Saçınız Döküyorsa Yapmanız Gereken 5 Adım

1. İpuçlarını Arayın

Lavabonuzdaki saç yığınlarını unutun. Saç dökülmesi uzmanı ve Farjo Tıp Merkezi’nin kurucusu Dr Bessam Farjo, saç köklerinin vücudunuzun ürettiği hormonlara tepki olarak yaklaştığı için erkek tipi kelliğin yavaş geldiğini söylüyor.kaş dökülmesi neden olur , doğumdan sonra saç dökülmesi neden olur , doğum sonra saç dökülmesi ibrahim saraçoğlu , doğumdan sonra saç dökülmesi kadınlar kulübü , dökülüyor , çocuk saç dökülmesi , hamilelikte saç dökülmesi , stresten dökülen saç geri çıkar mı , kaş ve saç dökülmesi , kadınlar kulübü saç dökülmesi,

Bir saçın yaşam döngüsü yedi yıla kadardır – sonra dökülür ve yerine yenisi uzar. Saç kökü dükkanı kapatmadıkça. Ama o zamana kadar, harekete geçmek için yarım on yıl geç kaldınız.

“Saçını iki yerde kaybetmeye başlayacaksın” Londra’da trichologist ve yönetici berber olan Lilly Dillon, Mekke Ruffians’ı tımar ediyor. Tapınaklarda ya da tepede. Ya da talihsiz bazı durumlarda her ikisi de.

Erken müdahale, geri çekilmeyi durdurmada en etkilidir, ancak geri çekilme aşamalı olduğundan, fark edilmesi zor olabilir. Mevcut saç çizginizi eski Facebook profil fotoğrafları ile karşılaştırın ve alnınızın büyüyüp büyümediğini kontrol edin ve berberinize kontrol edilmesi zor tacınız hakkında bilgi verin.

Farjo, eski eşlerin kellikle ilgili bir nesli atlayan hikayesi doğru değil (üzgünüm), ancak saç çizgilerinin azalmasının kalıtsal olduğunu söylüyor. Dolayısıyla, incelme fark etmeseniz bile, isteka toplarıyla dolu bir aile fotoğrafı albümü ya evlat edinildiğiniz anlamına gelir ya da kellik kaçınılmazdır.

2. Ecza Dolabına Baskın

Dillon, saç dökülmesi için bilinen sadece iki tedavi olduğunu söylüyor: Vücudunuzun folikül kapatma hormonunu üretmesini önleyen ağızdan alınan Propecia ve foliküllerin açık kalmasını teşvik etmek için doğrudan kafa derisine uyguladığınız Regaine olarak etiketlenen Minoxidil .

Her ikisinin de klinik olarak işe yaradığı kanıtlanmıştır, ancak mucize beklemeyin, diye uyarıyor Farjo. Bu tedaviler daha fazla dökülmeyi önlese de, aslında hiçbiri saçı geri çıkaramaz. Bir kez gittiğinde, gitti. Öyleyse, yukarıdan hafiflediğinden şüphelendiğiniz anda başlayın.

3. Uyarılın

İlaçlar işe yaramazsa, hepsi kaybolmaz. “Saçları incelttikten sonra, uyarıcı veya arındırıcı bir şampuan kullanmaya başlamalısınız” Dillon diyor.

Düzenli yıkamanın düşmeyi teşvik ettiği fikri bir efsanedir. “Topikal çözüme benzer şekilde çalışır ve saç köklerini açık kalmaya teşvik eder, onları temiz tutar ve tıkanma olasılıklarının daha düşük olduğu anlamına gelir.” Saçları koruyan bir güçlendirme için etiketin üzerindeki mentol ve çay ağacını arayın.

4. Tarz Verin

Taktik bir geri çekilmeyi yenmenin utanılacak bir yanı yok. Saç dökülmenizi kabul etmek, geriye kalanla uyumlu bir stil seçmek demektir. Ama kimsenin bir combover tarafından kandırılmadığını bilin. “Saçları seyrek erkekler için birçok seçenek var” Dillon diyor. “Bir saç kesimi, uzayan sakal veya dokulu bir ürün çok iyi sonuç verebilir.”

Sezgiye aykırı görünebilir, ancak saçaktan biraz uzunluk alarak saç çizginizin her iki tarafta da düz durması, daha çok yukarı çıkmışsınız izlenimini verebilir.

Daha akıllı ürünlere de ihtiyacınız var. Jel saç derisinin görünmesini sağlar, ancak bir doz deniz tuzu spreyi inceltici şeyi kalınlaştırır ve çok ihtiyaç duyulan hacmi ekler.

5. Son Çare: Bıçağın Altına Girin

Bu zor bir seçim, ancak modern cerrahi erkek tipi kellikten kaynaklanan hasarın çoğunu ortadan kaldırabilir. Sağlıklı foliküller, her zamanki gibi büyüdükleri boyun çizginizden kafa derinize nakledilir. Ancak ne kadarını karşılayabileceğinizin bir sınırı var, diyor Farjo, çünkü yalnızca sınırlı sayıda aktarılabilir folikül ile kutsanmışsınızdır.

Bekleme oyununu oynamaya hazır olun. Saç dökülmesi 30 yıla kadar devam eder, bu nedenle ameliyatı erkenden seçin ve geri kalanı dökülmeye devam ederken yeni saçlarınız kısa süre sonra izole edilecektir. Bunun yerine, frenleri uygulamak için Propecia ve Regaine’i kullanın, ardından kelleşme durduğunda cerrahın neşterini kullanın. Wayne Rooney görünümü taklit edilecek biri değil. kaş dökülmesi neden olur , doğumdan sonra saç dökülmesi neden olur , doğum sonra saç dökülmesi ibrahim saraçoğlu , doğumdan sonra saç dökülmesi kadınlar kulübü , dökülüyor , çocuk saç dökülmesi , hamilelikte saç dökülmesi , stresten dökülen saç geri çıkar mı , kaş ve saç dökülmesi , kadınlar kulübü saç dökülmesi,

Bir cevap yazın