Sony PlayStation App, PS5 lansmanından önce yeni kullanıcı arayüzü ve sesli sohbet alıyor

PlayStation 5’in 12 Kasım’daki lansmanından önce Sony, Android ve iOS için PlayStation Uygulamasına büyük bir güncelleme yaptı. Güncelleme, tamamen yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü, sesli sohbet desteği, yerel PlayStation Store entegrasyonu ve Sony’nin iddia ettiği şeyin çok daha rafine bir deneyim olduğunu sunuyor.

Yeniden tasarlanan PlayStation Uygulaması tüm dünyada kullanıma sunuluyor ve Android 6.0 ve sonraki sürümler için mevcut. Bugünkü güncellemedeki temel değişiklikler şunlardır:

  • PlayStation Uygulaması, kullanıcıların arkadaşlarının ne oynadığını görmelerine ve ayrıca en son oynanan oyunlar hakkındaki ayrıntılara erişmelerine olanak tanıyan yenilenmiş bir ana ekran dahil olmak üzere güncellenmiş bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.
  • PS Mesajları uygulaması, PS Uygulamasına entegre edilerek arkadaşlarınızla iletişimi sürdürmeyi kolaylaştırır. Sonuç olarak, PS Mesajları uygulaması kullanımdan kaldırılacak.
  • Kullanıcılar, PS Uygulamasından grup grupları oluşturabilir ve ayrıca 15 kişiye kadar sesli sohbet edebilir.
  • PS Store artık PS Uygulamasına özgüdür ve kullanıcılara daha hızlı, daha sorunsuz bir alışveriş deneyimi sunar. Kullanıcılar, oyunları ve eklentileri doğrudan PS4 ve PS5’lerine uzaktan indirebilir.
  • PS5 piyasaya çıktığında, kullanıcılar doğrudan PS Uygulamasından oyunları uzaktan başlatabilecek, depolamayı yönetebilecek ve daha fazlasını yapabilecekler.

Güncellemenin bir parçası olarak Sony, 8.00 güncellemesinde Taraflarda yapılan değişikliklerle ilgili geri bildirimlere baktığını söyledi. Sony, “Bugün paylaşılacak güncelleme yok, ancak endişelerinizi dile getirdiğiniz için teşekkürler – dinliyor ve değerlendiriyoruz” dedi.

PS App’in bugünden itibaren mevcut olan büyük güncellemesinden tam olarak yararlanmak için bir PlayStation hesabına ihtiyacınız var.