Sevgililer Günü’nden önce akne tedavisi için hızlı ipuçları

123rf – koreograf

Sivilce probleminiz var mı ve cildinizde görünmesinden rahatsız mısınız? Sivilceyi gidermenin doğal yollarını mı arıyorsunuz? Endişelenmeyin hanımefendi, bir çözümümüz var ve Sevgililer Günü gelmeden hızlıca sivilcelerden kurtulmak için bazı sihirli numaralar sunduğumuz bu makalenin devamı boyunca bulacaksınız..

Birkaç hafta içinde, Sevgililer Günü ya da Sevgililer Günü olan harika bir olay, birkaç hafta içinde karşımıza çıkıyor ve bu, kadının sevgilisinin önünde en güzel görünümüyle görünmesini gerektirebilir! Bu nedenle efektif sonuçlar elde etmek için aşağıdaki adımlara düzenli olarak uymalısınız hanımefendi.

Yeterli uyku ve makyaj kalıntılarını giderin

Akneyi hızlı ve etkili bir şekilde temizlemek için uyku saatlerinizi korumalısınız. Yeterince uyumalı ve bütün gece uyanık kalmaktan uzak durmalısınız çünkü bu alışkanlık sivilcelerin görünümünü artırır. Yüzde siyah noktaların oluşmaması için yatmadan önce makyajı cildinizden çıkarmak da gereklidir.

Cilt soyma ve diş macunu

Sivilcelerden hızlı ve doğal bir şekilde kurtulmak için çok faydalı ipuçlarından biri de cildi soymaktır çünkü bu işlem cildin bütünlüğünü ve sağlığını koruyan, her türlü estetik problemden tedavi eden en önemli adımlardan biridir. Cilt soyulması, ölü cilt hücrelerinden kurtulmaya yardımcı olur ve koyu cilt katmanlarını yüzden temizler. Ayrıca cildin gözeneklerini sivilceye neden olan bakteri ve mikroplardan arındırmaya yardımcı olur. Cildi peeling yapmak, sivilcenin nedenlerinden biri olan sebumu ve ciltteki yağlı yağların birikmesini ortadan kaldırır. Sivilcelerden kısa sürede kurtulmak için takip edebileceğiniz sihirli numaralardan biri de yatmadan önce cildinizdeki sivilcelerin üzerine diş macunu sürmektir. Bu, diş macununu tüm yüzünüze dağıtmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak her gece yüzünüzdeki tek tek sivilcelerin üzerine jeli değil, birkaç nokta normal diş macunu sürün ve farkı göreceksiniz.

Aspirin macunu

Akneyi gidermenin ustaca yollarından biri yüzünüze aspirin macunu sürmektir. Siyah noktalardan ve sivilcelerden doğal yollarla kurtulmak amacıyla aspirinin kolay ve basit bir şekilde evinize yapıştırılacağı yer. Can sıkıcı bir sivilce sorununu tedavi etmek için kullanılan en harika yöntemlerden biri aspirindir. Aspirin, akne tedavisi görmüş salisilik asit içeren güçlü bir anti-enflamatuardır. Bu nedenle iki aspirin hapı öğütüp bunlara bir kaşık bal ve bir kaşık su ekleyerek aspirin hazırlamanız gerekir. Daha sonra karışımı cildinizdeki sivilce ve siyah noktalara yayın. On dakika beklettikten sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Bu adımı haftada üç kez tekrarlayın, farkı göreceksiniz.

Sarımsak tarifi

Sivilcelerden kurtulmak için tüm bu adımları uygularken, cildinizde oluşan sivilce ve siyah noktaları etkili bir şekilde ve mümkün olan en kısa sürede gidermenize yardımcı olmak için doğal sarımsak tarifini de düzenli olarak kullandığınızdan emin olun. Sarımsak, sivilceye neden olan bakteri ve virüsleri öldürmede rol oynayan antioksidan bakımından zengin en önemli doğal bitkilerden biridir. Bu nedenle iki diş sarımsağı ezerek sarımsak tarifini hazırlayın, ardından tahılların yerlerini fırçalayın ve karışımı yarım saat bekletin. Bundan sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve ardından gül suyuna batırılmış bir parça pamukla cildinize sürün.

Çay ağacı yağı ve kar

Sivilceyi gidermek için harika adımlar ve püf noktaları arasında cildinizde çay ağacı yağı kullanmak var. Her gün cildinizdeki sivilcelere ve siyah noktalara çay ağacı yağı sürün çünkü sivilcelerin köklerini hedef alıp hızla onlardan kurtulmaya çalışır. Ayrıca her sabah yüzünüzdeki noktanın üzerinde bir buz küpü çalıştırabilirsiniz. Bu, sivilcenin bıraktığı kızarıklık, iltihaplanma ve şişkinliği azaltmak içindir.