SPACES İşleviyle Excel’de Boşlukları Kaldırma (Örnek)

Olarak Excel’deki veritabanı, başka bir programa veya platforma aktarılması gerekli olabilir ve bu metin içerisinde bulunan hatalardan dolayı engellenebilir.

En yaygın durumlardan biri, açıkça verinin içeriği manuel olarak yazıldığında, fazladan boşlukların varlığı önce, sonra ve kelimeler arasında.

Bu sayede çeşitli yazılımlar bu ofis programı aracılığıyla iletilen içeriği özümseyememekte, çünkü bu alanların varlığı bilginin yapısını tamamen değiştirmektedir.

Bu ufak soruna şahit olursanız, bu ortamın kısa bir açıklaması olduğunu bilmekten memnun olacaksınız. basit bir formül kullanarak nasıl çözebilirsin bu program tarafından düzenlenmiştir.

Excel hücrelerinden fazla boşlukları kaldırmanın en kolay yolu nedir?

Bu tür bir sorun yalnızca kelimesi kelimesine çeviri yazılarSayfanın hücrelerine sayısal veriler eklendiğinde, ilk bakışta fark edilmeyen bir veya daha fazla boşluk kaçabilir.

Bu nedenle, bu hücreleri eklemeye çalışan birçok kullanıcı, bu küçük sorunun nereden geldiğini bilmeden hesaplamayı zorlamak, hataları ihmal etmek zorundadır.

hücreler çalışma sayfası

Nerede olurlarsa olsunlar bu boşlukları kaldırmanın en kolay yolu el ile yapmaktır, ancak bu önemli bir zaman kaybı içerir Çok çeşitli verileri işlerken, Excel’in kullanım kolaylığı için yararlı kısayolları olsa da bu.

Excel gibi programların çok sayıda göreve yardım etmekten ve kolaylaştırmaktan sorumlu olan birden fazla işlev aletlerini çalışmak için kullanan kullanıcılara.

Size SPACES işlevini kullanmayı öğretiyoruz

Hücrelerin içeriğini gizlemek zorunda kaldığımız günler geride kaldı, böylece bu tür sorunlar diğer veri yorumlama programlarında fark edilmez, çünkü bu ünlü elektronik tablo bu özel soruna çözüm bulmuştur.

İçin Microsoft Excel 2010’dan önceki sürümler, işleve “Kes” adı verildi, ancak bugün için “Boşluklar” olarak nitelendiriliyor. Senin görevin şundan başkası değil bir hücre içindeki fazla boşlukları kaldırın, Nerede olduğunun bir önemi yok.

Bu şekilde, yalnızca e-tabloya eklemek yeterli olacaktır, böylece otomatik olarak metni yorumlamakla ilgilenir. ekstra boşluklar olmadan yeni bir hücreye taşınacak bu hatayı duyurdu.

Bu formülü Excel’e nasıl eklersiniz?

Araç çubuğunun birçok püf noktası olmasına rağmen, bu tür işlevleri eklemek çok basittir, çünkü manuel olarak yapılabilir veya doğrudan sayfaya kopyalanabilir.

Başka bir deyişle, “Formüller” seçeneğini arayabilir ve “Spaces” işlevini bulunve sonra değiştirmek için hücrenin içeriğini yazın veya görevi uygulamak istediğiniz aralığı seçin.

Excel boşlukları işlevi

Öte yandan, kendinizi doğrudan sayfaya eklemek ve önemli miktarda zaman kazanmak istiyorsanız, aşağıdakileri yazmanız yeterlidir “Hücre = BOŞLUKLAR (Hücre)”. Hücrelere yapılan ilk referans şu şekilde değiştirilmelidir: sonucu yerleştirmek istediğiniz yer içerik zaten değiştirilmiş.

Bunun yerine, ikinci referans, kullanıcının Değiştirilecek metnin bulunduğu hücreyi belirleyinveya bu durumda boşlukların çıkarılması gereken satır veya sütun aralığı.

Excel’e yerleştirilip “Enter” tuşuna basıldıktan sonra, program otomatik olarak kullanıcı tarafından istenen metin miktarını hücrenin hiçbir yerinde fazladan boşluk bırakmadan gösterecek ve böylece rahatça yorumlanabilecektir. başka bir program veya e-posta içinde.

Aynı şekilde, artık hücreleri diğer özelliklere göre saymayı deneyebilirsiniz, çünkü artık tatmin edici bir sonuç elde etmek için hataları ihmal etme fikrini eklemenize gerek kalmayacak.