Samsung, 5 yaşındaki Galaxy S6 ve Note 5 için yeni bir güncelleme yayınladı

Galaxy S6 serisi ve Galaxy Note 5 desteği birkaç yıl önce sona erdi ve yaşları göz önüne alındığında, çoğu kullanıcı büyük olasılıkla şimdiye kadar yükseltme yaptı. Ancak bu, Samsung’un bu cihazlar için yeni ürün yazılımı güncellemeleri sunmasını engellemedi ve ömürlerini biraz daha uzattı.

SamMobile Salı günü, Samsung’un Galaxy Note 5 (firmware sürümü N920SKSS2DTJ2) ve Galaxy S6 serisi (firmware sürümleri firmware sürümleri G92xSKSS3ETJ1 ve G928SKSS3DTJ3) için ürün yazılımı güncellemeleri sunmaya başladığını söyledi. İlk sunum, Avrupa ve Latin Amerika’da daha geniş bir sunumla Güney Kore’de gerçekleşti.

SamMobile değişiklik günlüğünün güvenlikle ilgili stabilizasyon kodunun dahil edilmesinden bahsettiğini söyledi. Ancak cihazlar Android 7.0 Nougat ve Eylül 2018 güvenlik yamasının üzerinde çalışmaya devam edecek. Yine de önemli olan başka herhangi bir şeyin değişip değişmediği belirsiz. SamMobile Samsung’un hemen ele alınması gereken bir güvenlik açığı keşfettiğini ve dolayısıyla sürpriz güncellemenin ortaya çıktığını öne sürüyor.

Bu, Samsung’un Galaxy S6’ya sürpriz bir güncelleme yaptığı ilk sefer değil. Geçen yılın başında şirket, görünüşte bir güvenlik açığı keşfedildikten sonra Galaxy S6 serisinin BAE varyantlarına bir Ocak 2019 güvenlik güncellemesi yayınladı.

Samsung Galaxy S6 Forumları ||| Samsung Galaxy Note 5 Forumları

Samsung’un Galaxy S6 serisi ve Galaxy Note 5, 2015 yılında tamamen piyasaya sürüldü ve o zamandan beri birkaç yeni Samsung amiral gemisi cihazı gördük. Bu arada Google, artık Android 11’e geçti, bu nedenle pazar, bu cihazların piyasaya sürülmesinden bu yana epey ilerleme kaydetti. Muhtemelen çoğu sıkıntılı Samsung hayranı, son iki yılda cihazlarını yükseltmiştir. Ancak, yapmadıysanız, eski telefonunuz yeni üretici yazılımı güncellemesiyle biraz daha uzun yaşayacak.

Bir cevap yazın