Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Sezaryen fıtığının belirtileri ve nedenleri .. Tanı ve tedavi yöntemleri

Doğum sırasında sezaryen ameliyatı geçirdiniz ve yara bölgesinde bir şişlik fark ettiniz ve sezaryen fıtığının semptomlarını öğrenmek mi istiyorsunuz? Yoksa yakında sezaryen ameliyatı olacak ve bundan kaçınmak için sezaryen fıtığının nedenlerini bilmek isteyecek misiniz? Teşhis ve mevcut tedavi yöntemleri hakkında bu soruları ve daha fazlasını cevaplayacağız ve makalenin tamamını okuyarak öğrenebilirsiniz. Bu konu içerir … […]

18 Aralık 2020 - 19:42 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi. A+A-

Sezaryen fıtığının belirtileri ve nedenleri .. Tanı ve tedavi yöntemleri

Doğum sırasında sezaryen ameliyatı geçirdiniz ve yara bölgesinde bir şişlik fark ettiniz ve sezaryen fıtığının semptomlarını öğrenmek mi istiyorsunuz? Yoksa yakında sezaryen ameliyatı olacak ve bundan kaçınmak için sezaryen fıtığının nedenlerini bilmek isteyecek misiniz? Teşhis ve mevcut tedavi yöntemleri hakkında bu soruları ve daha fazlasını cevaplayacağız ve makalenin tamamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Bu konu içerir …

Sezaryen fıtığının belirtileri

Sezaryen fıtığı, bazı hamile kadınlar karın açıklığı geçirir ve ardından rahim duvarını açar. Çocuğun alt karın bölgesinde geniş bir açıklıktan sezaryen adı altında alınması ve bu sezaryen, doğal doğum yapmasını zorlaştıran gebelere tabi tutulur ve doğal doğum gerçekleşirse anne veya fetüsün sağlığı açısından tıbbi bir engel vardır.

Sezaryen ameliyatından sonra, bazı hamile kadınlar, yarada veya irinde bir apse veya enfeksiyon gibi sorunlar yaşayabilir ve diğerleri, açılış yerinde bir kesi fıtığına maruz kalabilir ve sezaryen doğum yapan ve süreci güvenli bir şekilde geçiren birine hiçbir şey olmayacak olabilir.

İlgileniyor olabilirsiniz:

İkinci sezaryen doğum Siz ve bebeğiniz için güvenli mi?

Bu sorunların ortaya çıkması, süreçte bir problemin ortaya çıkması anlamına gelmez, daha ziyade karın veya üst uyluk bölgesinde cerrahi bir açıklık geçiren herkesin yaşayabileceği semptomlar ve cilt ile dikiş arasında beklenmedik bir etkileşim sonucu ortaya çıkar.

Belki de sezaryen ameliyatı olan annenin cilt dokularındaki ve hücrelerindeki zayıflığın bir sonucu ve daha sonra bahsedeceğimiz pek çok neden var ama bayanıma, sezaryen olsun ya da olmasın ameliyatın, doktorların herhangi bir sorunun oluşumunu öngöremedikleri ya da tahmin edemeyecekleri vücutta yeni bir olay olduğunu söyleyin.

Sezaryen fıtığının semptomlarına gelince, bu belirtiler ondan muzdarip kadında görünecektir:

 • Yara yerinde veya sezaryen çevresinde şişlik fark edersiniz – ameliyattan hemen sonra yoktu – ayağa kalkarken, öksürürken veya öksürürken daha fazla ortaya çıktıkça ve göründükçe fark edebilirsiniz ve bu, yara bölgesindeki dokuların şişmesi sonucu ortaya çıkar.
 • Fıtığın bulunduğu yaranın bulunduğu yerde net bir ağrı olması ve ağrıya açık bir yanma hissi ve bölgede kaşıntı hissi eşlik eder ve bu ağrıyı hissettiğiniz dönem sezaryen ile iyileşme dönemi olduğundan, normal ve anormal bir yaranın ağrısını ve yanmasını bu semptomların periyodunu kontrol ederek ayırt edebilirsiniz. Bu acıyı hissediyorsunuz ve bu hemen doktoru arıyor.
 • Yara bölgesinin şişmesinden kaynaklanan rahatsızlık ve dolayısıyla bazen oturmanızı engelleyen ekstra bir yumru hissedeceksiniz.
 • Şiddetli sezaryen fıtığı vakalarında ortaya çıkan kabızlık. Çünkü buradaki bağırsak normal yerinden çıkmış ve bir kısmı fıtıkla sınırlı kalmış ve bu nedenle hareket etmesi zorlaşmakta ve kabızlığa neden olmaktadır.
 • Mide bulantısı ve bu semptomu kusma arzusu en sık görülür; Bir fıtık mide ve sindirim sisteminde bariz bir rahatsızlığa neden olacağından mide bulantısı hissi bunun doğal bir sonucu olarak ortaya çıktı.
 • Yüksek vücut ısısı hissi.

İlgileniyor olabilirsiniz:

Sezaryen doğum, faydaları, riskleri ve nasıl yapıldığı ayrıntılı olarak

 • Düzensiz kalp atışı ve dengesizlik hissi.
 • Yara bölgesinde gözle görülür yumuşaklık ve gevşeklik.
 • Ağır vakalarda iç organlardan bir şey gözlemlenebilir.
 • Fıtık, öksürme ve öksürme durumunda boyut olarak büyür ve ardından eski konumuna döner.
 • Diyabetli hamile bir kadının enfeksiyonu.
 • Sezaryen yarası büyükse (ikiz doğumlarda veya daha fazlasında).
 • Fıtık boyutları birbirinden farklıdır. Bu nedenle yarada oluşabilecek herhangi bir değişikliği rahatlıkla tespit edebilmek için zaman zaman sezaryen ameliyatı sonrası doktoru takip etmek ve yarayı takip etmek zorunludur.

Sezaryen fıtığından muzdarip, ağrı ve mide bulantısı hissetmeyen ve bunların yara olmadığını bilerek, ancak durumun daha da kötüye gitmemesi için doktora gitmek gerekir. Ve yaranın yerini hissederek ve içinde anormal ve alışılmadık bir şişlik ve şişlik fark ederek fıtık olduğunu biliyor musunuz? Bu teklif tek başına sağlığınızı kontrol etmek için doktorunuzu gözden geçirmeniz için yeterlidir. Çünkü annenin durumuna göre fıtık şiddeti birinden diğerine farklılık gösteriyor ve durumu kritik mi değil mi?

Sezaryen fıtığının nedenleri

Bebeğini dünyaya getiren anneler için sezaryen yerine fıtığa neden olan nedenleri öğrenmek isteyenler ise bu noktalardan nedenlerini öğrenebilirsiniz:

 • Yakın zamanlarda sık hamilelik.
 • Birden fazla sezaryen ameliyatı olmak anneye her sezaryen doğum yaptığında aynı yara açıldığı için bu bölgenin dokularını, elastikiyetini ve yumuşaklığını zayıflatarak fıtık oluşur. Bu nedenle, birinci ve ikinci sezaryen doğumunuzun barışçıl bir şekilde geçtiğine şaşırmayın, ancak üçüncüsü fıtık oldu, bu temel bir nedendir ve ortak nedenlerden biri olarak kabul edilir.
 • İlk sezaryenle doğumdan sonra ikizlerle gebelik ve rahim ve karın üzerindeki baskı daha fazla, dokuları zayıflatır.
 • Gebelik, ilk sezaryen doğumundan yalnızca bir veya iki yıl sonra iki çocuk arasında hızlıdır ve burada yara yenidir ve tam olarak iyileşmez ve bir veya bir buçuk yıl içinde tekrar açılır, bu da doku gevşemesine ve fıtık rahatlığına yol açar.
 • Hamilelik sırasında fetüsün etrafındaki amniyotik sıvının artması, önemli ve net bir basınca yol açar ve bu, annenin büyük ve tehlikeli bir fıtığa sahip olmasına neden olur.
 • Bununla ilgili yeni olan ve belki bilmeyeceğiniz şey, kesi fıtığının kalıtsal olarak kabul edilmesidir, bu nedenle yakın aile üyelerinizden birinin fıtık öyküsü varsa, bunu yaşayabilirsiniz.
 • Zayıflama nedeniyle doğumdan bir ay sonra ağır yükleri kaldırmak ve yorucu egzersiz yapmak, sezaryenden iyileşme süresinin en az üç ay kadar sürdüğünü bilerek ve egzersiz yapmak istediğinizde hafif egzersizler tercih edebilirsiniz; Fıtıktan kaçınmak için.
 • Daha önce başka bir ameliyat geçirmeniz nedeniyle sezaryen veya cerrahi fıtık geçirdiyseniz.
 • Obezite ve kilo alımı da karın ve dokularının aşırı yüklenmesi nedeniyle sezaryen fıtığının yaygın bir nedenidir.

Sezaryen fıtığı teşhisi için yöntemler

Teşhis birden fazla yüze sahiptir, ancak sizin için sezaryen yaptıran doktorunuza gitmeniz tercih edilir, onu bir ay veya daha uzun süre iki hafta takip etmeniz normaldir, ancak doğumu takip eden ayların herhangi birinde sezaryen fıtığı oluşabilir; Bu nedenle yukarıda belirtilen semptomları hissettiğinizde sizi muayene etmek için doktorunuzu ziyaret etmelisiniz.

İlk olarak, doktor bir klinik muayene yapar, yaranın yerine bakar ve bir problem olup olmadığından emin olur mu? Size hissettiğiniz semptomları sorarak, yaşadığınız sorunu tahmin edebilir ve ardından testler yaptığınızdan emin olabilir.

İlgileniyor olabilirsiniz:

Sezaryen doğum sonrası emzirme

İlk önce aşağıdakiler gibi aynı semptomlara sahip başka bir nedenin varlığını dışlamak için bir söylenti yapılır: (yara enfeksiyonu – irin varlığı – apse varlığı – tümör şeklinde bir kan kitlesi varlığı) ve aynı zamanda radyografiler, doktorun fıtığın ciddiyetini belirlemesine yardımcı olur Yüzeysel ve tedavisi basit mi Yüzeysel olarak cerrahi müdahale olmadan.

Yoksa fıtık bağırsağın bir kısmını içine hapsediyor mu, yoksa artıyor ve durmuyor ve fazla iltihaplanıyor, bu durumda cerrahi müdahale hastanın güvenliğine çözüm oluyor.

Sezaryen fıtığı tedavisi için yöntemler

Sezaryen vakalarında fıtık tedavisi büyük olasılıkla cerrahi veya yarı cerrahi bir müdahale ile yapılır, yani karın bölgesinde şiddetli ağrı, kızarıklık veya deformasyon veya bağırsak ve iç organların bir kısmının fıtık bölgesine girişini içeren kritik durumlar vardır ve bu durum sonrasında ameliyat edilmelidir. sezaryen.

Yarı cerrahi müdahaleye gelince, fıtığın tam yerini bulmak için yarada küçük kesiler yapmak ve tekrar olmasını önlemek için bir parça yerleştirmekten ibarettir.Laparoskopi fıtıkları tedavi etmek için modern teknikler olarak da kullanılabilir.

Makalede bahsedilenlerin hepsi doğru bilimsel ve tıbbi bilgilerdir, ancak lütfen bir doktora görünün

Sezaryen doğum yaptıysanız yara iyileşene kadar tamamen dinlenmeli, ameliyattan üç ay ile altı ay sonra yorucu, zor işler ve şiddetli egzersizler yapmamalı, yarayı havalandırdığınızdan, temizlediğinizden ve periyodik olarak dezenfekte ettiğinizden emin olmalısınız.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Fotoğraflar ve videolar, özellikler ve komplikasyonlarla ayrıntılı olarak doğal doğum Fotoğraflar ve videolar, özellikler ve k...

Hamileliğinizin son aylarında yenidoğanı doğurmayı bekliyorsanız ve hakkında birçok sorunuz varsa Doğal doğum Doğru yerdesiniz Ve hoş g...

Doğru doğum tarihini bilmek için normal doğum belirtileri Doğru doğum tarihini bilmek için normal ...

Hamile bir kadının hamileliğinin dokuzuncu ayında doğum yaptığı biliniyor, ancak soru dokuzuncu ayın hangi saatinde kalıyor? Belirli bi...

Sezaryen, faydaları, riskleri ve nasıl yapıldığı ayrıntılı olarak Sezaryen, faydaları, riskleri ve nasıl y...

Yakın zamanda yayıldı Sezaryen doğum Kadınlar arasında, kadınlar arasında yaygın obezite ve bazı kadınların deneyimsiz olma isteği gibi...

Sizi ve bebeğinizi sağlıklı tutmak için doğum sonrası ipuçları Sizi ve bebeğinizi sağlıklı tutmak için ...

Orada bir sürü Doğum sonrası ipuçları Her annenin sağlığını korumak için izlemesi gereken anne, kendine ve sağlığına bakmak için yeterl...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/