Samsung Galaxy S21’in Ocak ayı başında piyasaya çıkacağı bildiriliyor

Samsung, tipik olarak Galaxy S Serisi amiral gemilerini her yıl Şubat ayında duyurur ve cihazlar Mart ayında satışa çıkar. Ancak yaklaşan Galaxy S21 Serisi çok daha erken duyurulabilir. Samsung’un yeni nesil amiral gemileriyle ilgili sızıntılar internette çoktan ortaya çıkmaya başladı ve kısa süre önce Galaxy S21 ve Galaxy S21 Ultra’ya ilk kez baktık. Şimdi, çeşitli yayınlar şirketin cihazları önümüzdeki yılın başlarında Ocak ayında piyasaya sürmeyi planladığını doğruladı.

Erken bir Galaxy S21 Serisinin piyasaya sürüldüğüne dair söylentiler ilk olarak bu ayın başlarında Güney Koreli yayın sırasında ortaya çıktı. MTN Şirketin, her zamankinden neredeyse altı hafta önce yaklaşmakta olan amiral gemileri için parça üretimine çoktan başladığını ortaya çıkardı. Samsung’un lansman programına aşina olan endüstri kaynakları artık her ikisini de doğruladı SamMobile ve Android Central Şirketin gerçekten de önümüzdeki yılın Ocak ayının başlarında Galaxy S21 Serisini piyasaya süreceğini söyledi. Samsung, güncellenen lansman takvimi hakkında henüz bir açıklama yayınlamasa da, şirketin bunu Huawei’nin çeşitli uluslararası pazarlardaki yokluğundan yararlanmak için yaptığı tahmin ediliyor.

Galaxy S21 Serisi, büyük olasılıkla üç yeni akıllı telefondan oluşacak ve son sızıntılar, üç cihazdan ikisi hakkında bazı bilgileri çoktan ortaya çıkardı. Sızıntılara göre, sınıfının en iyisi Galaxy S21 Ultra, yaklaşık 165.1 x 75.6 x 8.9mm boyutlarında olacak ve 6.7-6.9 inç ekrana sahip olacak. Cihazın, güncellenmiş bir kamera modülü tasarımına sahip dörtlü bir kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor ve önceki söylentilerin önerdiği gibi S Pen için özel bir yuva içermeyecek. Galaxy S21’in ise aynı yeni kamera modülü tasarımına sahip üçlü kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor. Yaklaşık 151,7 x 71,2 x 7,9 mm ölçülerinde olacak ve ortalanmış delikli selfie kamerası ile 6,2 inç düz ekrana sahip olacak.

Öne çıkan görsel: Samsung Galaxy S21 Ultra sızdırılmış render