Signal, gruplar için bahsetmeler, yöneticiler ve izin yönetimi ekler

Gizliliğinize değer veriyorsanız, muhtemelen Signal’i duymuşsunuzdur veya zaten kullanıyorsunuzdur. Popüler sohbet uygulaması, güvenli mesajlaşma için yaygın olarak kullanılan şifreli bir mesajlaşma servisidir, ancak özellikle grup sohbetleri söz konusu olduğunda, piyasadaki daha popüler mesajlaşma servislerinden bazıları kadar özelliklerle dolu değildir. Bugün bu değişiyor, çünkü Signal nihayet user @ bahisleri, yöneticiler ve grup izinleri alıyor.

İster bir parti düzenliyor olun, ister bir iş yapın, Signal kullanıcıları artık bir grup sohbetinde yöneticiler belirleyebilir. Yöneticilerin gruplardan üye çıkarma, grup izinlerini yönetme ve diğer yöneticileri ayarlama konusunda daha fazla denetimi vardır. Ayrıca bir gruba kimin yeni üye ekleyebileceğini de belirtebilirler.

Signal’in bu yılın başlarında açıkladığı gibi, yöneticiler bir Signal sunucusu olmadan o grubun üyelerinden haberdar olmadan gruplara kişi ekleyip çıkarabilir. Yeni sistem, bir uygulamanın bir gruba kullanıcı girişini korumak için “anonim kimlik bilgilerini” kullandığı Microsoft Research ile ortaklaşa tasarlanmıştır.

Signal kullanıcıları artık gruplar halinde @bahsetmelerden de yararlanabilir. Basitçe “@” yazın ve ardından seçiciden bir kullanıcı seçebilirsiniz. Signal bir blog gönderisinde, birisi sizden bahsederse, sohbeti açtığınızda beliren yeni bir düğmeyi kullanarak bu mesaja hızlıca atlayabilirsiniz. İsterseniz, grup bildirimlerini yalnızca sizden bahsedildiğinde sizi bilgilendirecek şekilde yapılandırabilirsiniz.

Maalesef, mevcut bir Signal grubunda sohbet ediyorsanız, bu özellikleri henüz kullanamazsınız. Şirket, yalnızca yeni gruplarda mevcut olduklarını söyledi – ancak gelecekteki bir güncellemede mevcut gruplara gelecekler. Şirket, oluşturmak üzere olduğunuz grup Yeni Grup veya Eski Grup olacaksa bir bildirim alacağınızı söyledi, böylece ne tür bir kontrole sahip olduğunuzu bilirsiniz.