Sonbahar mevsiminde cilt bakımının günlük rutini

Mevsimlerin değişmesiyle cilt, özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde, soğuk havanın cildin kurumasına ve cildin soyulmasına neden olduğu birçok dış etkiye maruz kalır.

Kozmetik uzmanları, sağlıklı cildi korumak ve cildin kurumasını önlemek için günlük cilt bakımı rutininin değişen mevsimlere göre değiştirilmesini tavsiye ediyor.

Cilt bakımı günlük rutini düşmek:

1- Sabunsuz cilt yıkama:

Cildin kuruma ve çatlama olasılığının artması ile sabun içermeyen bir losyon kullanılması tercih edilir ve nemi korumak ve soğuk havanın etkisinden korumak için krem ​​bazlı bir cilt losyonu seçilmesi önerilir.

2- Nemlendirici yağ bazlı bir ovalama kullanmak:

Eksfoliyatör iki ucu keskin bir kılıçtır, aşırı kullanıldığında cildi kurutabilir ve erken kırışıklıklara neden olabilir.

Uzmanlar, sonbaharda ve kışın nemlendirici yağ ekstraktı ile bir cilt peelingi seçmenizi veya 1/2 bardak şekere 3 yemek kaşığı hindistancevizi yağı veya zeytinyağı ekleyerek ve karışımı 3 dakika ıslak cilde masaj yapmak için kullanmayı tavsiye ediyorlar. Ilık suyla, ardından soğuk suyla durulayın ve maskeyi haftada iki kez tekrarlayın.

3- Cildin günlük olarak nemlendirilmesi:

Günlük nemlendirici kullanın ve nemlendirici losyonu, cildin içindeki nemi tutmak için çift bariyer oluşturan nemlendirici kremle değiştirin.

Cildiniz kuru ise özlü nemlendirici kremler tercih etmeniz tercih edilir. Kakao yağı veya Shea Yağı Cilt katmanlarına nüfuz etme ve cildi içten nemlendirme konusundaki üstün yetenekleri için. Ayrıca çift nemlendirme ve cildi erken kırışıklıkların görünümünden korumak için E vitamini kapsüllerinin topikal olarak kullanılması önerilir.

Ve harika sonuçlar almak için duştan hemen sonra cildin nemlendirilmesi tercih edilir ve maksimum fayda için yatmadan önce nemlendirici kullanılması da önerilir.

4- Dudak Balsamı:

Kışın dudaklarınızdaki etkisine hazırlanın ve sonbaharda her gün dudak balsamı kullanmaya devam edin, haftada iki kez diş fırçası veya vazelinle biraz şeker kullanarak peeling yapmanız ve ılık suyla durulamanız, ardından dudak balsamı ile devam etmeniz önerilir.

Daha uzun süre nemli kalması için cildin içindeki nemi tutan vazelin veya vazelin içeren dudak balsamları kullanılması da önerilir.

5- El bakımı ve nemlendirme:

Eller, vücudun genellikle kuruluğa ve sertliğe neden olan birçok dış etkiye maruz kalan çoğu kısımları arasındadır.Her gün nemlendirici krem ​​kullandığınızdan emin olun ve su ile seyreltilmiş limon suyu veya gliserin damlalarıyla birlikte biraz gliserin kullanılması önerilir.

6- Güneş Kremi:

Güneş ışınları kış ve sonbahar mevsimlerinde o kadar güçlü olmayabilir, ancak bu gün içinde güneş kremi kullanmadan çıkmak anlamına gelmez, günlük güneş kremi kullanın ve ayrıca koruma faktörlü nemlendirici gündüz kremi de kullanabilirsiniz.

7- Ayak Bakımı:

Çatlak topuklar ve pürüzlülüğü sonbahar ve kış aylarında en büyük sorundur; yatmadan önce güçlü bir nemlendirici kullanarak ve pamuklu çorap giyerek, topukları güçlü bir peeling kullanarak soyarak veya haftada iki kez tıbbi bir taş kullanarak hazırlanıp önlenebilir.

Günlük sonbahar cilt bakımı rutini ile kışa hazırlanın