Sevilenin reddinin üstesinden nasıl gelirsiniz?

123rf belchonock

Sevdiğiniz ve büyük umutlar beslediğiniz biri tarafından hiç reddedildiniz mi? Öyleyse, işte sevdiğiniz kişinin sizi reddetmesinin üstesinden gelmenize yardımcı olacak yollar.

Hayatımızın bir noktasında reddedilmeyi deneyimlememiz normaldir, çünkü bu hayatımızın kaçılamayacak bir parçası. Öğrenmemiz gereken en önemli şey, bu tür deneyimlerden kaynaklanan acıyla akıllıca başa çıkmaya çalışmak ve bunun özgüvenimizi etkilemesine izin vermemek.

Bir çok umut beslediğiniz biri tarafından reddedildiyseniz, böyle bir deneyimin ardından gelen üzüntü ve acı duygularının üstesinden gelmeniz için bir dizi uzman tavsiyesi derlediğimiz bu konuyu okumanızı tavsiye ederiz.

Kederin zamanını almasına izin ver

Kendinizi cesur kişiliklerden biri olarak görüyorsanız, bu üzüntünüzü gizlemeye çalıştığınız anlamına gelmez; Aksine, kişiliğinize uygun şekillerde ifade etmelisiniz. Örneğin bazıları sıcak uzun bir banyo yapmayı veya çok sayıda hüzünlü şarkıyı dinlemeyi veya zengin öğünler yemeyi tercih eder … İştahınızı ve hayata olan iştahınızı geri getirmek için ne istersen yapın, kederinizin bir aşama olduğunu ve biteceğini ve o zamanın garantör olduğunu bilin. Kalbinizden tüm üzüntüleri silin.

Yanlış umutlara takılma

Ondan duyduğunuz tatlı sözler hakkında çok fazla düşünmemelisiniz, çünkü bunlar asla onlara bağlı kalmaya istekli olduğu anlamına gelmez ve bu ilişki hakkındaki fikrini değiştirmesi için sonsuza kadar beklemeniz gerektiği anlamına gelmez. Onun sahte aşk ümidine takılıp kalmanıza izin vermemelisiniz. Bir şeyin olmasını ummakla bunun gerçekten mümkün olması arasındaki fark çok büyük. Duygular ya vardır ya da yoktur, imkansız aşka ulaşmak için kendinizi ve çabanızı tüketmek zorunda değilsiniz.

Onu kızdırma, aşk bir seçim

Sevginizi reddettiği ya da sizinle bağlantı kurmaya çalışmadığı için bir kişiye kötü tanımlamalar yapmamalısınız. Bir kişi sizi sevmediği için kötü olarak tanımlanamaz ya da yalnızca size bağlanmak istemediği için sevgisiz ve bencil olarak tanımlanamaz.

Aşk bir seçimdir ve herkes hayatta kendisini mutlu edecek bir şey arar. Bir sevginin size mutluluk getireceğini düşünüyorsanız, diğer kişinin ille de aynı inanca sahip olması gerekmez. Özellikle aşk meseleleri kontrol edilemez ve kişi tarafından suçlanamaz çünkü bu, ahlaki standartlara tabi tutulabilecek bir konu değildir.

Reddetmek sizin için kötü olabilir, ancak diğer kişinin nasıl hissettiğini gerçekten bilmiyorsunuz. Belki de kendini suçlu hissediyor ve size ekstra şefkatle davrandığı, kalbinize sevgi duyguları aşıladığı ve aranızdaki ilişkinin daha yakın olabileceğine dair yanlış bir umut verdiği için kendisini suçlayabilir.

İmkansız ilişkiler peşinde koşan biri olmayın

Bazı insanlar özellikle kendilerine bağlanmayı reddedenlere tutunurlar Bu tür bir bağlılığa gerçek aşk denemez, daha ziyade tatmin edici bir bağlılıktır. Madam, bu tür bir ilişkiye hapsolmuş hissediyorsanız, zayıflığınıza ve hayal kırıklığınıza isyan etmenizi, hayatınızı yeniden canlandırmaya çalışmanızı ve bunu hak edenlere ve sizinle mutlu olanlara duygularınızı sağlamanızı ve sizinle sevginizi paylaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Başkalarını reddettiğiniz zamanları düşünün

Daha önce maruz kaldığınız ve diğer insanları sevmeyi reddetmek zorunda kaldığınız durumları düşünmeye çalışın; onlara karşı nefret, aşağılama veya olumsuz duygu hissetmediğinizi göreceksiniz, ancak tam tersine onlara acıyabilir ve size karşı güzel duygularını reddetmekten utanç duyabilirsiniz. Daha önce de söylediğimiz gibi, kalbin anlamamız zor olan kendi yasaları vardır.

Reddedilmenin sana yanlış olduğunu hissettirmesine izin verme

Reddetmeyi, nedeni olabileceğini düşündüğünüz herhangi bir kötü kalite ile ilişkilendirmeyin. İnsanların niteliklerinizden nefret edeceğinden de korkmazsınız, ama aynı zamanda niteliklerinizi abartmayın ya da duygularınızı değiş tokuş edecekleri ümidiyle taviz vermeyin, sizi seven her kim olursa olsun sizi olduğunuz gibi sevecektir.

Kendinizi sevgi dolu aktivitelerle meşgul etmeli, arkadaşlarınızla dışarı çıkmalı ve bu duyguların ötesine geçip onları düşünmelisiniz, çünkü duygularınızı hak eden tek ilişki iki taraf arasındaki karşılıklı sevgiye dayalı ilişki.