Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Sizi ve bebeğinizi sağlıklı tutmak için doğum sonrası ipuçları

Orada bir sürü Doğum sonrası ipuçları Her annenin sağlığını korumak için izlemesi gereken anne, kendine ve sağlığına bakmak için yeterli zaman bulamayabilir ve sadece yeni doğmuş bebeğe bakmaya odaklanabilir, ancak bebeği sağlıklı tutmak için anne, korumak için basit ve önemli adımlar atmalıdır. Kendisi ve doğum sonrası oluşabilecek sorunlardan kaçınıyor ve işte buradayız İnce dergi Size […]

27 Aralık 2020 - 4:25 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi. A+A-

Sizi ve bebeğinizi sağlıklı tutmak için doğum sonrası ipuçları

Orada bir sürü Doğum sonrası ipuçları Her annenin sağlığını korumak için izlemesi gereken anne, kendine ve sağlığına bakmak için yeterli zaman bulamayabilir ve sadece yeni doğmuş bebeğe bakmaya odaklanabilir, ancak bebeği sağlıklı tutmak için anne, korumak için basit ve önemli adımlar atmalıdır. Kendisi ve doğum sonrası oluşabilecek sorunlardan kaçınıyor ve işte buradayız İnce dergi Size gösteriyoruz Doğum sonrası ipuçları Her anne sağlığını korumak için bizi takip edin.

Sezaryen doğum, yararları ve zararları ve nasıl gerçekleştiğini de okuyun

Bu konu içerir …

Doğumdan sonra anne ve fetüsün sağlığını korumak için ipuçları

Doğum sonrası ipuçları

Uygun olduğu şekilde doğum ve hareket sonrası ipuçları

Hareket miktarı doğumun türüne göre değişir, bu nedenle normal doğum hemen sonrasında hareket edebilir ancak makul bir şekilde uzun süreler hareket etmesi tercih edilmez çünkü sezaryen doğumda doğumdan 6 saat veya 12 saat sonra biraz hareket edilmesi tercih edilir, sonra anne iyileşene kadar dinlenmeye kararlıdır. Durum .

Doğum sonrası tavsiye ve gerekli hijyen

Kadın ister sezaryen ister doğal olsun temizliğine dikkat etmelidir, ancak doğal doğumda cerrahi bir kesi yapılmayabilir, ancak son zamanlarda vajinal açıklıkta cerrahi bir kesi yapılmasını gerektiren, temizlenmesi ve oluşmaması için buna dikkat edilmesi gereken vakalar vardır. Yara bölgesindeki herhangi bir enfeksiyon, vajinal kanama veya doğum sonrası kan da doğumdan sonra iki hafta veya 6 hafta boyunca devam eder ve bu nedenle tüm vücut için kişisel hijyene dikkat edilmelidir.

Doğum yaptıktan sonra gerekli ilaçları ve tavsiyeleri alın

O günlerde doğuma genellikle ya sezaryenle doğumda karın içinden ya da bazı doğal doğumlarda vajinanın açılmasında cerrahi bir kesi eşlik eder ve bu cerrahi kesi bakteri enfeksiyonu ve çeşitli hastalıklara maruz kalır ve bu nedenle doktorun karar vereceği ilaçların alınması gerekir. Ve bu ilaçlar genellikle yaraları hızlı bir şekilde iyileştirmeye çalışan antibiyotik ve antiinflamatuardır.

Doğum sonrası tavsiye ve dinlenme taahhüdü

Anne dinlenmeye ve çok fazla çaba harcamamaya, özellikle ağır şeyler taşımak için kendini adamalı ve özellikle karın içinde veya vajinada ameliyat kesiği olanları ağır cisim taşımak yaraya zarar verebileceğinden bahsediyoruz.

Doğum sonrası ipuçları

Emzirme için doğum sonrası ipuçları

Emzirmeden önce herhangi bir enfeksiyon oluşmaması için özellikle göğüs ve meme uçlarını yıkamanın yanı sıra ellerinizi iyice yıkamalısınız.

Emzirmenin başlangıcında anne sık sık bazı sorunlarla karşı karşıya kalır, süt çıkana kadar çok zaman alabilir ve çok çaba sarf edebilir, ancak endişelenmeye gerek yoktur, bu pek çok kişinin yüzleştiği normal bir şeydir, doğumdan sonraki ilk günlerde süt miktarı azdır ve zaman geçtikçe artar, Ve bu sorun, memedeki süt miktarının artması için emzirmeden sonra memeyi sıkmaya çalışmanın yanı sıra süt üreten yiyecekler yenilerek tedavi edilebilir.

Ayrıca anne meme ucunda çatlaklardan muzdarip olabilir ve meme ucunun o andaki hassasiyetinin ciddiyetinden dolayı doğumdan sonraki ilk on gün içinde sıklıkla mevcuttur ve bunun nedeni çocuğu doğru pozisyonda emzirememesinden kaynaklanıyor olabilir, ancak sorun artarsa, başvurunuz. doktor .

Süt kanallarında bir tıkanma sonucu meme enfeksiyonları meydana gelebilir veya emzirme sırasında sütün boşaltılmaması sonucu meme büyümesi meydana gelir ve bu sorun emzirildikten sonra anne sütünün bastırılıp sıkılarak boşaltılmasıyla çözülebilir.

Doğumdan sonra depresyondan ve tüyolardan kaçının

Doğumdan sonra birçok kadın (kadınların% 70’i), annenin sorumluluk ve rahatsızlık duygusuyla karşı karşıya kaldığı psikolojik baskıya ek olarak doğumdan sonra hormonların değişmesi nedeniyle depresyondan muzdariptir ve bu, kadının stres ve anksiyeteden muzdarip olduğu birkaç hafta boyunca devam edebilir. Ve duygudurum dalgalanmaları, uykusuzluk ve yorgunluğun yanı sıra bazen sebepsiz ağlama noktasına ulaşır ve bu durum yeterli uykunun yanı sıra aileye ve anne çevresine destek verilerek tedavi edilebilir.

Doğumdan sonraki depresyon ile ondan sonraki depresyon arasında fark vardır. Depresyon yalnızca haftalarca sürer ve depresyon birkaç haftadan birkaç aya kadar sürer ve doğumdan sonraki ilk yıl içinde herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir ve depresyonun bir aydan uzun sürmesi halinde başvurulduğu dikkate alınır. Psikiyatriste.

Hemoroitlerin doğum ve tedavisi sonrası ipuçları

Pek çok kadın hamilelik sırasında hemoroitten muzdariptir ve normal doğum sırasında bunlara yakalanma olasılığı artar ve bu nedenle hamilelik sırasında ortaya çıkabilecek ve doğumdan sonra da devam edebilecek kabızlıktan kaçınmak dikkate alınarak, ağrıyı azaltmaya çalışan merhemlerle konuya dikkat edilmeli ve tedavi edilmelidir. Mümkün olduğunca lif, sıvı, meyve ve sebzelerle dolu bir diyet uygulamalısınız.

Doğum sonrası ipuçları

Pelvik ağrı, sırt ve doğum sonrası ipuçları

Pek çok kadın doğumdan sonra 6 ay sürebilen sırt ve pelvik ağrıdan muzdariptir ve bu ağrılar çocuğa bakarken ve ev işlerini doğru şekilde yaparken her zaman düzgün oturarak önlenebilir veya en azından azaltılabilir.

Doğumdan sonra sistit ve ipuçları

Doğumdan sonra mesane enfeksiyonu olması mümkündür ve kadın idrar yaparken ağrı hisseder ve bu genellikle sezaryen doğumda sıklıkla kullanılan kateter kullanımından kaynaklanır ve sistit antibiyotiklerle veya doktorun görüşüne göre tedavi edilir.

İdrar kaçırma için doğum sonrası ipuçları

Annede özellikle doğumdan sonraki ilk üç ayda idrar kaçırma sorunu yaşar ve bu durum pelvik egzersizler izlenerek giderilebilir.

Doğumdan sonra ipuçları ve doğru beslenme

Kadın yaraların iyileşmesi için yeterli besleyici gıdaya ve emzirmek için bol süt almalıdır.

Bebeğe daha yakın ve doğumdan sonra tavsiye

Anne ve baba çocukla uzun zaman geçirmeli ve aralarında güçlü bir bağ oluşana kadar gözlerinin içine bakmalı ve onu kucaklamalıdır.

Doğum sonrası ipuçları

Sağlığınızı ve bebeğinizin sağlığını korumanız, pozitif olmanız ve konuyu paylaşmanız için doğum sonrası ipuçları verdik.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Fotoğraflar ve videolar, özellikler ve komplikasyonlarla ayrıntılı olarak doğal doğum Fotoğraflar ve videolar, özellikler ve k...

Hamileliğinizin son aylarında yenidoğanı doğurmayı bekliyorsanız ve hakkında birçok sorunuz varsa Doğal doğum Doğru yerdesiniz Ve hoş g...

Doğru doğum tarihini bilmek için normal doğum belirtileri Doğru doğum tarihini bilmek için normal ...

Hamile bir kadının hamileliğinin dokuzuncu ayında doğum yaptığı biliniyor, ancak soru dokuzuncu ayın hangi saatinde kalıyor? Belirli bi...

Sezaryen, faydaları, riskleri ve nasıl yapıldığı ayrıntılı olarak Sezaryen, faydaları, riskleri ve nasıl y...

Yakın zamanda yayıldı Sezaryen doğum Kadınlar arasında, kadınlar arasında yaygın obezite ve bazı kadınların deneyimsiz olma isteği gibi...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/