Sizi hayatın gecesine hazırlayacak en iyi yüz maskesini keşfedin

Stres belirtisi olmayan daha açık, daha taze bir cilde sahip olmak ister misiniz? Yorgun cildinizi canlandırmak için bu harika maskeyi keşfedin.

Doğal tarifler, harika sonuçları için hala en popüler seçimdir ve sert kimyasallar içermezler, bu nedenle daha güvenlidirler ve yan etkilere neden olmazlar. Düğün yaklaşırken ve günlük yoğun programınızla, cildinize bakacak zaman bulamayabilirsiniz, bu da sizi düğün gününde solgun ve stresli görünmeye maruz bırakır. Cildin canlılığını anında açıp yeniden kazandırmada ürünleri gözlerinizi kamaştıracak doğal içeriklerden bazıları, onları düğün hazırlık zamanına uygun hale getiriyor.

Düğün gününde hızla hafiflemek, donukluk ve stres belirtilerinden kurtulmak ve cildinizin ışıltısını geri kazanmak için harika bir maske keşfedin.

Kahve ve süt hurdası

Bu maske, cilt hücrelerinin hızlı bir şekilde yenilenmesine ve ciltte biriken ölü cilt hücrelerinden kurtulmaya yardımcı olarak koyu ve genç görünmesine neden olur.

Kahve ve süt fırçalaması için malzemeler

  • 1 yemek kaşığı kahve tozu.
  • 1 tatlı kaşığı şeker.
  • 1 çorba kaşığı sıvı süt.
  • 1/4 çay kaşığı limon suyu.
  • 1/2 çay kaşığı zeytinyağı.
  • 1 tatlı kaşığı süt tozu.
  • 1 kapsül E vitamini içeriği.

Yol

1- Kahve tozu, süt tozu ve şekeri derin bir cam kapta karıştırın.

2- Zeytinyağı, limon suyu, sıvı süt ve E vitamini kapsülünün içeriğini, iyice karışana kadar karıştırarak diğer bileşenlere ekleyin.

3- Maskeyi temiz cilt üzerinde fırça ile göz çevresi hariç cildinize uygulayın.

4- Cilde dairesel hareketlerle 2 dakika masaj yaparak 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra cildi ılık suyla durulayıp iyice kurulayın.

5- Çifte nemlendirme için maskeden sonra E vitamini kapsülünün içeriğini boşaltarak cildinize bırakın veya cildinizin yapısına uygun kendi nemlendirici kreminizden bir kat sürün.

6- Maskeyi haftada iki kez ve düğün günü sabahları tekrarlayın.

Kahve ve süt hurdasının faydaları

Kahve

Kahve, cildi yaşlanmanın, ince çizgilerin ve kırışıklıkların etkilerinden korumaya yardımcı olan antioksidanlar bakımından yüksektir. Kahvede bulunan kafein, cilt enfeksiyonlarından kurtulmaya yardımcı olur ve kahve çekirdekleri, cildin daha canlı ve taze görünmesi için ölü deri katmanlarının pul pul dökülmesine ve kan dolaşımının uyarılmasına yardımcı olur. Cildinizde koyu renkli bölgelerden muzdaripseniz kahve, cildin etkin bir şekilde açılmasına yardımcı olur ve bir çorba kaşığı kahveyi iki bardak suda eritip, karışımı buz kalıplarına koyup dondurucuda saklayarak cilde her gün bir küp kahve geçirebilirsiniz çünkü bu yöntem cildi sıkılaştırmaya ve cildi aydınlatmaya yardımcı olur. Derideki şişkinliklerden kurtulmak için bu küpleri göz çevresine de gezdirebilirsiniz.

süt

Süt, cilt toneri yerine harika bir doğal alternatif olarak kullandıklarından, cilt ağartma ürünlerinin ve birçok ünlünün günlük bakım rutinlerinin her zaman önemli bir parçası olmuştur. Süt proteinleri cildi aydınlatmaya ve beslemeye yardımcı olur ve süt aynı zamanda etkili bir nemlendirici görevi görür ve hassas cildi yatıştırmaya yardımcı olur.

E vitamini

Parlaklığı geri kazanmaya ve erken yaşlanmaya karşı korumaya yardımcı olduğu için tek bir E vitamini kapsülünün cilt üzerinde nasıl çalıştığına şaşırabilirsiniz. Ayrıca cildi derinlemesine nemlendirir, inatçı sivilcelerden kurtulur, yıpranmış ve yıpranmış cildin onarılmasına yardımcı olur.

zeytin yağı

İçeriğindeki yüksek yağ asitleri sayesinde en güçlü doğal cilt nemlendiricilerinden biridir.Cilt enfeksiyonları, kırışıklık direnci, siyah nokta ve sivilceler üzerinde de etkilidir.

Şeker

Şeker granülleri, ölü cilt katmanlarının nazikçe pul pul dökülmesine yardımcı olur ve ciltteki toksinleri ve kirleri etkili bir şekilde gidermeye, gözenekleri arındırmaya, kuru ve donuk cildi tedavi etmeye, cildi yumuşatmaya ve nemlendirmeye, cilt rengini birleştirmeye ve koyu lekelerden kurtulmaya çalışır.

Limon

Limon suyu, içerdiği yüksek C vitamini içeriği sayesinde kollajen üretimini teşvik etmenin yanı sıra karanlık alanları aydınlatmaya ve lekelerden, çillerden ve çillerden kurtulmaya yardımcı olan en iyi doğal maddelerden biridir.

Düğünden çok önce günlük cilt bakımı rutininize kahve ve süt peelingi eklemeye çalışın, böylece düğün gününde güzelliğe ve ışıltıya bir göz atabilirsiniz.