Samsung’un ücretsiz Canlı TV hizmeti Samsung TV Plus cep telefonuna geliyor

Güncelleme 1 (22.09.2020 @ 11:41 AM ET): Samsung TV Plus, bu hafta Samsung’un amiral gemisi Android akıllı telefonlarında resmi olarak piyasaya sürüldü. Daha fazla bilgi için aşağı kaydırın. 21 Nisan 2020 tarihinde yayınlanan makale aşağıda korunmaktadır.

Tükettiğimiz içeriğin çoğu, geleneksel kablolu TV’den mobile geçiş yaptı, bir TV alternatifi olmayan ve bunun yerine yalnızca mobil cihazlara odaklanan birkaç popüler hizmetin olduğu noktaya geldi. Kablo TV hala belirli bir demografiye hitap eden bölümler içeriyor ve bu genellikle hizmeti ayrı ayrı almaya devam etmeleri için yeterli bir neden olarak kalıyor. Samsung bu soruna baktı ve akıllı TV’leri için Kanada ve ABD’deki kullanıcılar için ücretsiz bir TV hizmeti olan ve internet üzerinden 100’den fazla TV kanalı sunan Samsung TV Plus şeklinde bir çözüm buldu. Şimdi, yeni bir rapor, Samsung’un bu hizmeti muhtemelen Galaxy’ye özel olarak mobil cihazlara getirmeyi planladığını iddia ediyor.

Tarafından hazırlanan bir rapora göre SamMobileSamsung, bir mobil uygulama aracılığıyla Samsung TV Plus’ı mobil cihazlara getirmeyi planlıyor. Hizmet için mobil uygulama geliştirme aşamasındadır ve Samsung’un Akıllı TV’lerinde sunulan hizmet teklifleriyle aynı işlevselliği sunmayı amaçlayacaktır. Sammobile Servisin Samsung’a özel olması ve yalnızca şirketin TV’lerinde çalıştığı için TV Plus mobil uygulamasının Samsung Galaxy akıllı telefonlarına özel kalabileceğini tahmin ediyor.

https://www.sammobile.com/news/exclusive-samsung-tv-plus-streaming-service-coming-to-mobile/https://www.sammobile.com/news/exclusive-samsung-tv-plus-streaming-service-coming-to-mobile/

Mobil uygulama, TV uygulamasının işlevselliğini yansıtmaya devam ederse, kullanıcılar TV kanallarını izleyebilecekleri gibi İstek Üzerine Video içeriğine de erişebilecekler. İçerik kanalları arasında beIN SPORTS EXTRA, Bon Appétit, CBS News, Crime 360, fubo Sports Network, Fuse, Kitchen Nightmares, Lively Place, Outside TV +, Reelz, Tastemade, The Design Network, VEVO, Yahoo Finance ve çok daha fazlası yer alıyor. Filmler, Samsung’un The Movie Hub kanalı aracılığıyla sunulur. Kullanıcılar ayrıca en son kaldıkları yerden içeriği de alabilirler. Şu anda, Samsung’un ilk etapta tercih etmeleri halinde mobil hizmetten nasıl para kazanacağı bilinmiyor. En azından Samsung Smart TV’lerde hizmet reklam desteklidir, ancak bunun dışında ücretsizdir – bu nedenle kullanıcıların herhangi bir abonelik ücreti ödemesi veya oturum açma zahmetine girmesi gerekmez.


Güncelleme: Samsung TV Plus Mobil Cihazlarda Başlıyor

Samsung TV Plus, Koreli teknoloji devi için sessiz bir başarı öyküsü oldu ve bu, şirketin geçmişte diğer medya hizmetlerini büyütmek için nasıl mücadele ettiğini düşünürsek şaşırtıcı. Samsung Electronics Kıdemli Başkan Yardımcısı Sang Kim’e göre Protokol, Samsung TV Plus “her ay milyarlarca dakika” yayınlıyor. Aslında, şirkete göre Samsung akıllı TV’lerdeki en popüler beş uygulamadan biridir ve tamamen ücretsizdir (ancak reklamlarla desteklenmektedir.)

Şimdi, Samsung bu hafta mobil cihazlarda TV Plus’ı piyasaya sürüyor, ancak yalnızca Samsung’un en yeni amiral gemisi akıllı telefonlarında mevcut olacak. Samsung Galaxy Note 20, Galaxy S20, Galaxy Note 10 ve Galaxy S10, yarından itibaren Galaxy Store ve Google Play Store’da yayınlanan yeni bir uygulama üzerinden Samsung TV Plus’a erişebilecek. Hizmetin diğer Samsung veya üçüncü taraf Android cihazlar için kullanılabilir olup olmayacağı veya ne zaman olacağı konusunda hiçbir bilgi yok.