Samsung Galaxy S21 Ultra sızdırılan görseller, büyük bir kamera çıkıntısını ve kavisli ekranı gösteriyor

Güncelleme 1 (29.10.2020 @ 20:22 VE): OnLeaks, arka kamera kurulumu için yeni bir render yayınladı. Daha fazla bilgi için aşağı kaydırın. 18 Ekim 2020 tarihinde yayınlanan makale aşağıda korunmaktadır.

Kaçakların olduğu hafta sonu. Geçtiğimiz iki gün içinde, renderlar aracılığıyla sızdırılan iki yüksek profilli yaklaşan telefon gördük. Önce Huawei Mate 40 Pro’ya ve ardından Samsung Galaxy S21’e iyice baktık. Şimdi, Samsung Galaxy S21 Ultra’ya ilk bakışımızı gerçekleştirdik.

Bu sızıntı bize nezaketen geliyor @Filmdenkare bir kez daha, bu sızıntıya olan güveniyle itibarını ödünç verdi. Daha önce de belirtildiği gibi, 2021 için Samsung Galaxy S serisi, Samsung’un sonunda belirlediği isme bağlı olarak Samsung Galaxy S21 veya Samsung Galaxy S30 olarak adlandırılabilir. Şimdilik, Galaxy S21 olarak adlandırılacağını ve burada gösterilen cihazın üst düzey “Ultra” varyantı olacağını varsayıyoruz.

Tahmin edileceği gibi, sızdırılan bu renderlarda Samsung Galaxy S21 Ultra, Galaxy S21 sızdırılan renderlara oldukça benziyor. Aradaki fark, genellikle daha “premium” telefonlarda olduğu gibi hafif kavisli olması beklenen ekranda geliyor. @OnLeaks, ekranın köşegeninin 6,7 ″ ila 6,9 ″ arasında olduğundan ve ön tarafta ortalanmış bir selfie delikli kamera bulunduğundan bahseder. Cihaz yaklaşık ölçüm yapacak 165,1 x 75,6 x 8,9 mm, 10,8 mm, kamera çıkıntısında kalınlığı ölçerseniz.

Bir sonraki büyük değişiklik kamera ile olacak. Kamera adası, normal varyant için sızdırılan görüntülerde gördüğümüz tasarım ipuçlarını takip ederken, Galaxy S21 Ultra, dördüncü arka kameranın yanı sıra kamera flaşını barındıracak daha büyük bir kamera adasına sahip olacak. Kamera özellikleri henüz açıklanmadı, ancak normal, ultra geniş ve telefoto / periskop lensleri içeren bir kurulumun başlaması beklenebilir.

Samsung’un S-serisi serisine S Pen desteğini eklediği ve muhtemelen bu özelliği en iyi modeller için sakladığı söylentileri yayıldı. Ancak OnLeaks, Galaxy S21 Ultra’nın S Pen için özel bir yuvaya sahip olmadığını belirtiyor. Bu, Stylus kaleminin Note serisinde olduğu gibi telefonun içinde duramayacağı anlamına gelir, ancak yeni cihazlar hala kalemi destekleyebilir ve birkaç Galaxy Tab’ında olduğu gibi harici olarak barındırabilir.

Yakında piyasaya çıkacak cihazlar hakkında daha fazla bilgi edinmeyi umuyoruz.


Güncelleme: Arka kamera kurulumu için yeni render

OnLeaks, Samsung Galaxy S21 Ultra için yeni bir render yayınladı.

Bu render aslında telefonun 5 kamerası ve bir LED flaşı olduğunu, üstteki LED flaşın yeniden konumlandırıldığını ve noktasının başka bir sensör tarafından alındığını gösteriyor. En yeni DVT (Tasarım Doğrulama Testi) aşama prototipi, beş adede kadar arka kamera veya dört kamera ve bilinmeyen bir sensör içerir. En yeni render bu değişikliği barındırır.