Sonbahar İçin Yapmanız Gereken 5 Yeni Saç Modeli Hareketi

resmen sona ermiştir yaz – artık uzatarak anlamı yok. Okula dönüş duygusu içeri sızıyor; yapraklar zemini kahverengiye çeviriyor ve conkers açıklanamaz bir şekilde ortaya çıktı.

Rüzgar ve yağmur yakın. Bu nedenle, mevsim değişikliğinin sizi fırtınaya sürüklemeyeceği kadar saç hazırlığı yaptığınızdan emin olun.

Daha İnce Bir Tarz Seçin

Daha akıllı bir tarz, sonbahar için genellikle iyi bir seçenek olabilir – serin yaz havası sona erdi ve işe geri dönerken kendinizi taciz edecek bir şeye ihtiyacınız olacak (sahip olduğunuz iş için değil, istediğiniz iş için giyin ve hepsi bunun).

Savills’in kurucusu ve berberi olan Joth Davies, sezon için işe yarayabilecek tutuklayıcı bir şey istiyorsanız, yandan ayrılan bir pompadour gitmenizi öneriyor.

Şekillendirmek için bir pomad kullanın, “Yani rüzgar estiğinde ve hava tehlikeli olduğunda, saçı çok daha iyi yerinde tutacaktır.” Daha rahat bir görünüm tercih ediyorsanız, rüzgara fırlatacak bir şeyler verin. “Üstte uzun bırakıldığından ve bukleler ve doğal hareketlerle daha gevşek olduğundan emin olun.”

Anahtar Ürünler

Savills Barbers’ta satılan Copacetic Pomade, fiyatı 14 £.

Kremleri Düşünün

Hava değiştiğinde, tekstüre edici tozların oluşturduğu doğal yüzeylerden veya tuz spreylerinin oluşturduğu dokulu hacimden uzaklaşmak iyi bir fikirdir.

Bunun yerine, bir krem ​​veya macun seçin ve saçınızın köklerinden başlayarak gezdirin. Davies, “Şapka takıyorsanız, macunu veya kremi yeniden işleyebilirsiniz, ancak toz kullanırken çok daha zordur” diyor.

Peki şapka kılı geçmişte mi kaldı? Tamamen değil – Davies, daha ince saçlara sahipseniz, bir macun veya kremin saçınızı boğacağını ve bir şapkanın görünüşünüze yardımcı olmayacağını söylüyor. Bu durumda kil daha iyi bir seçenek olacaktır.

Sakalınızı Yeniden Düzenleyin

Davies, sakalların bir tür sakal düzeltme dahil olmak üzere Savills’deki diğer tüm hizmetlerle birlikte hala inanılmaz derecede popüler olduğunu fark etti. “Kışın yaklaşan sakallar, yüzünüzü biraz daha sıcak tutmanın iyi bir yoludur” diyor. Pratik ve şık – ne gibi değil?

Bırakın yazın temiz tıraş kısa ve idare edilebilir bir şeye yol açsın. Büyümesi yalnızca bir veya iki hafta sürer ve kemik yapınızı vurgulamanıza yardımcı olabilir – şeklini nasıl koruyacağınıza dair kişiselleştirilmiş tavsiyeler için berberinizi ziyaret edin.

“Bir yağ ya da bir merhem kullanım olup, kalınlığına bağlı olarak,” Davies, der. “Bu, sakalın ve yüzünüzün cildinin tekrar nemlenmesine yardımcı oluyor.” Kesintili cilt trend değil.

Anahtar Ürünler

Tarzınızı Hava Koşullarına Uydurun

Sonbaharın başlarında yeni ve heyecan verici bir stile sahip olsanız da, başa çıkamayacağınız bir görünümle aşırıya kaçmayın.

Ruffians Shoreditch’in yöneticisi Tommy Cunliffe, “Tarz vermek için bir pomad ve kurutucu kullanmadığınız sürece, rüzgarlı alanlarda yerinde kalmasını beklemeyin” diyor.

Bunun yerine, bir şeyler a ilişkin iptal daha yönetilebilir ısırdı. “Daha güzel bir incelme ile kısa bir arka ve yan taraflara gidebilir ve üst kısmı dokulu ama temiz tutabilirsiniz.” Daha şık hale getirmek için kenarları kırpılmış ve sıkı tutun, bu da aylar soğudukça ve nemli hale geldikçe görünümün bakımını kolaylaştırır.

Head Match Body Yap

Cunliffe, “Zaman zaman gerçekten spesifik, 1950’lerin rockabilly’sini yapmak isteyen tuhaf bir müşterimiz oluyor, ancak o kentsel, atletizm giyim markaları giyiyor” diyor. Görünümünüzü doğrudan pistten koparmanıza gerek yok, ancak giysileriniz az bakım gerektiriyorsa, süslemeniz de olmalıdır.

“Şehirde çalışmasına ve her gün ince çizgili bir takım elbise giymesine rağmen, basit ve dağınık bir saç kesimi ve sakal isteyen adam olmayın.”

Bunun yerine genel bakışınızı dikkate alın. Cunliffe, “Berberiniz ne tür bir yaşam tarzına öncülük ettiğinizi ölçebilmeli ve böylece uygun bir saç kesimi bulabilmelidir” diyor Cunliffe. Çoğu gün takım elbise giyiyorsanız, yumuşak bir yan ayırma veya geriye dönük görünüm ve düzenli bir sakal tercih edin. Yaratıcılık sektöründeyseniz, hemen hemen her şey gider – ancak çok fazla eğilimi karıştırmayın.