Saç Kesimi – Bunlar Nedir ve Neden İhtiyacınız Var?

Garip bir pazarlama ekibi tarafından hayal edilen başka bir terim gibi görünüyor, ancak düşme saç kesimi erkekler için yasal ve giderek daha popüler bir stil. Tüm saç tipleriyle çalışırlar, birçok başka stille birleşirler ve görünüşünüzü sadece şekillendirmekle kalmayıp aynı zamanda size özel kılan, hassas, dramatik bir görünümdür.

Belki de tam da bu nedenle, tımar ve tavuskuşunun aynı şey olduğu her yaşam alanında bunu çok görürsünüz – futbol, ​​hip-hop, erkek giyim bloglarını düşünün. A listeli bir inspo istiyorsanız, Jamie Foxx, futbolcu Aaron Ramsey ve Drake, stile katılan sadece üç ünlü ve onların kesimleri, klasik, yanlara ayrılmış bir taramadan kutulu bir vızıltı kesimine kadar her şeyle çalışabileceğini kanıtlıyor .

Yine de kendi stilinizi elde etmek için bir Premier Lig stilistine ihtiyacınız yok. Damla soldurma kesimlerine ulaşmak kolaydır ve düzenli bakım, kilitlerinizi yerinde tutarak berberlerin kesmesi için bir şablon sağlar. Asıl soru, birine uyup uymamanız ve eğer uyuyorsanız, onunla hangi yoldan gitmeniz gerektiğidir. Aşağıda, kesimi yapmanıza yardımcı olmak için bilimi solmaya bırakıyoruz.

Ama Öncelikle Nedir?

Topman’ın yerleşik kuaföründe, Johnny’s Chop Shop’ta stilist olan Katie Conlon, “Bir damla solması, normal bir solma saç kesimine benzer, ancak yavaş yavaş başın arkasında ve ön saç çizgisinin çevresinde alçalır” diyor. “Bu, tepenin etrafında daha fazla derinliğe ve yüzün keskin bir taslağına izin veriyor.”

Tüm bunlar güvenli bir klasiğe oldukça benziyor: soluk kısa arka ve yanlar. Yine de birkaç ince farklılık var. Conlon, “Kısa bir sırt ve yanlar genellikle her yönden simetriktir ve herhangi bir alana sert bir şekilde dalmaz” diyor.

Bu, ikincisi ile temiz ve düzenli bir şey bekleyebilirsiniz, ancak bir damla solması, saç çizginize doğru daraldıkça daha belirgin bir gradyan paketler. Kullanışlı, özellikle son beş yılın kurabiye kesici saç kesimlerinden dönmek istiyorsanız.

Damla solma, çeşitli trend stilleri ile birlikte çalışabilir. İyi şekillendirilmiş bir pompadour veya alttan kesmenin temelini oluşturabilir, dağınık bir Fransız mahsulüne ilgi katabilir ve hızlıdan afroya kadar her şeyi daha dramatik hale getirebilir.

Kaynak: Instagram

Kime Uygun?

Kuzey Kore pasaportu taşımadığınız sürece, standart bir kesinti yapmak zorunda kalmamalısınız. Farklı saç stilleri, farklı yüz şekillerine uygundur ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, damla solması bir istisna değildir.

Londra merkezli Man Made berberinin kıdemli stilisti David Stanley, “Bu özel tarz yuvarlak veya kare yüz şekillerine uygundur” diyor. “Bunun nedeni, tapınak sırtında uzunlamasına mezun olurken boksör bir kafayı tamamlamasıdır. Daha düz bir tacı olanlar için de iyidir – kafanın arkasında oksipital kemiğin üzerinden hacim oluşturacaktır. ”

Kulağa çok anatomik geliyor, ancak bu basit bir bilim: Tacınızdaki saç, ense kısmına doğru daha kısa saçla tezat oluşturuyor ve bu, üstte daha kalın bukleler yanılsaması yaratıyor.

Onaylanmış kare başlı çeşitteyseniz, tüm iyi haberler, daha uzun süre yüzünüzdeyseniz daha az. “Bu tarz, uzun veya oval yüz şekillerine pek uymuyor, çünkü arkaya doğru eğim gerçekten başınızı ve yüzünüzün uzunluğunu vurgulayabilir.” Bert gibi görünmek istemiyorsan Susam Sokağıbaşka bir şey dene.

Düşünülmesi gereken şeyler

Durmadan, düşmeden ve kaybolmadan önce dikkate alınması gereken birkaç şey var. Elbette bütçeniz, ama aynı zamanda uzun vadede foliküler planlarınız.

“Damla solması, kenarları keskin tutarken üstte uzamaya çalışanlar için harika. Ayrıca, tacınızı tamamen sağlam tutar, ”diyor Conlon. “Daha uzun stillere doğru bir hareket görüyoruz ve düşüşün azalması bunları barındırmanın bir yolu.”

Sakallı kardeşlerimiz de kendilerini şımartabilir. “Sakalın üst kısmı sıfıra harmanlanırsa, berberiniz herhangi bir yüz şekline kesintisiz bir solukluk kesebilir. Bu, sakalın uzunluğunu değerlendirdikten sonra elmacık kemiklerinden favoriye ve ardından saç çizgisine kadar daha kısa bir mezuniyet seçerek yapılabilir. “

Sakallı ya da sakalsız, göz önünde bulundurulması gereken başka bir şey de damla solmasının yüksek bakım gerektiren bir saç modeli olmasıdır. O daralan kontrastta yaşar veya ölür, bu yüzden berber koltuğunda çok fazla zaman geçirmekten hoşlanmayan erkeklere uygun olmayabilir. Conlon, “Bu döşeme arka tarafta daha alçak olduğu için, normalden çok daha hızlı büyüdüğünü fark edebilirsiniz” diyor. Düzenli iseniz önemli değil, ancak haftalık ziyaretlere alışkın değilseniz nakit harcamalarınızı artırabilir.

Nasıl Alınır

Saç kesimine karar vermek bir şeydir, ancak bunu berberinize doğru şekilde iletmek bir zorunluluktur. Karışık, net olmayan sohbetle kafa oyunları oynamayın.

Stanley, “Kenarlarda alçak bir şey isteyin,” diyor. “Solmanın cilde çarpıp çarpmayacağına karar vermelisiniz: 0, 0.5 veya tam 1.” Bu, damla solma kesiminizin ne kadar yakın olacağını belirler.

Bekleme modundaki stilistleri olan Hollywood türleri uzun zamandır sade bir cilt solmasını tercih ederken, bu stil daha hızlı büyüyecek ve jilet keskinliğinde kalması için düzenli pirzola gerektirecektir. Berbere ne sıklıkta gitmek (ve aslında ödeme yapmak) istediğinizi düşünün. Vaktinde veya nakit sıkıntısı çekiyorsanız, size biraz sarsılma yeri sağlamak için daha yumuşak bir solmayı tercih edin.

Bununla birlikte, kaliteli bir saç modeli yalnızca berberinizin sorumluluğu değildir. Temellerini atıyorlar, ancak her sabah bahçenizi biçimlendirmek size kalmış. Doğru ürünü seçmek bu işi çocuk oyuncağı haline getirecektir.

Stanley, “Her şey uzunluğa ve saç tipine bağlı” diyor. “Örneğin, daha uzun bir görünüm için dokulu bir tuz spreyi öneririm, bol miktarda doğal hareket sağlamak için mat saç kili ile tamamlanmıştır.” Yine de daha sıkı bir yüzey arıyorsanız, başka bir yere bakın. “Bir pomad, klasik 1920’lerin görünümünü yaratacak. Bu, daha geleneksel, cilalı bir hisle kaygan, ıslak bir yüzey oluşturur. “

Veya, berberin kısa konuşmasını minimumda tutmayı tercih ederseniz, görsel referans için bir fotoğraf çekin. Aşağıda çok şey var.

Erkek Damla Fade Saç Kesimi Galerisi

Solmaya Bırak + Kısa Kesme

Solmaya Bırak + Slick Side Ayrılık

Solmaya Bırak + Kısa Taraf Ayrılık

Solmaya Bırak + Uzun Alt Kesim

Drop Fade + Yüksek Pompadour

Drop Fade + French Crop

Drop Fade + Slick Pompadour

Yüksek Fade + Afro Undercut

Solmaya Bırak + Yan Ayrılık

Drop Fade + Kısa Pompadour

Solmaya Bırak + Geri Süpür

Drop Fade + Dağınık Quiff + Hattı

Drop Fade + Side-Parted Quiff

Yüksek Fade + Kıvırcık Saç

Bir cevap yazın