Spotify, yerel Grup Oturumlarını test ediyor, çalma listeleri için otomatik yenileme, podcast bölümlerini kaydetme, ücretsiz kullanıcılar için 30 dakika çevrimdışı dinleme ve daha fazlasını yapıyor

Yeni özellikler geliştiriliyor

Dünya çapında yaklaşık 300 milyon kişi tarafından kullanılan müzik akışı platformu Spotify, şu anda yakında duyurulabilecek bir dizi yeni özelliği test ediyor. Bunlar arasında yerel ağlar için Grup Oturumları özelliğinin genişletilmesi, çalma listeleri için otomatik yenileme, podcast bölümlerini kaydetme yeteneği, ücretsiz kullanıcılar için 30 dakika çevrimdışı dinleme ve daha fazlası bulunur.

Ters mühendislik Jane Manchun WongTeknoloji şirketleri tarafından geliştirilen yeni özellikleri bulmak için uygulamaları ve yazılımları hacklemesiyle ünlü olan, bu keşifleri yaptı ve Spotify’ın üzerinde çalıştığı bazı heyecan verici işlevler ve geliştirmelerin birkaç ekran görüntüsünü paylaşmak için Twitter’a gitti.

Müzik akışı hizmetine gelebilecek en büyük değişikliklerden biri, ücretsiz kullanıcıların günlük 30 dakika boyunca çevrimdışı müzik dinleme yeteneğidir. Şu anda, çevrimdışı akış ödeme yapan aboneler için ayrılmıştır, ancak ücretsiz aboneliğe sahip kullanıcılar platformu yalnızca İnternet bağlantısı varsa kullanabilir. Ancak bu değişiklik gerçekleşirse, mobil veya Wi-Fi bağlantısı olmadan her gün yarım saat müzik akışı yapabilecekler.

Spotify’ı podcast’leri dinlemek için kullanırsanız, Spotify “Bölümleriniz” adlı bir özellik geliştirdiği için şanslısınız. Bunu kullanarak, en sevdiğiniz podcast’lerin belirli bölümlerini tekrar dinlemek için veya onları yakalamak için zamanınız olduğunda kaydedebileceksiniz. Başka bir güzel işlev, kullanıcıların çalma listelerinin yenilenmesini ve yeni şarkıların otomatik olarak eklenmesini isterlerse etkinleştirebilecekleri çalma listeleri için “otomatik yenileme” dir.

Spotify, boru hattındaki araba modu için de yeni bir ana sayfaya sahip. Jane, Twitter’a şunu yazdı: “Önerilen oynatma listelerinden oluşan daha büyük ızgaralar ve kullanıcılara Spotify’ı Google Asistan aracılığıyla kontrol edebileceklerini söyleyen bir afiş, [and] Araba Modu için yeniden tasarlanmış bir gezinme çubuğu. ” Son olarak, Spotify Araba Modu için yeni bir oyuncu kullanıcı arayüzünü de gösterdi ve harika görünüyor.

Yeni özellikler henüz Spotify tarafından onaylanmadı, bu yüzden yayın hizmetinin bir sonraki kararlı sürümünde mutlaka görünmeyeceklerini belirtmekte fayda var. Jane, yeni özellikleri herkese açık lansmanlarından günler, haftalar, aylar ve hatta bir yıl öncesine yakın bir zamanda keşfeder, bu nedenle bu özelliklerin ne zaman yayınlanacağını bilemezsiniz.