Samsung, Galaxy A42 5G, Galaxy Tab A7, Galaxy Fit 2 ve daha fazlasını tanıttı

Güncelleme 1 (09/28/2020 @ 06:15 VE): Samsung, Hindistan’da Galaxy Tab A7’yi piyasaya sürdü. Daha fazla bilgi için aşağı kaydırın. 4 Eylül 2020 tarihinde yayınlanan makale aşağıda korunmaktadır.

Dün Galaxy Z Fold 2 duyurusunun hemen ardından gelen Samsung, “Life Unstoppable” sanal etkinliğinde farklı kategorilerde birkaç yepyeni ürün duyurdu. Bugün duyurulan ürünlerin listesi arasında Galaxy A42 5G akıllı telefon, Galaxy Tab A7, Galaxy Fit 2 ve Wireless Charger Trio yer alıyor. Fiyatlandırma ve bulunabilirlik dahil olmak üzere ürün ayrıntılarının çoğu belirtilmedi, bu nedenle önümüzdeki aylarda daha fazla bilgi edinmeyi umuyoruz.

Samsung Galaxy A42 5G

Samsung, Galaxy A42 5G’yi Galaxy A serisinde uygun fiyatlı 5G özellikli bir akıllı telefon olarak konumlandırıyor. Bu yılın Mayıs ayında piyasaya sürülen Galaxy A41’in ardından A42 5G, su damlası çentikli 6,6 inçlik bir Super AMOLED ekrana sahip olacak. Telefonun arka tarafında dörtlü kamera kurulumu olacak; ancak şirket tam donanım hakkında pek bir şey açıklamadı. Sonuç olarak, SoC, pil boyutu, şarj hızı, yazılım vb. İle ilgili detaylar da şimdilik paketlerin altında kalıyor. Samsung, Galaxy A42 5G’nin Kasım ayında Avrupa’da 369 € (~ 435 $) fiyatla satışa sunulacağını söyledi.

Samsung Galaxy Tab A7

Yeni Galaxy Tab A7, Samsung’un tablet portföyündeki en son uygun fiyatlı teklif olarak görev alacak. Tabletin sızdırılan görüntüleri daha dün ortaya çıktı ve resmi görüntülere bakıldığında, para üzerindeydi. Spesifikasyon açısından, Samsung Galaxy Tab A7 oldukça mütevazı dahili özellikler sunuyor. Ön tarafta 2000 x 1200 çözünürlüklü 10.4 inç TFT ekran, içeride belirtilmemiş sekiz çekirdekli işlemci, 32GB veya 64GB flash depolama ile 3GB RAM, 8MP arka ve 5MP ön kameralar ve 7.040 Gösteriyi çalıştıran mAh pil. Tablet ayrıca dört Doly Atmos hoparlörü, 3,5 mm ses girişi ve bir USB C Tipi bağlantı noktası içerir. Teknik özelliklerin geri kalanını burada görüntüleyebilirsiniz. Cihazın, Wi-Fi varyantının 223 € (~ 270 $) ve LTE varyantının 282 € (~ 333 $) maliyetiyle Kasım ayında Avrupa’da satışa sunulması bekleniyor.

Galaxy Fit 2

Galaxy Fit 2, Samsung’un fitness takipçisi portföyündeki yepyeni bir giriş. Geçen yılki Galaxy Fit’in doğrudan halefi ve daha şık bir gövde, geliştirilmiş pil ömrü ve artırılmış bir dizi fitness özellikleri dahil olmak üzere birçok iyileştirmeyi beraberinde getiriyor. Galaxy Fit 2, 1,1 inç renkli AMOLED ekrana sahip ve altta sanal bir düğme var. Samsung’a göre grup, seçim yapabileceğiniz 70’e kadar farklı saat yüzüne sahip ve 15 güne kadar dayanan daha büyük 159 mAh pil içeriyor. Galaxy Fit 2, tıpkı diğer fitness takipçileri gibi kalp atış hızınızı, uyku kalitenizi ölçebilir, ayak seslerinizi takip edebilir ve yakılan kalorileri sayabilir. Samsung, Galaxy Fit 2’nin fiyatı ve kullanılabilirliği hakkında henüz herhangi bir ayrıntı açıklamadı.

Kablosuz Şarj Cihazı Trio

Wireless Charger Trio, geçen yıl piyasaya sürülen Wireless Charger Duo’nun halefidir. Adından da tahmin edebileceğiniz gibi, Wireless Charger Trio aynı anda 3 cihaza kadar kablosuz olarak şarj edebilir. Şarj cihazı USB-C – USB-C kablosuyla birlikte gelir ve Siyah ve Beyaz renklerde satışa sunulacaktır. Samsung, şarjın hangi şarj hızlarını sunacağını ve diğer Qi cihazlarıyla uyumlu olup olmayacağını belirtmedi.


Güncelleme: Samsung Galaxy Tab A7, Hindistan’da ₹ 17.999’dan (~ 245 $) başlayan fiyatlarla piyasaya sürüldü.

Samsung, Galaxy Tab A7’yi Hindistan’da Koyu Gri, Gümüş ve Altın renklerde 3GB + 32GB varyantta piyasaya sürdü. LTE modeli ₹ 21.999 (~ 300 $), Wi-Fi varyantı ₹ 17.999 (~ 245 $) fiyatlandırılır. Tablet için ön siparişler Samsung.com, çevrimiçi portallar ve diğer seçkin perakende mağazaları aracılığıyla başlamıştır. Ön rezervasyon teklifleri arasında ICICI kredi ve banka kartlarıyla 2.000 tutarında nakit para iadesi ve Klavye Kılıfında ₹ 1.875 (MRP: ₹ 4.499) indirimli fiyat bulunur.

Samsung Galaxy Tab A7’yi Amazon’dan ön sipariş verin.