Son Banyo Trendleri

Son Banyo Trendleri

En son banyo trendlerine ilk elden bakmak ister misiniz? Size en iyi altı banyo trendini, en iyi yeni armatürlerden bazılarını ve bunları banyonuzda nasıl kullanabileceğinizi göstereceğiz.

1. Bağlantısız Küvetler

Artık duvar çiçeği değil – bağlantısız küvetler ön plana çıkıyor! Yeni kompozit teknolojileri, daha güçlü, daha akışkan ve ıslakken kaymaya karşı dirençli – çok havalı! Hemen hemen her banyo şirketi, ürün serilerine ayaklı küvetler ekliyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda heykelsi şekil var. Her biri banyonuz için mükemmel bir merkez oluşturacak şekilde tasarlanmıştır.

Modern banyo tasarımı

Bağımsız küvetler, çağdaş, endüstriyel veya geçişli olmak üzere birçok farklı banyo stilinde popülerdir.

2. Duvara monte ve Eğimli Banyo Bezi

Görsel olarak daha hafif ve pratik olan duvara monte klozetler popüler bir banyo trendi olmaya devam ediyor. Yeni seramik ve döküm teknolojileri hem lavabo hem de tezgah profillerini daha ince ve daha hafif hale getirdi. Temiz minimal doğrusal tasarımlar hala çok popüler ve yeni yumuşak kıvrımlı profiller seçeneklerinizi tamamlıyor. Makyaj dolapları ve uyumlu ayna çerçevelerindeki ahşap kaplamalar hoş bir sıcak dokunuş katıyor.

Duvara asılı makyaj masası ve yalak lavabolu banyo tasarımı fikri

3. Mermer Yüzeyler

Klasik ve zarif mermer kaplamalar, en yeni banyo tasarımlarına lüks bir görünüm ve his verir. Gerçek mermerin bakımını önlemek için, mermer görünümlü benzerleri tercih edin – mermeri taklit eden ancak temiz ve bozulmamış kalması çok daha kolay olan fayanslar, tezgahlar ve kaplamalar.

Modern Banyo Tarzı

4. Açıklık ve Mahremiyeti Dengeleyin

İç mimarlar uzun zamandır tuvaletin kapıyı açtığınızda gördüğünüz ilk şey olmadığından emin olmaya odaklanmışlardır. Ancak son eğilim, tuvaletin ayrı bir köşeye veya hatta ayrı bir odaya taşınmasıdır. Daha fazla mahremiyet sağlamak için banyonun geri kalanından bir duvar veya buzlu kapılarla ayrılmıştır.

Modern banyo tarzı

5. Biraz Yeşil Ekleyin

Tatlı bitkilerle süsleyin – tropikal bir banyo stili yaratmak için her şeyi yapın veya biraz daha fazla yaşam için sadece birkaç bitki ekleyin. Bir banyonun sıcak ve nemli koşullarında birçok bitki gelişir. Sadece bitkinin aydınlatma ihtiyaçlarını karşıladığınızdan emin olun.

Banyo tarzı

6. Farklı Stilleri Karıştırın ve Eşleştirin

Geleneksel ile çağdaş olanı harmanlayın ve kendi banyo tarzınızı yaratın. Daha iyi geçiş banyo stili olarak bilinen, eskiyi yeniyle karıştırmak şu anda etrafındaki en popüler banyo stillerinden biridir. Başarılı olmak için odak noktası olarak bir veya iki özellik seçtiğinizden ve diğer her şeyi temiz ve basit tuttuğunuzdan emin olun. Örneğin, mobilya tarzı bir makyaj masası seçin ve onu temiz ve basit bir aynayla eşleştirin.

Geçişli banyo tasarımı

Banyonuzda Bu Trendleri Deneyin

Bu banyo trendlerini kendi banyonuzda denemek ister misiniz? Banyo yer planınızı çevrimiçi oluşturun ve bugün tasarlamaya başlayın.