Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Sekizinci ve dokuzuncu ayda hamilelik belirtileri ve gerçek doğum belirtileri

Pek çok hamile kadın, sekizinci ve dokuzuncu aylarda, sık idrara çıkma, siyah karın çizgisi, hemoroid ve şişmiş bacaklar gibi semptomları içeren hamilelik semptomlarını bilmek istiyor. Sekizinci ve dokuzuncu aydaki hamilelik belirtilerinden, çocuğunuzun büyümesi, gelişmesi ve kilo almasından bahsediyoruz, böylece doğum zamanı geldiğinde onunla tanışmaya hazır olursunuz ve hamileliğin son iki ayı gerçekten zor bir dönem […]

27 Aralık 2020 - 21:10 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi. A+A-

Sekizinci ve dokuzuncu ayda hamilelik belirtileri ve gerçek doğum belirtileri

Pek çok hamile kadın, sekizinci ve dokuzuncu aylarda, sık idrara çıkma, siyah karın çizgisi, hemoroid ve şişmiş bacaklar gibi semptomları içeren hamilelik semptomlarını bilmek istiyor.

Sekizinci ve dokuzuncu aydaki hamilelik belirtilerinden, çocuğunuzun büyümesi, gelişmesi ve kilo almasından bahsediyoruz, böylece doğum zamanı geldiğinde onunla tanışmaya hazır olursunuz ve hamileliğin son iki ayı gerçekten zor bir dönem olduğundan ve her zamankinden daha yorgun hissedebileceğinizden bu belirtileri öğrenmek için bizi takip etmelisiniz.

Bu konu içerir …

Sekizinci ayda hamilelik belirtileri

Hamileliğin sekizinci ayında, aşina olduğunuz tanıdık semptomların yanı sıra bazı yeni semptomlar yaşayabilirsiniz.

zor nefes

Rahim büyüdükçe karın boşluğu daralır, bu da karnı akciğerlere doğru iter ve derin nefes almayı zorlaştırır.Ayakta durmayı ve oturmayı mümkün olduğunca sık tekrarlayarak akciğerlerinize daha fazla yer açtığınızda bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Hemoroid

Kan dolaşımının artması damarların genişlemesine neden olabilir, bu da bazen kaşıntı veya ağrıya neden olabilir.Rektal bölgenin etrafındaki damarlar genişlediğinde bunlara “hemoroid” denir.

Hemoroit, rahim damarlara baskı yapmaya ve vücudun alt kısmına kan akışını kısıtlamaya başladığından hamilelik sırasında yaygındır ve bu durumu tedavi etmek için bol su, doğal meyve suları, lif içmeli, sağlıklı beslenmeli ve doktorun önerdiği ideal kiloya uymalısınız.

Yorgunluk

Mide önemli ölçüde büyüdüğünden ve gebeliğin bu aşamasında gece rahat uyumak zor olabileceğinden, hamileliğin sekizinci ayında kendinizi yorgun hissetmeniz şaşırtıcı değildir.

Hamilelikte diyete devam edin ve uzmanın onayını aldıktan sonra egzersiz yapmaya devam edin ve gün boyunca gerekli dinlendirmeyi aldığınızdan emin olun.

Stres veya kaygı

Doğum tarihi yaklaştıkça ve hamilelik yolculuğu sona ermek üzereyken, doğum sonrası evre hakkında düşünmenin artmasıyla ve özellikle ilk defa yenidoğana nasıl bakılacağı konusunda endişelenmek doğaldır.

Ailenizle veya arkadaşlarınızla ve doktorla konuşmak ve deneyimlerinizi başkalarıyla onlara düşüncelerinizi ve korkularınızı anlatmak için paylaşmak stresi azaltmanıza ve biraz rahatlamanıza yardımcı olabilir.

Yanlış işçilik

Hamileliğin sekizinci ayındayken rahim, Braxton Hicks kasılmaları olarak bilinen, genellikle düzensiz olan ve güçte artmayan ve zamanla sık görülmeyen doğum kasılmaları yaşamaya başlayabilir.

Ancak, emeğin gerçek kasılmalarının sürekli ve daha güçlü olduğunu, bu da belirlenen tarihten önce erken doğumun bir işareti olduğunu ve gerekli işlemi yapması için derhal doktora haber verilmesi gerektiğini belirtmek isteriz.

Sekizinci ve dokuzuncu ayda hamilelik belirtileri

Dokuzuncu ayda hamilelik belirtileri

9 aylık hamileyken, yaşayabileceğiniz tipik bir hamileliğin bazı semptomları şunları içerir:

sık idrara çıkma

Sık idrara çıkma hamileliğin erken bir belirtisi olabilir, ancak bebeğiniz doğum için hazırlanırken büyümeye ve pelvise inmeye devam ettikçe mesaneye baskı yapmaya devam eder ve muhtemelen hem gündüz hem de gece çok fazla duş başlığınız olacaktır.

Şişmiş bacaklar

Bacaklarınız ve ayaklarınız da dahil olmak üzere vücudunuzun her bölgesi normalden daha büyük ve şişmiş gibi görünebilir ve bazı durumlarda bunun nedeni sıvı tutulması ve hormonlardaki değişikliktir.

Rahim büyüdüğünde, vücudunuzun alt yarısından üst yarısına kan akışını azaltabilen veya yavaşlatan bazı damarlara baskı uygular ve bunun üstesinden gelmek için uzun süre ayakta durmaktan kaçınarak mümkün olduğunca dinlenip ayaklarınızı kaldırabilirsiniz.

Parmaklarda ve ellerde karıncalanma

Elinizde veya bileklerinizde uyuşma veya karıncalanma yaşarsanız, bu, genellikle hamilelik sırasında bu kemiklere ve sinirlere baskı uygulayan sıvı tutulumunun artmasının neden olduğu, el bileği tarafındaki sinir ve kemiklerin bir bozukluğu olan karpal tünel sendromu olabilir.

Bu basınç ellerinizdeki karıncalanma veya uyuşmanın ana nedeni olabilir. Bu belirtiler genellikle doğumdan sonra kaybolur, ancak sık ağrı hissederseniz doktorunuzla konuşabilirsiniz.

Pelvik basınç

Tıpkı sizin gibi, bebeğiniz de doğum gününe hazırlanıyor ve yaptığı en önemli şeylerden biri pelvise inmektir, böylece yanlarda pelvis, mesane ve pelvik kemikler üzerinde daha fazla baskı hissedeceksiniz.

Sırt ağrısı

Hamileliğinizin dokuzuncu ayındayken alıştığınız bir başka semptom, karnınız büyüdükçe ağırlık merkezi değiştiği ve hamilelik hormonları doğuma hazırlanırken pelvik eklemleri etkilediği için bel ağrısıdır.

Bu semptomları hafifletmek için rahat ayakkabılar giyerken yoga gibi gevşeme egzersizleri yapmayı, ağır ağırlık kaldırmaktan kaçınmayı ve hafif bir masajla ağrı bölgesine sıcak kompresler uygulamayı deneyin.

Karanlık noktalar

Hamilelik sırasında vücudunuzda değişen bu hormonlar melanin üretimini artırabileceğinden, dokuz aylık hamileyken cildinizde bazı değişiklikler fark edebilirsiniz.

Bu, yüzünüzde renksiz lekelere (melazma olarak bilinir) veya karnınızın orta kısmının alt kısmında koyu bir çizgiye (linea nigra veya siyah karın çizgisi olarak bilinir) yol açabilir.

Deri çatlağı

Çatlaklar herhangi bir hamile kadın için kesin bir semptomdur ve dayanılmazdır, ancak genellikle doğumdan sonra kaybolurlar Cildinizi nemli tutmak ve bebeğinizin büyümesine uyum sağlamak için gerilirken gerilmiş cildinizden kaynaklanabilecek kaşıntıları önlemek için bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

Rahim kontraktürü

Dokuzuncu ayda hamileyken kramplar veya kasılmalar bir doğum belirtisi olabilir, bu nedenle Braxton Hicks kasılmaları ile gerçek doğum ağrıları arasındaki farkı belirlemek önemlidir.

Sekizinci ve dokuzuncu aylarda hamileliğin semptomlarını bu şekilde gözden geçirdik ve makalenin sorularınıza yeterli cevap vermesini ve bu konudaki deneyimlerinizi bizimle paylaşmanızı umuyoruz ve her zaman nazik bir takip olmanızı memnuniyetle karşılıyoruz.

Makalede yer alan bilgiler bilgilendiricidir ve hiçbir şekilde bir uzmana danışmanın yerini alamaz.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Erken gebelik belirtileri ortaya çıkarsa 9 belirti, hamile olduğunuzdan emin olun

Sekizinci ay hamilelik, fetüs gelişimi ve fetal sağlık için en önemli tavsiyeler

Sekizinci ayda doğum ve anne ve fetüs için tehlikesi

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sekizinci ayda doğum ve bunun anne ve fetüse olan riski ayrıntılı ve önemli uyarılar Sekizinci ayda doğum ve bunun anne ve fe...

Sekizinci ayda doğum ve ne kadar tehlikelidir, fetüs sekizinci ayında tam ve rahim dışında yaşayabilir mi? Anne veya fetüs için sekizin...

Gestasyonel diyabetin belirtileri nelerdir ve anne ve fetüs sağlığı için ne kadar tehlikelidir? Gestasyonel diyabetin belirtileri nelerd...

Pek çok gebe kadın gebelik diyabeti ile karşı karşıyadır ve kandaki glikoz seviyesinin şiddetli bir şekilde artması sonucu ortaya çıkar...

Hamile ve emziren kadınlar için zararlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır Hamile ve emziren kadınlar için zararlı ...

Hamilelere ve emziren kadınlara zararlı yiyecekler elbette araştırılmayı ve incelenmeyi hak ediyor çünkü genel olarak annenin sağlığı, ...

Hamile kadınlar için doğru uyku pozisyonları |  İnce dergi Hamile kadınlar için doğru uyku pozisyon...

Hamile bir kadın için doğru uyku pozisyonları, sağlığını ve fetüsünün sağlığını korumak için her hamile kadının bilmesi gereken önemli ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/