Şizofreni türleriEn genel tanımı şizofreni bölünmüş bir zihni ifade eder. Bu sahip olduğun anlamına gelir Acı çekenlerin istikrarını etkileyen bir dizi dağınık duygu üreten düzensiz bir zihin. Doğal olarak beynin belirli fizyolojik ve davranışsal bozuklukları vardır.

Bu nedenle şizofreni, psikotik bozukluklar içinde gruplandırılan bir tür ruhsal bozukluk olarak sınıflandırılmıştır. Bunun nedeni, genellikle bir dizi bilinç değişikliğinin kademeli olarak üretilmesi ve hatta beynin fizyolojik yapısında bazı anormalliklerin sunulmasıdır.

Bu tür hastalıklardan muzdarip insanlar genellikle düşüncede çarpıklık belirtileri gösterirler ve hatta kısmi veya tamamen görme veya gerçeklik duygusu kaybına işaret ederler. Ayrıca duygularının kontrolünü kaybederler ve halüsinasyon vizyonlarından defalarca etkilenirler.Araştırmaya ve bu problemin araştırılması üzerine elde edilen sonuçlara göre, insanlarda bu hastalığı tetikleyen genetik veya çevresel faktörlerin olabileceğini belirlemeye gelmişlerdir. Buna ek olarak, bu durumu ortadan kaldırabilecek veya bundan muzdarip insanlara daha iyi bir yaşam kalitesi sağlayabilecek bir dizi alternatif bulunmuştur.

Genellikle bu tür hastalıklar ergenlik döneminde gelişmekle birlikte, erkeklerde erken yaşta geliştiği senaryolar tespit edilmiştir. Bu erken tespit edilirse, bazı ilaçların kullanılmasıyla insanın ciddi şekilde etkilenmemesi mümkündür.

Şizofreni türleri

Paranoid şizofreni

Hastanın paranoya tutumu şizoid tezahürlerde örtük olduğu zaman bu şekilde belirlenir. Bu yüzden bir dizi sanrısal olayın içindedir, işitsel halüsinasyon olayları gösterir ve kendi dilinde etkilenir.

Görüldüğü gibi, fizyolojik değil psişik nitelikteki olayların baskın olduğu bir durumla karşı karşıyayız. Bu nedenle yeterli tedavi ile beynin kendisine veya konuşma gibi diğer işlevlere zarar vermeden bu tür bir durumun ortadan kaldırılması mümkündür.

Birden çok eziyetli yüzü olan kadın

Artık şizofreni

Hasta, hayatında en az bir kez, tedavi eden hekimin detaylandırdığı klinik tabloya yansıyan bir tür bozukluk gösterdiğinde böyle teşhis edilir. Bu klinik çalışmada herhangi bir halüsinasyona veya dil kullanımındaki zorluklara atıfta bulunulmamaktadır.

Düşünceli ve utanmış adam düzeltmeleri

Basit şizofreni

Zihnin normal işlevinde bir derece bozulma tespit edildiğinde bu şekilde tanımlanır, bu nedenle konuşma işlevi ve iletişimin diğer yönleri etkilenir ve her şeyden önce olağandışı bir sosyal davranış ortaya çıkar. kötü davranışlar meydana gelir.

Sırt çantasıyla evsiz kişi

Katatonik şizofreni

Bireyin psikomotor kısmında meydana gelen bir dizi değişikliğe bağlı olarak ortaya çıkan, hareketsizlik, kaslarda sertlik ve ciddi hareket güçlükleri gibi bir dizi fizyolojik etkiye neden olan bir tezahür türüdür.

Düzensizlik ve çığlık atan adam

Farklılaşmamış şizofreni

Bu tip bir şizofreni türünü kategorize etmemize izin veren bir dizi belirli özelliği ima etmediği için şu anda tartışmaya konu olan bir şizofreni türüdür. Normalde bu terim, o sırada açıklanamayan şizofreninin tezahürlerine atanır.

Düzensiz şizofreni

Yüksek düzeyde bir düzensizlikle bir dizi davranış ve konuşma ifadesini yansıtırlar. Bu yüzden doğal olarak duyguları etkilenir ve genellikle hasta görünürde bir sebep olmadan güler.APA formatında alıntı yapın: (A. 2017, 06. Şizofreni türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-esquizofrenia/.)