Sağlıklı atıştırmalıklar sizi tatlılardan uzak tutar

Sağlıklı atıştırmalıklar, pek çok kişi fazla kilolardan kurtulmak ve kilo vermek amacıyla farklı ve sağlıklı diyetler izler, ancak bazı kişiler tatlı sevgisi ve onlardan vazgeçememe sorunu ile karşılaşır, ancak en önemlisi sağlıklı ve faydalı atıştırmalıklar olan tatlıların yoksunluğunu telafi etmek için alınabilecek bir grup alternatif vardır. Mısır Mutfağı web sitesi, kilo almadan size fayda sağlayacak sağlıklı atıştırmalıklar için bir dizi farklı öneri sunar.

Sağlıklı atıştırmalıklar sizi tatlılardan uzak tutar

Bitter çikolata

Sağlıklı atıştırmalıklar

Bitter çikolata birkaç kalori içeren lezzetli gıdalardan biridir ve içindeki kakao oranı yaklaşık% 80’dir.Kan şekeri seviyelerini kontrol etmenin yanı sıra kalp ve kemik sağlığı için de oldukça faydalı bir besindir.Bitter çikolata ayrıca ruh halinizi iyileştirmeye ve uykusuzluktan kurtulmanıza da yardımcı olarak uyararak Mutluluk hormonlarının üretilmesi ve bu çok fazla yemek yemek anlamına gelmez ama her şeyle ölçülü olmak en iyi çözümdür.

Çilekli yoğurt

Yoğurt, vücudun bütünlüğünün korunmasına büyük katkı sağlayan ve ağırlığını önemli ölçüde artırmayan çok besleyici ve faydalı bir besindir, farklı tatlar katarak farklı bir tat katabilir, bir bardak taze yoğurt birkaç tane çilek ile karıştırılabilir ve sonra karışım bir miktar dondurularak çıkarılır. Ve en lezzetli tadın tadını çıkarmak için yiyin.

Smoothie

Sağlıklı atıştırmalıklar

Smoothies, en önemli sağlıklı atıştırmalıklardan biridir ve süt, yoğurt ve karışık meyvelerin kremsi bir karışımıdır ve smoothies, yağsız veya az yağlı sütün içine muz, çilek, çilek ve kivi parçalarını karıştırıp karışımı karıştırarak, soğutarak ve tatlı yerine acıkınca yiyerek hazırlanabilir.

Patlamış mısır

Patlamış mısır, atıştırmalık, lezzetli ve aynı zamanda doyurucu bir atıştırmalıktır ve pek çok kişi tarafından tercih edilir, bu yüzden acıktığınızda yiyebileceğiniz, sade patlamış mısır yemenin tadını çıkarabileceğiniz veya patlamış mısıra çikolata ve karamel gibi birçok farklı tat katabileceğiniz çok uygun bir atıştırmalıktır.

Hurma ve badem ezmesi

Çabuk ve kolay yapılan bu atıştırmalık, lezzetli bir tada ve farklı bir tada sahiptir.Tohumdan bir fincan hurma süzülür, öğütülür ve badem ezmesi ile yönlendirilir, daha sonra bir kutuya konur, soğutulur ve gerektiğinde yenilir, kilo alımını önlemek için miktarları artırmamaya özen gösterilir.

Tarçınlı elma

Sağlıklı atıştırmalıklar

Tarçınlı elmalar, çok yüksek besin değerine ve harika bir tada sahip oldukları için, elmaları bir grup dilim halinde kesip tarçın serpip, temizlenip yenene kadar fırına girerek yapılan harika tadı olan en iyi atıştırmalıklardan biridir. Fındık ve baldan.

Fıstık ezmeli muzlu dondurma

Dondurma yüksek kalori içerdiği bilinen gıdalardan biridir ancak aynı zamanda sağlıklı, lezzetli ve kolay bir şekilde dondurma yapılabilir.İki muz iki saat dondurulur ve üzerlerine bir çorba kaşığı fıstık ezmesi ilave edilerek malzemeleri iyice karıştırılır ve tekrar donana kadar dondurucuya konulur. Bunu yaparak, kalorisi 150 kaloriyi geçmeyen harika bir dondurma yaptınız.

Yulaf

Yulaf, besin değeri yüksek olduğu kadar uzun süre tokluk hissi veren sağlıklı atıştırmalıklardan biridir.Yulaf, vücuttaki kolesterol seviyelerini ayarlamak ve vücuttaki sindirim sürecini iyileştirmek için çalışır, çünkü vücut sağlığı ve beslenmesi için gerekli olan geniş bir diyet lifi grubunu, kilo almaya neden olmadan veya Daha fazla yağ almak.