Standart Halı Ölçüleri

Alışverişe çıktığınızda halının ölçülerinden çok desenine ve rengine önem verdiğiniz muhakkak ki sizin de başınıza gelmiştir Bununla birlikte, alanınızın boyutuna uygun boyutlara sahip olmak, görünümünüzün iyi görünüp görünmediğini tamamen belirleyebilir … o kadar da değil.

Buradaki fikir, ortamlarınızda sıcaklık, renk ve doku dokunuşu elde etmeniz ve halınızın alanınızı uyumlu hale getirmek ve bir sonraki seviyeye taşımak için ihtiyacınız olan müttefik olmasıdır .

İşte bu yüzden bugün size bilmeniz gereken her şeyi ve halınızın ölçülerinin mükemmel olduğunu , en çok kilit alanlarınıza baktığınızı söylemek istiyoruz  : yatak odası, oturma odası ve yemek odası.

İHTİYACIM OLAN HALININ ÖLÇÜLERİNİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Her şeyden önce, ihtiyacınız olan boyutu bulmak için aşağıdaki alıştırmayı yapın: paspasın kullanması gerektiğini düşündüğünüz alanı zemine maskeleme bandı ile işaretleyin.

İkinci adım: şuna bakın. İyi görünüyor? Ardından ölçümleri yapın ve işiniz bitti.

İhtiyacınız olan halının halı ölçüleri standart mükemmel boyutu konusunda zaten netsiniz (tam boyutlardan birini alamamanız durumunda, biraz daha büyük olanı seçmek her zaman daha iyidir).

Hala daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, tüm bilgileri özetleyen bu eksiksiz kılavuzu kaydedin.

EBATLARINA GÖRE OTURMA ODASI İÇİN HALI ÖLÇÜLERİ

Önerilen halının boyutu ve öğelerle ilişkisi , birkaç metrelik küçük bir oturma odanızın olup olmamasına bağlı olarak değişir, burada genellikle kanepe duvara sabitlenir ve zorluk, orantılarla oynamak olacaktır. görsel olarak her şey birbirine çok yakın değil. Aksine, daha fazla alanla, zorluk, her şeyin “kayan” olmaması için öğelerin dağılımı ve gruplandırılması olacaktır.

İşte her durum için ipuçları:

  • KÜÇÜK BİR YAŞAM İÇİN

O kadar standart halı ölçüleri  ideal ki koltuk ve kanepelerin dört ayağı halının üzerinde ya da en azından iki cephede kalıyor . Ve bu noktada tutarlılık çok önemlidir: Kanepenin dört ayağı halının üzerindeyse koltukların veya sandalyelerin dört ayağı da halının üzerindedir 

Bir fikir edinmek için grafiği kontrol edin.

  • DAHA FAZLA ALANLARLA YAŞAMAK

Kanepeler ve koltuklar da dahil olmak üzere tüm alanı sınırlayan büyük bir halı seçmeniz önerilir . Sadece sehpanın altına küçük bir tane alırsanız, alanı daha küçük gösterecek ve mobilyalarınız daha az görünecektir.

Sanal mağazamızda kilim ve oturma odası mobilyalarının ilginç kombinasyonlarına göz atın >>

YEMEK ODASI HALISI İÇİN İDEAL BOYUT

Bu alan söz konusu olduğunda, akılda tutulması gereken ilk şey , masada oturan kişilerin rahat hareket etmesini sağlamak için halının masa ve sandalyelerin kapladığı tüm alanı kaplaması gerektiğidir .

Bu rahatlığı sağlamak için halı, sandalye ayaklarının hemen arkasında bitmemeli, masanın her iki yanında fazladan 50-70 cm boşluk bırakmalıdır.

Bir diğer önemli gerçek ise halının duvara yapıştırılması gerekmemesidir. İdeal olarak, halının kenarı ile duvar arasında en az 18 inç boşluk olmalıdır.

Genel olarak, mat masa ile aynı şekli izlemelidir. Yani masa yuvarlaksa halı da yuvarlak olmalıdır. Yemek odası dikdörtgen ise aynı.

Halihazırda halınız var ama doğru masanız yok mu? Sanal mağazamızda yemek masalarında inanılmaz seçeneklere göz atın

YATAK ODASI: MÜKEMMEL HALIYI BULMAK

Yatak odalarında seçim yapabileceğiniz çeşitli kilim seçenekleri vardır ve alanın boyutu da size en uygun ölçülerin neler olduğunu ve her birinde uygulayabileceğiniz trendleri belirleyecektir:

  • KÜÇÜK VE ORTA YATAK ODASI

Yatak odanız bu kadar büyük bir halıya izin vermiyorsa  , her zaman iyi görünen bir seçenek, yatağın alçaltılmasıdır. Yatağınız ortada olsun ya da duvara monte edilsin size hizmet edecekler.

İPUCU:

Daha yaratıcı bir takım yapmak için , grafikte size gösterdiğimiz gibi boyutlarının uzunluk ve genişlikle orantılı olduğundan emin olarak yatağın etrafına 2 veya 3 adet altlık koyabilirsiniz .

  • DAHA FAZLA ALANLI YATAK ODASI

Tam trend olan bir seçenek  de yatağın altına halı sermektir. Fikir, yatağı ve komodinleri yerleştirebilmek için yeterli alana sahip bir halı seçmektir.

İPUCU:

Odanız için bir maxi kilim seçerseniz, dolap kapaklarını ve diğer mobilyaları rahatça açabilmek için yeterli boş alan bırakmayı unutmayın .

Halınızla oluşturabileceğiniz yatak odası mobilya kombinlerini.

Diğer bir seçenek ise halının komodinleri kapatmamasıdır. Tercihiniz bu ise , yatağın 3 yanından en az 50 cm dışarı çıktığını kontrol edin.   Fikir şu ki, kalktığınızda ayağınızı halıya vurun ve onun sıcaklığını ve yumuşaklığını hissedin.