Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Seyrek çim nasıl sıklaşır bakım ekim

Mükemmel çim için çim tohumu nasıl ekilir Çim tohumlarının ekilmesinin, çim satın almak ve döşemek için daha iyi bir alternatif olmasının birçok nedeni vardır – işte başarınızı en üst düzeye çıkarmak ve güçlü sağlıklı büyüme sağlamak için çimleri ekerken atmanız gereken bazı basit adımlar.çimi , çimde , seyrek çim nasıl sıklaşır İlk olarak, işlem kolaydır, […]

05 Mayıs 2021 - 9:17 'de eklendi ve 134 kez görüntülendi. A+A-

Seyrek çim nasıl sıklaşır bakım ekim

Mükemmel çim için çim tohumu nasıl ekilir

Çim tohumlarının ekilmesinin, çim satın almak ve döşemek için daha iyi bir alternatif olmasının birçok nedeni vardır – işte başarınızı en üst düzeye çıkarmak ve güçlü sağlıklı büyüme sağlamak için çimleri ekerken atmanız gereken bazı basit adımlar.çimi , çimde , seyrek çim nasıl sıklaşır

çimi , çimde , seyrek çim nasıl sıklaşır , sentetik saha , fbk çim , çim ekimi için toprak hazırlığı , hibrit çim , hibrit çim maliyeti , çim yetiştiriciliği,

İlk olarak, işlem kolaydır, çim tohumları çim satın almaktan daha ekonomiktir, daha geniş bir yelpazede hızlı büyüyen tohum karışımları vardır, ayrıca tohumlar kaplarda saklanır, bu da onları kullanmak için ideal olana kadar saklayabileceğiniz anlamına gelir. Öte yandan çim, hemen döşenmezse bozulabilir. Ayrıca, ilkbahar ortası, çim tohumları ekmek için mükemmel bir zamandır, ancak tohumlar da sonbaharda filizlenebilir. Ilık toprak, yüksek nem seviyeleri ve ılıman hava mükemmeldir.


Tohum karışımınızı seçme

Kıskanılacak bir bahçe yetiştirmek için öncelikle bahçeniz için doğru tohum karışımını seçin. Dayanıklılık, uygunluk ve bakım kolaylığı, en iyi çim tohumu karışımınızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken temel faktörlerdir. İlk adım, saygın bir kaynaktan yüksek kaliteli bir çim tohumu satın almaktır . Daha ucuz markalar, karışımlarında tarımsal sınıf çimler gibi daha düşük kaliteli içerikler bulundurma riskiyle karşı karşıyadır – yalnızca otlayan sığırlar için gerçekten uygundur ve çimlenmesi daha yavaş olabilen ancak çok daha iyi bir çim üretecek olan bahçecilik sınıfı çimlerden ziyade kısa biçme işlemlerinde hayatta kalamazlar. Harika sonuçlar elde etmek için harika bir ürünle başlayın.

İpucu: Mevcut genel seçenekler genel amaçlı çim , lüks çim ve gölgeli çimdir . Bazı hızlı büyüyen çim tohumları da mevcuttur ve genellikle yaklaşık 5-7 günlük hızlı çimlenme oranlarının reklamını yapar.

Mevcut bilgileri dikkatlice okuyun ve ihtiyaçlarınıza en uygun çim tohumu karışımını satın alın.

Farklı çim türleri

Festuca rubra commutata – çiğneme fescue

Sık bir çimenlik üreten, yakın biçmeye toleranslı ve aynı zamanda kuraklık ve gölgede iyi olan ince yapraklı bir çim olan bu çimler, tüm süs çimleri ve peyzaj alanları için uygundur.

Festuca rubra rubra – güçlü sürünen kırmızı fescue

Birçok koşul ve alana uygun, yüksek sürgün yoğunluğuyla hızlı kurulabilen, iyi kuraklık ve gölge toleransı olan ince yapraklı bir çim, çok çeşitli alanlarda kullanılabilir.

Lolium perenne – çok yıllık çavdar
çimi , çimde , seyrek çim nasıl sıklaşır , sentetik saha , fbk çim , çim ekimi için toprak hazırlığı , hibrit çim , hibrit çim maliyeti , çim yetiştiriciliği,

Çok yüksek aşınma toleransı boyunca iyi sürgün yoğunluğuna sahip hızlı kuran bir çim, çok çeşitli durumlarda kullanılabilir ve çimlerde ve peyzajda çok sert bir aşınma yüzeyi sağlar.

Festuca trachyphylla – sert fescue

Kuru ve gölgeli koşullarda mükemmel olan ince yapraklı bir çim, aynı zamanda yakın biçmeye toleranslıdır, bu nedenle onu süs çimleri için çok uygun kılar.

Festuca rubra litoralis – ince sürünen kırmızı fescue

Kuru, gölgeli koşullara ve yakın biçmeye toleranslı, çok ince yapraklı, yoğun bir çimdir. Çok çeşitli durumlarda gelişir ve süs çimleri için çok uygundur.


Bahçenizi hazırlamak

Çoğu bahçe projesinde olduğu gibi, etkili hazırlık, mükemmel çimi başarılı bir şekilde büyütmede büyük rol oynar.

Başlangıç ​​olarak, karışımı dikmeden önce yüzey alanı verimli bir şekilde temizlenmelidir. Tüm yabani otları elinizden gelen en iyi şekilde ortadan kaldırdığınızdan emin olun. Yatakta kalacağı ve çimlerin büyümesini kısıtlayacağı için bu durumda artık ot öldürücü kullanmamanızı tavsiye ederiz . Bunun yerine el ile ot öldürücü veya ot kullanın.

çimi , çimde , seyrek çim nasıl sıklaşır , sentetik saha , fbk çim , çim ekimi için toprak hazırlığı , hibrit çim , hibrit çim maliyeti , çim yetiştiriciliği,

Sahayı kazarak ve nemi tutmak için iyi çürümüş gübre / organik madde veya özel çim toprağı ekleyerek tohum yatağını hazırlamaya devam edin. Özellikle kumlu toprakla çalışıyorsanız bu özellikle önemlidir. Ayrıca, zemini düzleştirmeye yardımcı olmak için yüzeye basmaya ve gerektiğinde tırmıklamaya yardımcı olur. Ardından, genel gübreyi tırmıklamanızı tavsiye ederiz.


Siteyi takip et

Mümkünse ve zaman izin verirse, uyuyan yabancı ot tohumlarının filizlenmesine izin vermek için toprağı bırakın. 10-14 gün sonra, bu üst büyümeyi artık olmayan bir ot öldürücüyle öldürün .

Yüzeye genel bir gübre uygulayın ve tekrar tesviye ederken tırmıklayın. Dengeli bir bitki yemi, yeni çimlerin hızlı bir şekilde kurulmasını sağlar.


Tohumlarını ekiyorsun

Çim tohumlarının nasıl ekileceğine gelince, yüzey alanınız için gerekli miktar konusunda rehberlik için paketteki tavsiyelere uyun, ardından alanı küçük alanlara bölerek başlayın.

Paralel uzunlamasına sıralar halinde tam yüzey alanı üzerine toplam tohumların yarısını ekin. Daha sonra, bu işlemi tohum karışımının geri kalanıyla tekrarlayın ve bunları paralel genişlikte sıralar halinde dağıtın. Ardından, tohumların toprakla kaplandığından emin olmak için tüm alanı tırmıklayın.

Sonraki iki ila üç gün boyunca hava kuruysa hafifçe sulayın. Çimlenme süreci yedi ila on gün arasında bir süre almalıdır.


Toprağı nemli tutun

Sonbaharda ve ilkbaharın başlarında yağmur, hızlı tohum çimlenmesini ve ardından büyümeyi sağlamak için toprağı yeterince nemli tutmalıdır. Kuru havalarda, toprağı ara sıra akşamları sulamanız gerekebilir.


Bakım sonrası

Sıcaklığa bağlı olarak 2-3 hafta içinde çimlenme görülecektir. toprak ne kadar sıcaksa çim tohumu o kadar hızlı büyür. Genel olarak 5-8 cm (2-3 inç) uzunluğundayken çimleri minimum 4 cm olacak şekilde hafifçe kesin. Ardından, her iki haftada bir, kesme yüksekliğini kademeli olarak 2,5 cm’ye (1 inç) düşürerek biçin. Yeni çim bıçaklarının üst kısımlarını yırtıp veya parçalayarak hasara neden olmamak için biçerken keskin bir bıçak kullanıldığından emin olun.

Bir ot yemi ve yabani ot ürünü uygulamadan önce en az altı ay bekleyin . Yeni çimlerde kullanılabileceğini paket üzerinde belirtebilen sıvı çim gübreleri ve çözünür çim gübreleri de mevcuttur. Daha azı daha çoktur… aşırı beslemeyin, yeni çim yumuşaktır ve çim yeminin aşırı uygulanmasıyla kolayca zarar görebilir. Yeni çimler için en önemli şey sudur.


Olası sorunlar

Kuşlar

Kuşlar, tohum ekmenin söz konusu olduğu bir sorundur. Kuşlar yatağı ‘toz banyosu’ ile rahatsız etmeyi seçebilirler. Bu sorunu önlemek için, tohumların çimlenmesine fayda sağlayacak şekilde yeni ekilmiş küçük alanları ağ ile örtün.

Daha geniş bir alanla çalışıyorsanız, kuş bandı ihtiyacınız olan çözüm olabilir. Veya önlem olarak ek çim tohumları telafi etmek için bitki.

Yabani otlar

Daha önce tavsiye edildiği gibi, çim yabani otları hazırlıktan önce ve hazırlık sırasında kaldırılarak kaçınılması en kolay olanıdır. Bununla birlikte, yeni çimlerde yabani otların görünme şansı her zaman vardır. Yabani otlar en iyi şekilde elle çıkarılır.

Lütfen dikkat: seçici yabancı ot öldürücüler yakın zamanda ekilen çimlerde kullanılmamalıdır, bilgi için paketleri kontrol edin, çoğu çimin bu tür yabani ot öldürücünün kullanılabilmesi için 6 aylık olması gerekir.

Islak veya Uzun Çim Biçme

Bazen ihtiyaçlar gerekir, bu yüzden burada size, çim biçme makinenize ve çimlerinize yardımcı olacak birkaç çim biçme ipucu daha var:

Islak Çim Biçme

  • Yağmur veya çiyden ‘silkelemek’ için çimlerin üzerinde bir hortum sürükleyin. Bir süre beklerseniz artık çok daha hızlı kurur, aksi takdirde hemen biçebilirsiniz.
  • Çim biçme makinesinin üzerindeki yükü azaltmak için biçme yüksekliğini yükseltin
  • Torbayı / kutuyu daha sık boşaltın – siz ve çim biçme makineniz için daha az ağırlık
  • Biçme makinesi bıçağı üzerindeki yükü azaltmak için hızınızı düşük tutun
  • Tıkanma meydana gelebilir, bu yüzden lütfen motor / bıçak çalışırken kahramanlık yapmayın
  • Biçme makinesini kullandıktan sonra hortumla aşağıya indirin ve havalandırılmış bir alanda kurumaya bırakın
  • Zahmet etmeyin ve aşağıda uzun çimleri biçmeye bakın

Uzun Çimlerin Kesilmesi

Kim tatilden dönüp pencere çukurlarına kadar çimleri bulamadı?

Bahse girerim gitmeden önce yakın bir kesim yaptığına sevindin mi?

Hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm ama çimleri ne kadar kısa biçerseniz o kadar hızlı büyür, böylece siz Costa’da güneşlenirken çimlerinizin biraz sıçrama ihtimali vardır!

Uzun çimleri biçmek için en iyi yaklaşım, gitmeden önce normal biçme yüksekliğinize bağlı kalmaktır. Hava kuruysa, daha fazla büyüyeceği için çimleri sulamayın ve çimleri besliyorsanız, tatilinizden önceki altı hafta içinde bunu yapmayın.

Tatilden döndüğünüzde, çim biçme ayarlamaları yapmanın tam zamanıdır. “Üçte bir kuralı” nı takip etmek için yüksekliği yükseltin ve yüksek bir kesim yapın. Ardından iki veya üç gün sonra, hala ‘üçüncü bir kuralı’ izleyerek daha düşük bir ayarda tekrar biçin Artık bir sonraki kesimi normal biçme yüksekliğinizde yapabilirsiniz. Kötü veya yağışlı hava nedeniyle bir süredir çim biçemiyorsanız bu da iyi bir prosedürdür.

Bu, bir döner biçme makinesiyle çok iyi çalışır, ancak bir silindir biçme makinesi mücadele edecek ve siz de öyle. Bu nedenle, en yüksek kesintileri yapmak için bir döner çim biçme makinesini birkaç gün ödünç alın veya kiralayın (kiralamak çok ucuz). Süs çimlerinden başka bir şeye sahipseniz, bu bir döner biçme makinesi satın almanın bir başka iyi nedenidir. Ve süslü bir çim alanınız varsa, tatildeyken çim biçme işleminin yapılmasını ayarlamalısınız!

‘Uzun Bacaklı’ Çim Biçme

Bu, genellikle oldukça yüksek bir ayarda bir merdane setine sahip bir çim biçme makinesinin kullanılması nedeniyle düzleştirilmiş çimdir. Zamanla çim tekrar tekrar yuvarlanır veya düzleşir ve düz değil açılı olarak büyümeye başlar, bu da çim biçme makinesinin 2 “olarak ayarlanmasına rağmen 3” ila 4 “uzunluğunda olmasına neden olur. Bu, sapların oldukça uzun olduğu ve kahverengiye dönüştüğü için, çim biçtiğinizde çimler kahverengi ve düzensiz görünmeye başlayabilir. çimi , çimde , seyrek çim nasıl sıklaşır , sentetik saha , fbk çim , çim ekimi için toprak hazırlığı , hibrit çim , hibrit çim maliyeti , çim yetiştiriciliği,

Çare, çimleri tırmıkla dikmek için tırmıklamak ve sonra biçmektir. Doğru şekilde kesilmesi için bunu birkaç gün içinde birkaç kez yapmanız gerekebilir. Çim yapraklarının çoğunu kesip ‘uzun bacaklı’ kahverengi gövdeleri geride bırakacağınız için, çim oldukça kahverengi olacaktır. Yeşerecek ve gelecekte bunun tekrar olmasını önlemek için merdaneli bir çim biçme makinesiyle biçtiğinizde yön değiştirdiğinizden emin olunuz. Çim biçme makinesini merdanesiz yüksek bir ayarda kullanıyorsanız, biçme yüksekliğini hafifçe düşürmeli veya yukarıdaki prosedürü ara sıra tekrarlamaya hazır olmalısınız. çimi , çimde , seyrek çim nasıl sıklaşır , sentetik saha , fbk çim , çim ekimi için toprak hazırlığı , hibrit çim , hibrit çim maliyeti , çim yetiştiriciliği,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En İyi Çapa Makinası Alırken Nelere Dikkat En İyi Çapa Makinası Alırken Nelere Dikk...

En İyi Çapa Makineleri Aileden kalma Antalya’da küçük bir bahçemiz var. Zaman zaman orayla ilgileniyoruz ve bizi çok mutlu ediyor. Bahç...

En İyi Çim halı Döşeme En İyi Çim halı Döşeme

Suni çim: Avantajları, çeşitleri, özellikleri ve kaliteli olanı nasıl satın alınır En iyi suni çimi satın almak için adım adım kılavuz....

Beton zemine çim ekmek Beton zemine çim ekmek

Beton Zemin Üzerine Çim Nasıl Dikilir Beton zemine nasıl çim ekileceğini buradan öğrenin. beton zemine çim ekmek , terasa rulo çim, bet...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/