Sevgililer Günü’nden önce taze ve ışıltılı bir cilt için basit ipuçları

123rf / lithian

Birkaç hafta, sevgililer ve sevdikler vesilesiyle, sevgililer günü kutlamaları, bu vesileyle kadının, sevgilisinin önünde tam bir kadınlık ve parlaklık içinde görünmesi için bazı özel hazırlıklar yaptığı vesilesini görüyoruz.

Bir kadın için bu mutlu gün için en önemli hazırlıklardan biri cildine özen göstermektir. Bu nedenle, Sevgililer Günü’nü kutlamadan önce cildinize iyi bakmanıza yardımcı olacak bazı önemli ipuçlarını ve adımları toplamaya özen gösterdik. Kısa sürede taze, ışıltılı ve ışıltılı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacak en önemli ipuçlarını öğrenebilmek için bu makaleyi iyi takip edin.

1- Cildinizi her gün yıkayın ve nemlendirin

Cildi günlük olarak yıkamak, Sevgililer Günü vesilesiyle, cilt tipinize özel losyonu kullanarak, bir kadının cilde taze ve temiz bir cilde kavuşması için uyması gereken önemli ipuçlarından biridir. Yüzün tazeliği ve cildin ışıltısı üzerinde yoğun etkisi olan gül suyu ile yıkayabilir, yanaklara doğal kırmızı bir renk kazandırabilirsiniz. Bu nedenle cildinizi her gün temizlemeli ve her sabah cildinizi günde bir kez yıkayıp ardından cildinizi nemlendirmelisiniz.

2- Eksfolyant kullanın

Haftada bir soyma maskesi yapmak gerekir ve şeker, tuz ve bal maskesi kullanılması arzu edilir. Bu doğal kese, parlak, dolgun ciltte büyük rol oynar. Ayrıca özel cilt bakımı fırçaları kullanarak cildi pul pul dökebilirsiniz. Pul pul dökülmenin cildi temizleyen en önemli doğal adımlardan biri olduğunu bilin, çünkü ölü cilt hücrelerinin atılmasına ve cildin kuruluğa neden olan dış katmanlarından tamamen kurtulmaya yardımcı olur. Peeling ayrıca cildinizin parlak ve taze görünmesini sağlar.

3- Cildinizi iyi nemlendirin

Cildi günlük olarak yıkadıktan ve yüzünde biriken kir ve tozlardan arındırdıktan sonra, cildin nemini ve tazeliğini korumak ve iltihaplanmadan korumak için doğal bir nemlendirici kullanılması zorunludur. Cildinizi günde iki kez, sabah bir kez yıkadıktan sonra ve yatmadan hemen önce nemlendirdiğinizden emin olun.

İki yemek kaşığı bal ve iki yemek kaşığı süt hazırlayarak doğal bir cilt nemlendiricisi kullanabilirsiniz. Bu nemlendirici, cilde ışıltısına, parlaklığına ve canlılığına katkıda bulunan vitamin ve mineraller sağlamaya yardımcı olur. Bu nemlendiriciyle cilde iyice masaj yaparak başlayın, birkaç dakika bekletin ve ardından yüzünüzü soğuk suyla yıkayın.

4- Geç kalmaktan uzak durun

Geç saatlere kadar ayakta kalmak ve uykusuzluk cildin yorulmasına ve yorulmasına neden olur ve göz çevresindeki kırışıklıklar ve koyu halkaların görünümüne karşı daha savunmasız hale getirir. Bu nedenle günde en az sekiz saat derin saatler uyumanız gerekir. Uyku, cildin aydınlanmasına katkıda bulunur ve ona saflık, canlılık ve güzellik kazandırırken, cilt yorgunluğunun zarar görmesini azaltır. Cildinize sivilce ve siyah noktalar bulaştırmamak için uyumadan önce yüzünüzden makyaj ve kozmetik pudraları çıkarmanız gerekir.

5- Daha fazla su için

Su, sinir bozucu koyu halkaların görünümünü azaltan kan dolaşımını uyarmaya yardımcı olur. Su ayrıca cildi nemlendirmeye ve yumuşatmaya yardımcı olan temel doğal faktörlerden biridir. Bu nedenle günde sekiz bardak su içmelisiniz. Bu, öğünlerinizi düzenli olarak yemeye devam ederken, çünkü doğru ve iyi yemek, cildin güzelliğine ve ışıltısına yardımcı olan birçok mineral, vitamin ve protein içererek cildin tazeliğine ve parlaklığına da katkıda bulunur.

Cildi aydınlatmada ve beyazlatmada çok etkili olan en güzel doğal maskelerden biri nişasta ve süt maskesidir. Bu maskenin açık ve beyaz bir cilt elde etmede etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle cildi aydınlatmak için nişasta maskesi hazırlamanız gerekir.

İki yemek kaşığı beyaz nişastayı bir çorba kaşığı yağsız sütle karıştırın. Ardından maskeyi cildinize sürmeye başlayın, yarım saat bekletin, ardından cildinizi soğuk su ve sabunla yıkayın. Partnerinizle Sevgililer Günü’nü kutlamadan önce hafif ve esnek cildin keyfini çıkarın.