluşan ağrıyı tedavi etmek anlamına gelir.

Kirli yerlerde bulunmaktan kaçının

Saç derisinde enfeksiyon ve iltihaplanmayı önlemek için zararlı bakteri türlerinin olabileceği tozlu atmosferlere ve kirli yerlere maruz kalmamalısınız, bu yüzden saç ekimi sonrası ipuçlarından biri de işten bir süre ara vermek ve saç ekiminden sonra en az iki hafta çıkışı azaltmaktır, ayrıca tercih edilmemesi de tercih edilir. Görünmeyen kontaminantların ele aktarılmasını önlemek için kafa derisine dokunmak.

Yorucu egzersiz ve yorucu işler yapmayın

Saç ekiminden sonraki ilk hafta egzersiz ve yorucu işlerden kaçınılmalı, operasyondan sonra iki hafta ağır ağırlıkların taşınmaması veya hareket ettirilmemesi, ekimden sonra klor içeren suda üç hafta yüzmekten kaçınılması tercih edilir ancak saç ekiminden sonra bazı önerilerde bulunmak mümkündür. Nakil işleminden üç ila dört gün sonra tuzlu suda yüzmek tercih edilir.

Operasyondan sonra 1 ay sigara içmeyin

Sigara, kan akışında bozulmaya ve kan dolaşımının düzenliliğine neden olur ve ekim sonrası saç büyümesi, saç köklerine sık ve istikrarlı kan temini gerektirir, bu nedenle ekim işleminden bir ay sonra sigaradan kaçınılmalıdır ve sigarayı saç ekimi süreciyle senkronize olarak veya ondan önce kademeli olarak bırakma kararı vermiş olmanız tercih edilir.

Saunalara dikkat edin

Saç kökleri saç ekiminden sonra aşırı sıcağa karşı hassastır, bu nedenle saç derisine zarar vermemek için vücudu boyamak amacıyla saunalara maruz kalmaktan veya güneşlenmekten kaçının.

Yeterince su iç

Saç ekimi sonrası en önemli ipuçlarından biri de saçları nemlendirmek ve saç içindeki uygun su seviyesi saçın kırılmasını ve düşmesini önlediği için günlük yeterli miktarda su içerek vücudunuzdaki su seviyesini korumaktır. Bu konuşma hem ekilen saçlar hem de orijinal saçlar için geçerlidir.

Saç derisini ovalamayın

Ekimden sonraki ilk günlerde kaşıntı hissedeceksiniz, ancak asla saç derinizi ve ekilen folikülleri parmaklarınızla veya başka bir aletle kaşımamanız gerektiğini, ekilen foliküllerin çevresinde oluşan kabukları çıkarmayın ve tek başlarına düşmelerine izin vermeyin.

İlk üç gün başınızı örtmeyin

Saç ekiminden sonraki ipuçlarından biri, ekimden sonraki ilk üç gün baş örtüsü takmamaktır çünkü yara iyileşme süreci ve foliküllerin etrafındaki kabuklar iyi havalandırmaya ihtiyaç duyar, nem ve terden kaçınır.

Ancak aynı zamanda, sadece güneşe maruz kalma durumunda hafif bir örtü takmalısınız çünkü operasyondan sonra direkt güneş ışığına maruz kalmak başınıza ve içindeki yaralara zarar verebilir ve genellikle doktor yara iyileşme sürecini hızlandırmak ve kafa derisinde bakteriyel enfeksiyon oluşmasını önlemek için topikal bir antibiyotik krem ​​reçete eder.

Saç ekimi sonrası takvim

Saç ekimi için tıp merkezinden ayrılırken

Ameliyat sonrası iyileşme sürecinde ihtiyaç duyacağınız bazı maddeleri içeren bir medikal poşet alacaksınız, bu poşette donör alanı ve ekilen bölgeyi iyileştirmeye yardımcı olan bir maddenin yedek pedleri, medikal gazlı bez, deterjan ve sprey şişeleri ve sadece donör bölgeye sürülen bir merhem bulunmaktadır.

Ayrıca işlem sonrası saçları yıkamak için özel tipte olan ve kuruluğa karşı koruma sağlayan ve yeni konumunda sabitlenen saç köklerinden kaynaklanan kabuklanmaları gideren özel bir şampuan alacaksınız.

Saç ekiminden sonraki ilk gün

Vücudun toparlanabilmesi ve operasyonun etkilerinden kurtulmak için her türlü çabayı gösterebilmesi için tam rahatlık için tahsis edilmesi gerekir, kafa etrafına konulan bandajların herhangi bir sulu drenaj veya bu bölge etrafındaki kan izlerinin bir temizleme solüsyonu yardımıyla temizlenmesi ile çıkarılması tercih edilir.

Köklerin pozisyonlarından hareket etmesini ve tam büyüme açısından kaçınmak için ekilen bölgelere gevşek bir şekilde uygulanması şartıyla uygun temizlikten sonra yeni bir pansuman yerleştirilir. Donör bölge merhemi, kuruluğun azalmasına yardımcı olur ve bandajların kafa derisine yapışmasını önler, bu nedenle pansumanlar kalıcı olarak çıkana kadar uygulanması tercih edilir.

Saç derisinin doğru şekilde drenajını sağlamak ve yüzün drenajını önlemek için günün büyük bölümünde otururken ve uyurken düz bir pozisyon ile eğimli bir pozisyon arasında geçiş yapmak en iyisidir.

Yüzün şişmesini önlemek için, birinci ve ikinci gün boyunca her 15 ila 30 dakikada bir ila iki dakika alnına donmuş bir buz paketi uygulayın. Buz torbasını alnınıza uygularken, yeni pozisyonlarına zarar vermemesi için implante edilen greftlerden en az 1 inç uzakta olduğundan emin olun.

Saç ekiminden sonraki ikinci gün

İlk günkü özenle devam edin. Bu gün genellikle ağrı ve şişlik açısından daha iyi bir gündür ancak bazı hastalar doğal olarak ağrı ve şişliklerde artış olduğunu bildirirler, bu olursa aktivitenizi daha fazla kısıtlayın ve buz paketleri kullanmaya devam edin.

Herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa lütfen tedavi eden hekime başvurun ve şiddetli ağrı, kanama veya şişlik şikayetlerini bildirin. Ayrıca, doktorunuz tarafından doğru bir şekilde reçete edildiği şekilde ağrı kesiciler, şişlik önleyici ve iltihap önleyici ilaçlar ve enfeksiyonu önlemek için reçete edilmişse antibiyotik almaya devam etmelisiniz.

Üçüncü ila onuncu gün

Bu dönem, tipik iyileşme aşamasının ikinci kısmıdır. Bu aşamada saçınızı yıkayabileceksiniz, bu adım, herhangi bir kan birikintisini veya izini temizlemek ve foliküllerin alındığı ekilen alanların etrafındaki sıvıyı boşaltmak için önemlidir.

Saç ekimi sonrası ilk yıkama için ipuçları

İlk saç yıkama, saç ekiminin üçüncü gününden sonra yapılır, yıkamanın nazik olduğundan emin olun ve musluk suyunu doğrudan implante edilen foliküllere yönlendirmekten veya parmaklarınızı implante edilen foliküllere bastırmak gibi herhangi bir baskıdan kaçının ve ılık su kullanın ve sıcak sudan kaçının. Saçın taranması Yıkama nazik ve çok dikkatli olmalıdır.

Ameliyat sonrası yaraların doğal iyileşme sürecinin doğal bir parçası olduğu için doğal bir süreç olan ve endişe yaratmayan ekilen foliküllerin etrafında pullar oluşturulur ve ekilen foliküllerin etrafındaki pullar ekim işleminden 7-10 gün sonra dökülmeye başlar.

Yaklaşık iki hafta sonra dilerseniz saçınızı boyayabilir veya kıvırabilirsiniz ancak ekimden hemen sonra saçınızı boyamayın çünkü boyanın içindeki kimyasallar yeni ekilen saç köklerine zarar verir.

Saç ekimi işleminden sonra en az dört hafta alkol içeren saç şekillendirme ürünlerini kullanmayınız ve ilk dönemde saçınızı kurutmak için kurutucu kullanmayınız, sadece pamuklu bir havlu kullanınız.

Ekilen köklerden bir miktar saç dökülmesi meydana gelebilir; Bu olduğunda paniğe kapılmayın, bu ekim işleminin başarısız olduğu anlamına gelmez, daha ziyade belirli bir zamanda saç dökülmesini içeren ve ardından üç ay içinde yeniden çıkan doğal saç döngüsüdür.

Saç ekimi sonrası ilaçlar

  • Şişlik önleyici ilaçlar: İşlemden sonraki günün başında doktorunuzun önerdiği şekilde şişlik önleyici ilaç alın.
  • Ağrı kesici: Herhangi bir ağrıyı gidermek için gerektiği kadar her 8 saatte bir ibuprofen 400 mg alın Ağrıyı azalttığı ve vücut ısısını normal aralıkta tutmaya yardımcı olduğu için gerektiğinde 500 mg parasetamol de alabilirsiniz.
  • Doktorunuz, ameliyattan sonra uyumanıza yardımcı olmak için bir sakinleştirici reçete edebilir ve bunu belirtildiği şekilde almalısınız.
  • Doktorunuz, greftleri ameliyattan sonra 2-3 gün veya paket bitene kadar nemli tutmak için uyandığınızda her 1-2 saatte bir nakledilen foliküllere püskürtmeniz için ATP spreyleri reçete eder.
  • Aspirin kullanmaktan kaçının çünkü bu ilaç kan akışını artırarak operasyon yaralarında şişliklere neden olabilir ve kanama insidansını artırabilir, bu yüzden saç ekimi sonrası en önemli tavsiyelerden biri operasyondan sonra üç gün boyunca almamak ve doktor gözetiminde başka ağrı kesiciler ile değiştirmektir.

Bu yazımızın sonunda işlemden sonraki ilk on gün boyunca uyulması gereken program ve ilk yıkama ipuçlarına ek olarak saç ekimi sonrası en önemli ipuçlarını gözden geçirdik. Size hak ettiğiniz faydayı sağladığımızı umuyor ve her zaman sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Rinoplasti Ameliyatın tüm detayları için kapsamlı bir dosya Rinoplasti Ameliyatın tüm detayları için...

Rinoplasti ameliyatları Pek çok kadının ya deformiteleri tedavi etmek ya da film yıldızlarını andıran daha çekici bir görünüm elde etme...

Diş teli olmadan lazer, kaplama, zirkon ve diş plastik cerrahi Diş teli olmadan lazer, kaplama, zirkon ...

Dental plastik cerrahi Dişleri ile sağlık problemi yaşayan kişiler, dişlerin güzelliğini korumak veya güzelleştirmek ile ilgili operasy...

Sabit ve hareketli dental armatürler ve farklı tipte dental armatürler Sabit ve hareketli dental armatürler ve ...

Ağzınıza herhangi bir darbeye maruz kaldığınızda, bu bazı dişlerin kırılmasına ve bazı dişlerin çekilmesine neden olabilir, ancak çıkar...

Lazer dudak desteği .. Tüm prosedürler ve fiyatlar hakkında bilgi edinin Lazer dudak desteği .. Tüm prosedürler v...

Dudakların güzelliğinin belirtilerinden biri de pembe olmalarıdır ancak genetik faktörler ve ırk ve kökenle ilgili bazı faktörler neden...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/