Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Şelalelerin, akarsuların ve harika kırsal manzaranın bulunduğu Fayoum’da turizm

Faiyum’da turizm, sadece kırsal turizm ile sınırlı olduğunu düşünür ancak mesele bundan da öte, bu pitoresk şehirde henüz keşfedilmemiş pek çok turistik hazine vardır, Fayoum Mısır’ın minyatürüdür, Fayoum sadece şelaleler, göller ve Wadi El Rayan değildir. Bunu kim söylerse söylesin, bunu yapmak ve bu pitoresk bölgelerde Fayoum’un harika turistik değerini küçümsemek kolaydır, ancak sonuçta büyük […]

29 Aralık 2020 - 1:46 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi. A+A-

Şelalelerin, akarsuların ve harika kırsal manzaranın bulunduğu Fayoum’da turizm

Faiyum’da turizm, sadece kırsal turizm ile sınırlı olduğunu düşünür ancak mesele bundan da öte, bu pitoresk şehirde henüz keşfedilmemiş pek çok turistik hazine vardır, Fayoum Mısır’ın minyatürüdür, Fayoum sadece şelaleler, göller ve Wadi El Rayan değildir.

Bunu kim söylerse söylesin, bunu yapmak ve bu pitoresk bölgelerde Fayoum’un harika turistik değerini küçümsemek kolaydır, ancak sonuçta büyük bir turizm imajının parçasıdır ve bundan daha harika değildir, çünkü Fayoum’da ışık tutmayı ve şanslarını bir editörün sizin için değerlendirdiği şöhretten almayı hak eden birçok cazibe merkezi vardır. İnce dergi Büyüleyici Fayoum’da turizm hakkındaki bu kapsamlı rapor sayesinde.

Fayoum 1 Turizm

Bu konu içerir …

Fayoum 2018’e Seyahat

 • Fayoum, Fayoum Valiliğinin başkentidir ve 3 valilik içeren Kuzey Yukarı Mısır bölgesinde yer almaktadır: Fayoum, Beni Suef ve Minya.
 • Fayoum’dan Kahire’ye olan mesafe yaklaşık 90 km’dir ve Beni Suef Valiliğine bağlandığı doğu tarafı dışında 3 yönden çölle çevrilidir.
 • Kahire’den Fayoum’a seyahat, Fayoum Desert Road üzerinden veya Ramses İstasyonu’ndan Fayoum treniyle olabilir ve şehri ziyaret etmek için en iyi zamanlar sonbahar mevsimidir.
 • Fayoum şehri içinde hareket etmek için taksi veya eşek veya atın çektiği iki tekerlekli bir araç olan “kart” kiralayabilirsiniz.
 • Elbette bu kırsal kentte otantik köylü yemeklerini, özellikle de meshtalat turtası, krema ve balı denemeyi unutmayın.
 • Fayoum, safari ve kamp meraklıları için çöllerin, rezervlerin, şelalelerin ve göllerin pitoresk doğal alanlarının yanı sıra eski ünlü ördek avı gezilerine sahiptir.

Fayoum 2'de Turizm

Fayoum’da Turizm

 • Fayoum, çoğu zaman ılıman ve güneşli havasıyla çok ünlü kış merkezlerinden biri olarak kabul edilir Fayoum’daki çöller, farklılıklarının sırrıdır.
 • İster bir günlük tatil için isterse safari ve kamp meraklıları için uzun bir tatil için olsun, birçok rezerv ve manzara alanına sahiptir.
 • Fayoum’da en ünlüleri Helnan Auberge Fayoum, Queen Fayoum Hotel ve Tunis Fayoum Hotel gibi birçok harika otel de var.

Fayoum’da turizmin en öne çıkan yerleri arasında:

1- Qarun Gölü:

 • Ülkenin en ünlü göllerinden biri ve dünyanın en eski doğal göllerinden biri olan Faiyum’un kuzeybatısında yer alan göl, MS 1989 yılında doğa rezervi ilan edilmiştir.
 • Gölün farklılığının sırrı, milyonlarca yıl öncesine ait gergedanlar, maymunlar, filler ve su aygırlarına benzeyen hayvan fosilleridir.
 • Göle bu isim verildi, çünkü Yüce Tanrı’nın tiran Karun’u suçladığı yerdi ve göl harika bir ekolojik hayvan ve bitki çeşitliliği ile ayırt ediliyor.
 • Manzaranın, kuş gözlemciliğinin veya hobi balıkçılığının tadını çıkarabilir ya da gölün yakınındaki tarihi eserleri ziyaret edebilirsiniz.

Fayoum'da Turizm 3

2- Faiyum Çöl:

 • Fayoum, çölün ortasında hizmet veriyor, Fayoum’un çöl ortamı harika ve tepeler, dağlar ve kayaların jeolojik oluşumlarıyla tezat oluşturuyor.
 • Fayoum çölü, safari meraklıları, doğada gece geçirmek ve vahşi hayvanları ve bitkileri izlemek için eğlencelidir.
 • Fayoum çölü, birçok cilt ve romatizmal hastalığın tedavisine katkıda bulunan sıcak kükürtlü gözleri nedeniyle tıp turizmi ile de ünlüdür.
 • Çöl ortamında kum sörfü, bisiklet ve dört tekerlekten çekişli araçlar gibi birçok farklı eğlence etkinliği de vardır.

3- Wadi El-Rayan Koruma Alanı:

Fayoum’daki en ünlü turizm yerlerinden biri, MS 1989’da doğa rezervi ilan edildi ve çarpıcı güzelliği dünyanın her yerinden turistleri çekiyor.

 • Rezerv, kum tepeleri, 40 göze kadar uzanan doğal gözleri ve kazıları ile ayırt edilir, ancak şelaleler rezervde bir güzellik simgesi olmaya devam etmektedir.
 • Rezervde, başta tekne gezintileri, balık tutma, at ve deve gezintileri ve şelalelerin en güzel fotoğraflarını çekmek olmak üzere birçok eğlence etkinliği yapabilirsiniz.
 • Rezerv ayrıca en güzel nadir bitkileri ve geyik, sürüngen ve pitoresk kuşlar gibi vahşi hayvanları yayar.
 • Eğer dağcılık hayranıysanız, Al-Ayoun bölgesinin yakınında bir vaha olduğu için Wadi Al-Rayyan’daki Jabal Al-Dawara’yı ziyaret etmeyi unutmayın.

4- Wadi El Hitan Rezervi:

 • Mısır’daki en güzel doğal rezervlerden biri olan rezerv, 40 milyon yıldan fazla bir süredir devam ediyor ve içindeki çok sayıda balina yapısı nedeniyle bu şekilde adlandırıldı.
 • Rezerv ayrıca ziyaretçilere geçmişte fosil balina yapıları ve deniz yaşamına ve bunların nasıl geliştiğine dair benzersiz bir genel bakış sunuyor.

5- Karikatür Müzesi:

 • Sanatla ilgileniyorsanız, Ortadoğu’nun ilk karikatür müzesi olan Mohamed Abla Karikatür Müzesi’ni kaçırmayın.
 • Müze, Salah Jaheen gibi sanatçıların birçok güzel çizimine ev sahipliği yapıyor ve birçok yıllık atölye ve sergilere katılıyor.
 • Müze, Fayoum’da kırsal turizmin simgesi olan Tunus köyünde yer alıyor ve doğal güzelliği, yeşilliği ve huzuruyla sanatçılara ilham veriyor.

Fayoum'da Turizm 4

6- Ptah Topluluğu:

 • El sanatları hayranıysanız, Fayoum’un en ünlü turistik yerlerinden biri olduğu için Ptah Çömlekçilik ve Seramik Derneği’ni ziyaret etmeyi unutmayın.
 • Dernek, köyü ziyaret ettiğinde şair “Seyyid Hicap” ile evli olan ve ondan etkilenen ve hayatının geri kalanını onunla geçirmeye karar veren “Evelyn” adlı İsviçreli bir kadın tarafından kurulmuştur.
 • Ve çocuklara seramik sanatını öğretmek için bir dernek kurmaya karar verdi ve dernek, ürünlerinin Avrupa’daki büyük sergilerde sergilenmesi için büyük bir hayranlıkla karşılandı.

7- Celine Garden:

 • Fayoum’un en güzel bahçelerinden biri olmasını sağlayan yeşil alanlarıyla karakterizedir ve şöhretinin sırrı içinden akan doğal gözüdür.
 • Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan bu göz, çamur ve çanak çömlekten yapılmış hamam kulelerini ve eski değirmeni görmeyi ihmal etmeyin.
 • Şehrin tarımsal karakterinin keyifli manzaralarından biri olarak kabul edilen Fayoum Al-Sawaqi’deki en ünlü turistik yerlerden biri.

8- Tarihi ve dini anıtlar:

 • Faiyum, Firavun dönemi “Hawara”, “Sila”, “Lahoun”, “Meidum” veya “Senefru” gibi farklı dönemlere yayılan turistik atraksiyonlarla dolu bir şehirdir.
 • Karun Sarayı, Yunan dönemi antikalarına gelince, nispeten küçük boyutuna rağmen mimari tasarımı oldukça etkileyici.
 • Harika arkeolojik şehir Canis ve binaları, tesisleri, heykelleri, tabutları ve antik mezarlarının yanı sıra “Madi” antik kentine bir ziyaret.
 • Dini anıtlara gelince, başta “Qaitbay” camisi, büyüleyici bir şekilde tasarlanmış minberi ve Osmanlı döneminden kalma asılı cami olmak üzere birçok harika anıt var.
 • Ayrıca, başta Melek “Gabriel” ve “Deir Al-Azab” Manastırı olmak üzere birçok Kıpti simge yapı ve ayrıca Kıpti koleksiyon parçalarının arkeoloji müzesi vardır.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/