Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Şarm El Şeyh’te turizm, en önemli turistik yerlere kapsamlı bir rehber

Şarm El-Şeyh’te turizm tükenmez bir zevktir, Şarm El-Şeyh Mısır ve uluslararası turizm haritasında bir dönüm noktasıdır, Şarm El-Şeyh’e seyahat etmeyi ciddi olarak düşünüyorsanız, en iyi tatil köylerinde ve uluslararası otellerde lüks bir konaklamadan pitoresk doğanın tadını çıkarmak için en keyifli zamanları geçirmek için bir sürü seçeneğiniz olduğunu bilin. Şarm El Şeyh’in en ünlü uluslararası dalış […]

31 Aralık 2020 - 20:33 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi. A+A-

Şarm El Şeyh’te turizm, en önemli turistik yerlere kapsamlı bir rehber

Şarm El-Şeyh’te turizm tükenmez bir zevktir, Şarm El-Şeyh Mısır ve uluslararası turizm haritasında bir dönüm noktasıdır, Şarm El-Şeyh’e seyahat etmeyi ciddi olarak düşünüyorsanız, en iyi tatil köylerinde ve uluslararası otellerde lüks bir konaklamadan pitoresk doğanın tadını çıkarmak için en keyifli zamanları geçirmek için bir sürü seçeneğiniz olduğunu bilin. Şarm El Şeyh’in en ünlü uluslararası dalış merkezlerinin keyfini çıkarmasını sağlayan, harika deniz yaşamıyla dolu turkuaz suların en güzel plajlarında.

Ayrıca, bozulmamış çöl doğasının ortasında alışveriş ve safari gezileri, gösteriler ve partiler ve daha pek çok şey dahil olmak üzere birçok rekreasyonel aktiviteyi gerçekleştirebilir, Şarm El-Şeyh, tüm ayrıntılarıyla bir simge olacak şekilde tasarlanmış benzersiz bir turizm şehridir, Şarm El-Şeyh’e gittiğinizde balo sık sık geri gelecektir, bu yüzden hepsi Sizi çevrelemek, sizi yıllarca büyüleyecek bir güzelliktir.

Şarm El-Şeyh'te Turizm 2

Bu konu içerir …

Şarm El-Şeyh’te Turizm

Şarm El-Şeyh, Kızıldeniz’de, Asya ve Afrika kıtalarını birbirine bağlayan Akabe ve Süveyş Körfezlerinin buluşma noktasında ayrıcalıklı bir konumda bulunan bir sahil kentidir.

Barış şehri olarak da bilinen Şarm El-Şeyh’in toplam alanı yaklaşık 480 km’dir ve tam olarak Sina Yarımadası Üçgeni’nin tepesinde yer alır ve konumu onu farklı bir doğal çevre ve iklim ile karakterize eder.

Şarm El-Şeyh, Güney Sina’nın en büyük şehridir ve 200’den fazla tatil köyü, otel, alışveriş merkezi, restoran, kafe, uluslararası dalış merkezi ve uluslararası bir havaalanı ile temsil edilen muazzam bir turist potansiyeline sahiptir.

Tüm bunlar, doğanın güzelliği ve Yüce Tanrı’nın Şarm El-Şeyh şehrini parıldayan plajlarından ve mağazalardaki harika deniz yaşamından, dağlarından, çöllerinden ve doğa rezervlerinden sevdiği muazzam coğrafi çeşitlilikle birlikte.

Şarm El-Şeyh’i Ekim’den Mayıs’a kadar ziyaret etmek için en iyi zamanlar, Kahire’den Şarm El-Şeyh’e seyahat etmek için hava yoluyla, bir saatlik uçuşla Şarm El-Şeyh Uluslararası Havalimanı’na uçuşlardır.

Ya da Kahire’den Şarm El-Şeyh’e kara yoluyla, mesafenin 540 km olduğu tahmin ediliyor ve yolculuk, özel araç veya East Delta Company otobüsleri ile yaklaşık 6 saat sürecek.

Ülkenin merkezindeki Mani bölgesinden deltanın doğusundaki bir otobüse veya Heliopolis’teki Granada’dan ikinci istasyonuna hareket ettiğinde otobüse binebilirsiniz.

Şarm El-Şeyh’te ulaşım ise taksiler (taksiler), kiralık arabalar veya otobüsler dahil olmak üzere çeşitli seçeneklerden geçer.

Şarm El-Şeyh'te Turizm 2

Şarm El-Şeyh’teki turistik yerler

1- Naama Koyu:

Veya adı Champs Elysees Sharm El Sheikh ve Sharm El Sheikh’in ünlü turistik bölgelerinden Naama Körfezi, entegre tesislere sahip bir turizm bölgesidir.

Naama Körfezi bölgesinde gece yürüdüğünüzde çok sayıda otel, tatil köyü, market, restoran ve gece kulübünün varlığının keyfini çıkarın, kendinizi büyüleyici Avrupa şehirlerinden birindeymiş gibi hissedeceksiniz.

Naama Koyu, kafeler, restoranlar ve dükkanların sıralandığı bir yürüyüş yolu ile turistlere arzu ettikleri her şeyi, özellikle vahşi, eğlence dolu geceleri veren bir bölge.

En güzel eğlenceyi sunan gece kulüplerinin yanı sıra, bir romantizm atmosferi eklemek için onları meşalelerle aydınlatmaya dayanan deniz manzaralı kafeler de var.

Naama Körfezi’nde sabaha kadar kalabilir ve hafızanıza kazınacak gün doğumunu seyredebilirsiniz ve Sharm El Sheikh şehrinin Naama Körfezi’nden günde 4 kez turistleri taşımak için ücretsiz otobüsler sağladığını not ediyoruz.

2- Bin Bir Gece Kompleksi:

Kapalı bir ticaret kompleksi olan Sharm El-Sheikh’in en ünlü turistik yerlerinden biri, içinden en güzel hediyelik eşyaları satın alabileceğiniz, birçok mağaza, restoran ve kafenin bulunduğu.

Bu harika park, turistlerin harika boş zamanların tadını çıkardığı Şarm El-Şeyh’in en ünlü turistik yerlerinden biri olarak kabul edilir.

Komplekste bir sinema ve birçok partinin, ses ve ışık gösterilerinin, at gösterilerinin ve diğer eğlenceli aktivitelerin yapıldığı ünlü Ali Baba salonu bulunmaktadır.

3- Eski Pazar:

Şarm El Şeyh’teki popüler turistik yerler listesinin başında gelmeli, Şarm El Şeyh’te 4 günden fazla kaldıysanız, tüm temel eşyalarınızı bulacağınız Şarm El Şeyh’teki eski ticaret pazarına kesinlikle gitmeniz gerekecek.

Sebze, meyve, balık, nakliye kartları vb. İçerir. Bu pazar Kahire’deki pazarlara çok benzer.

Pazarda en güzel hediyelikleri alabileceğiniz dükkanların yanı sıra çok sayıda kafe de bulunuyor.

Ayrıca Fares Fish Restaurant, Safsfa Fish and Seafood Restaurant ve ünlü Mısır yemekleri sunan Egyptian Restaurant gibi tanınmış restoranlar da bulunmaktadır.

4- Şarm El-Şeyh’teki doğa rezervleri:

Şarm El-Şeyh’in eşsiz doğasının sırrından da bahsettik, bu nedenle nadir su ve bitki yaşamının bolluğu nedeniyle doğal rezerv olarak ilan edilen birçok doğal siteye sahip.

Şarm El-Şeyh’teki en önemli doğal rezervler:

1- Ras Muhammed Koruma Alanı:

MS 1983 yılında Mısır’daki ilk doğa koruma alanı olarak doğa koruma alanı ilan edilmiş ve Sina Yarımadası’nın güneyinde, Şarm El-Şeyh şehrine yaklaşık 12 km uzaklıkta yer almaktadır.

Milyonlarca yıl öncesine ait en güzel mercan resifleri ve deniz canlılarının yer aldığı, bazı doğal dergilerin sınıflandırmasına göre dünyanın en güzel doğal noktalarından biri.

Şarm El-Şeyh’teki turizm ofisleri tarafından düzenlenen, Ras Muhammed Rezervine gitmek için yat gezileri de dahil olmak üzere birçok turizm programı var.

2- Abu Gallum Rezervi:

Bu pitoresk rezerv, Şarm El-Şeyh ve Şarm El-Şeyh arasındaki yolda Wadi Al-Rasasa adlı bir bölgede yer almaktadır. Taba1992 yılında doğa koruma alanı ilan edildi.

Abu Gallum Rezervi’ndeki doğal alan, çöl ve dağlık ortamı onu kesişen vadilerle birleştiren entegre bir ekosistemdir.

Tilki, geyik, birçok sürüngen gibi en güzel vahşi hayvanların temsil ettiği harika vahşi yaşamın yanı sıra mercan resifleri ve nadir balıklar açısından zengin deniz ortamı.

3- Nabq Koruma Alanı:

1992 yılında tabiatı koruma alanı ilan edilmiş olup, Şarm El-Şeyh şehirleri arasındaki bölgede yer almaktadır. Dahab Ve rezervin Şarm El-Şeyh’in yaklaşık 35 km kuzeyinde olduğu Güney Sina’da Wadi Umm Adawy.

Şarm El-Şeyh’i dalgıçlar için bir cennet haline getiren bölgenin sahip olduğu muhteşem deniz ortamı nedeniyle dalış yapılabilecek en güzel alanlardan biri olarak kabul edilmektedir.

Şarm El-Şeyh'te Turizm 1

Şarm El-Şeyh Restoranları

1- Faris Balık Restaurant:

Şarm El-Şeyh’in en meşhur balık ve deniz ürünleri restoranlarından biridir ve ilki eski çarşıda, ikincisi El Markato’da olmak üzere iki şubesi vardır.

Restoranda yemekler çok özel ve servis harika, ancak restoranda fiyatların nispeten yüksek olduğu unutulmamalıdır.

2- ElMasrien Izgara:

En ünlü Şarm El-Şeyh restoranlarından biri, harika servisin yanı sıra, farklı bir tada sahip harika ızgara çeşitleri, taginler ve otantik Mısır yemekleri sunmaktadır.

Restoranın iki şubesi var, ilk şubesi eski pazarda ve ikinci şube Şarm El-Şeyh’teki Nabq Koyu’nda Yasmine Merkezi’nin – zemin katında.

3- Ebu El-Sayed Restoranı :

Tajines ve Grills’den Mısır ve doğu yemeklerini seviyorsanız tabi ki Şarm El-Şeyh’teki Abu El Sid Restaurant’ın menüsünden daha iyisini bulamazsınız.

Restoranın adresi Marina Caddesi, Naama Körfezi, Sharm El Sheikh, tam olarak Hard Rock’ın yukarısında.

4- Naama Bay restoranları:

Naama Körfezi’nin turistik bölgesinde, Hilton Fayrouz Hotel’deki Marhaba Balık ve Izgara çadırı ve restoranı olmak üzere birçok mükemmel restoran var.

Sidi Wadih Al-Maghribi Restaurant, Al-Fayrouz Lebanese Restaurant, Bikeng Chinese Restaurant ve Mojo International Dishes Restaurant’ın yanı sıra Kentucky, Mac, Hardee’s ve diğerleri gibi uluslararası fast food restoranlarının şubeleri.

Sharm El Sheikh’de rekreasyon faaliyetleri

Pitoresk Sharm El Sheikh şehrinde yapılabilecek birçok eğlence aktivitesi var.Ailenizle birlikteyseniz ve heyecan verici bir eğlence atmosferinin tadını çıkarmak istiyorsanız, Aqua Park Sharm El Sheikh ya da Naama Koyu’ndaki Clio Park’a gitmelisiniz.

Şarm El-Şeyh’in en büyük alışveriş ve eğlence merkezi olan Naama Koyu’nda alışveriş tutkunuysanız Genena City’den daha iyisini bulamazsınız.

Yaylada, ünlü Bin ve Bir Gece kompleksinin yakınında bulunan 450’den fazla mağaza ve restoranı içeren Mercato Alışveriş Merkezi’ne de gidebilirsiniz.

Bir saatlik bir yolculuk boyunca deniz altında bir denizaltı gezintisi için mercan resiflerini ve deniz tabanını görmenize izin veren cam tekne gibi birçok harika eğlence gezisi var.

Çöl ortamının ortasında harika bir Bedevi gecesi seansında Bedevi yaşamını deneyimleyebileceğiniz, çoğu otelin sunduğu bir aktivite olan safari ve Bedevi yemeği var.

Her gün iki gösteri yapılan ve birçok yabancı ve Arap’ın ilgisini çeken Nabq Koyu’nda çocuklarınızla birlikte yunus gösterilerinin tadını çıkarabilirsiniz.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/