Spatial, Facebook’un Oculus Quest mağazasında VR toplantı uygulamasını başlattı

Sanal Gerçeklik, konuşma daha yeni başlayanlar için uygun Artırılmış Gerçekliğe doğru eğilerek ilgi döngüsünden düştü. Ancak 2020’nin büyük ölçüde COVID-19 salgını tarafından şekillendiği göz önüne alındığında, VR’yi ve onun yaşamlarımız üzerindeki etki potansiyelini yeniden gözden geçirmek faydalı olabilir. Spatial, çalışanların hologramlar ve sanal nesnelerle iletişim kurmasına olanak tanıyan donanımdan bağımsız VR ve AR tabanlı yazılımı ile CES 2020’de manşetlere çıkan bir şirkettir. Şimdi, Spatial, Facebook’un Oculus Quest mağazasında VR toplantı uygulamasını başlattı.

Spatial’ın VR / AR işbirliği platformu / uygulaması, aslında herhangi bir odayı 3B çalışma alanına dönüştürüyor ve şimdi Oculus Quest Store’a doğru yol alıyor. Bu, uygulamayı şu anda en çok kullanılan kulaklıklardan birinde çok daha kolay erişilebilir hale getirir. Spatial ayrıca kapsamlı işbirliğini artıracak ve seviyelendirecek birçok yeni özelliği duyuruyor – Slack, Google Docs, Figma ile entegrasyon dahil; not alma, geliştirilmiş metin okunabilirliği, gömülü web sayfaları, el takibi, çoklu video konferans beslemeleri ve daha fazlası için yeni bir beyaz tahta aracı. Bu değişikliklerin arkasındaki fikir, hem yüz yüze hem de dijital işbirliğini daha doğru bir şekilde desteklemektir.

Deneyimi onlar için nasıl daha kişisel ve anlamlı hale getirebileceğimizi duymak için sürekli olarak müşterilerimize bakıyoruz – onu o kadar sezgisel hale getirmek istiyoruz ki, neredeyse hiç iş gibi hissettirmiyor. Uzman kullanıcılarımız, Spatial’da günde birkaç saat geçirerek, yalnızca büyük toplantıların yerini almakla kalmayıp aynı zamanda fiziksel bir ofiste başkalarıyla nasıl etkileşim kurabileceğimizi yansıtarak gün boyunca çalışma şeklimizi değiştiren holografik işbirliği için bir yörüngede olduğumuzu gösterir. En son ve en büyük deneyimimizle Quest Store’da yer almak bizim için çok büyük bir andı, çünkü en fazla sayıda kullanıcımızı gördüğümüz yerde olmaya devam eden bir cihaza giriş engelini ortadan kaldırıyor.

Anand Agarawala, CEO ve Spatial Kurucu Ortağı

Yeni güncellemedeki değişikliklerin tam listesi aşağıdaki gibidir:

  • Slack, Google Drive ve Figma’yı VR’ye getirmek için bulut entegrasyonları – Slack kanallarınızın, Google dokümanlarınızın veya Figma panolarınızın doğrudan Spatial’a otomatik olarak aktarılması, ilgilendiğiniz içerik üzerinde işbirliği yapmayı kolaylaştırır. Artık manuel yükleme yok.
  • Geliştirilmiş metin okunabilirliği ve gömülü web sayfaları – Oculus OVR katmanları sayesinde artık ekran paylaşımları ve web sayfaları için metin inanılmaz derecede net.
  • Gerçek zamanlı üretkenlik – Dijital not alma beyaz tahta aracıyla fikirlerinizi paylaşın ve yakalayın ve gerçek zamanlı düzenleme için canlı web sayfalarını açın ve düzenleyin.
  • Etkileyici el hareketleri – Hoşçakal denetleyicileri, artık daha sezgisel bir arayüz için yalnızca uygulamalı Quest’inizle etkileşim kurabilirsiniz. Ellerinizi çırparak veya bir arkadaşınızı çakma / yumruk atarak kutlayın ve eğlenceli parçacık efektlerinin ortaya çıkmasını izleyin.
  • Daha büyük oda kapasitesi – 20’den fazla katılımcı, daha da büyük bir işbirliği için kulaklıkta 30 kişiye ek olarak, Spatial web uygulamasından video beslemeleri yoluyla performans kaybı olmadan katılabilir.
  • Go Pro – Spatial, Ücretsiz ve Pro sürümlerini sunuyor. Ortak çalışma odalarınız için sınırsız depolama alanı için Pro’ya geçin.

Oculus Quest, Nreal, Magic Leap, Microsoft HoloLens ve PC ve web üzerinden mobil dahil olmak üzere VR ve AR özellikli cihazlarda çalıştığına dair mekansal iddialar.