Şişe mi plastik şişe mi? Çocuğunuz için en iyisini seçmek için ipuçları

Hangisi daha iyi, cam mı yoksa plastik biberon mu? Her anne bebeği için her zaman en yararlı ve sağlıklı şeyi aradığından, özellikle de bu şey doğrudan bebeğini beslemek için kullanılıyorsa, doğum öncesi bebek malzemeleri satın almakla ilgilendiklerinde birçok anneyi şaşırtan bir soru.

İşte bu yazı ile ince bir dergi size şunu söylüyor, kafanız karışmasın sevgili anne, size en önemli özellikleri getirdiği için Biberler Cam ve plastiğin yanı sıra piyasadaki en iyi markalar.

Cam veya plastik şişe 1

Bu konu içerir …

Cam veya plastik şişelerden hangisini seçmeliyim?

Bu soruyu cevaplamak için her bir şişe türünün avantaj ve dezavantajlarını bilmek gerekiyor ve ardından şişenin size en uygun kullanımını seçme özgürlüğüne sahipsiniz.

Plastik şişelerin birçok avantajı vardır. Ucuz ve yaygın olarak satılmasının yanı sıra hafif, kırılmaz ve ısı yalıtımlıdır.

Pek çok kusuru olan cam şişelerin aksine, en belirgin olanı iyi ısı iletimidir, anne ve bebeği yanmaya maruz bırakabilir, ayrıca plastik şişelere göre kırılgan, ağır ve pahalıdır.

Ancak son çalışmaların çoğu, daha hijyenik olduğu için cam şişeyi plastiğe tercih ediyor, bu nedenle uzmanlar her iki türü de kullanmanızı tavsiye ediyor.

Çocuğun hayatının ilk aylarında cam şişe tercih edildiğinden, ancak bir kez eşyalarını tutabildiğinde, sizi ve bebeğinizi güvende tutmak için plastik bir şişe kullanmalısınız.

Cam veya plastik biberonları kullanırken birkaç şeyi de korumalısınız ve bu, her beslenmeden hemen sonra temizliğini korumaktır.

Ayrıca, durumuna ve çocuğun hangi yaşta geçtiğine bağlı olarak meme başını her dönem periyodik olarak değiştirmeye devam etmek gerekir.

Piyasadaki en iyi biberon markaları

1- Chicco biberon

Chicco markası, cam ve plastik şişe ürettiği için başta biberonlar olmak üzere bebeklerle ilgili her şeyi üreten alanında en iyi ve en ünlü markalardan biridir.

Chicco biberonlar, uluslararası standartlara uygun olarak yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiş ve bebek sağlığı için güvenli olan birçok önemli özelliğe sahiptir.

Ayrıca özelliklerini uzun süre koruduğu için sık sterilizasyon sonucu ısıdan da etkilenmez ve Chicco farklı boyut ve şekillerde birçok şişe sunar ancak Chicco şişelerinin en önemli boyutları şunlardır:

 1. Silikondan yapılmış biberon (150 ml).
 2. Cam ve plastikten mamul biberon boyutu (250 ml).
 3. Biberon boyutu (240 ml), cam.

2- Dr. Browns’un biberonu (Dr Browns)

Annelerin deneyimlerinden, diğer şişelerde nadiren bulunan özelliklerinden dolayı birçok kişinin Browns şişesini kullanmayı tercih ettiğini görüyoruz.

Meme uçlarının içindeki emzirme akışını taklit eden bir sisteme sahiptirler ve Dr Browns’ın biberonlarında emzirme sırasında hava akışını engelleyen bir valf bulunur.

Bundan sonra çocukta oluşan kolik ve gazın sebebi, çocuğa ve anneye en iyi rahatlığı vererek bebeğinizin engelsiz beslenmesini ve diğer pepperonilerde olduğu gibi kolik ilaçların kullanılmasını sağlar.

Brown’ın biberonunun iki boyutu vardır:

 1. Biberon boyutu (120 ml).
 2. Biberon boyutu (250 ml).

3- Avent BiberonAVENT)

Bottle Avent, ürünlerinin kalitesi ve çeşitliliği ile tanınan, dünya çapında Philips şirketinin markasıdır.

Avent biberon, hem cam hem de plastik olarak mevcut olduğundan, Arap ülkelerinde en popüler biberon markalarından biridir.

Yetkililer, emzirirken çocuğu emzirirken hava geçirmez bir sisteme sahip olması, uygun fiyatı ve üç boyu mevcut olması nedeniyle, süt akışı açısından anne meme ucuna benzer tasarımını korumuştur.

 1. Biberon (125 ml), cam malzeme.
 2. Cam ve plastikten mamul biberon boyutu (250 ml).
 3. Cam ve plastik malzemelerden biberon boyutu (330 ml).

4- Nuby biberon

Malzemelerinin çok yönlülüğü ve fiyatının ucuzluğu gibi birçok özelliği nedeniyle birçok anne tarafından tercih edilen saygın bir markadır.

Plastik, cam ve silikon olmak üzere üç malzemede mevcuttur ve sonuncusu sütün bebeğinize kolayca gelişini hızlandırmak için basabileceğiniz çok önemli bir özelliğe sahiptir ve üç farklı boyutta mevcuttur:

 1. Plastik biberon (150 ml).
 2. Biberon boyutu (240 ml), cam.
 3. Silikondan yapılmış biberon (300 ml).

5- Lovi Biberon

En ünlü şişe kapsül markalarından biridir ve diğer şişelerde bulunmayan benzersiz bir özellik içerdiği için birçok doktorun tavsiye ettiğini buluyoruz.

Diğer bir deyişle, şişeyi mikrodalgaya koymanıza ve pahalı bir şişe sterilizatörü kullanmanıza gerek kalmadan doğrudan sterilize etmenize olanak tanıyan bir kapakla birlikte geldiği için kendi kendini sterilize eder.

Sonuçta cam veya plastik şişe kullanımı önemli değil, önemli olan üzerine basılmış herhangi bir şişeyi satın alırken BPA içermediğinden emin olmaktır.

(Bisfenol A) bağışının bir kısaltmasıdır Bebeklerin sağlığı için çok tehlikeli bir madde ve çoğu gelişmiş ülkede cam veya plastik şişelerde de yasaklandı. Kullanışlı ömürlerinin sonunda piper ve nipellerin atılması.

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından