Stresi ve kaygıyı azaltmak ve kasları gevşetmek için egzersizler

Stresi azaltmak için egzersizler İnsanların karşılaştıkları sorunlar ve baskılar nedeniyle ihtiyaç duydukları ilk şeydir.Hayatın hızlı ritmi ve gün içinde karşılaştığımız şeylerle günün sonunda hatta çok fazla gerginlik ve kaygının ortasında hissederiz, bu da kas gerginliğine neden olabilir ve geri döner Bu mesele çoğunlukla uzun süre oturmak ya da araba kullanmak ya da kişinin vücudunu ağrı ve gerginlik için bir yer haline getirerek kaslı ya da zihinsel yaptığı çabadan kaynaklanıyor, ancak size en iyi çözümü sunuyoruz.

Stresi azaltmak için egzersizler.

Stresi ve kaygıyı azaltmak ve kasları gevşetmek için egzersizler Bu egzersizleri yapmak, kasları ve zihni gevşetip canlandırdığı için gerginlik hisseden kişiye fayda sağlar ve böylece uygulandığında büyük fayda sağlayan en iyi davranışsal tedavi yöntemlerinden biri olduğu için stres ve anksiyeteden kaynaklanan birçok hastalık riskini azaltır. Doğru .

Yüksek tansiyonu düşürmeye ve uykusuzluğun tedavisine katkıda bulunur, depresyon ve baş ağrılarının yanı sıra kolon dahil sinir sistemi rahatsızlıklarını ve ayrıca kadınlarda periyodik koliği tedavi etmeye çalışır ve bu egzersizlerin sigara bırakmaya katkıda bulunduğu, odaklanma ve dikkati artırmaya çalıştığı söylenir.

Ayrıca depresyon tedavisi ve stres kapsamlı dosyasını okuyun

Stresi ve kaygıyı azaltmak ve kasları gevşetmek için egzersizler

Stresi azaltmak için egzersiz yapmaya başlamadan önce dikkate alınması gereken bazı koşullar vardır ve bunlar:

Gürültüden arındırılmış sessiz bir yer seçmeliyiz Egzersizlerde stresi azaltmak için en önemli şey odaklanmak ve dikkatin dağılmamasıdır.

Zihni meşgul eden sorunlardan zihni uzaklaştırmalı ve arındırmalıyız ve stres ve kaygıyı azaltmak için izlediği adımlara ve egzersizlere odaklanmanın yanı sıra mutlu bir olay hakkında düşünmek tercih edilir.

Vücudunuz için rahat bir yere oturmalı veya uzanmalısınız, bu yüzden vücuda herhangi bir şekilde yük olabilecek tuzaklardan arınmış bir şey olmalıdır.

Stresi ve kaygıyı azaltmak ve kasları gevşetmek için egzersizler

 (2)

 • Burundan derin nefes alın, ardından nefesi göğüste 10 saniye tutun ve ardından bu egzersizin 3 kez tekrarını hesaba katarak burun ve ağızdan birlikte yavaşça verin.
 • Elinizin avucunu 5 saniye büyük bir basınçla sıkın, ardından 10 saniye gevşetin ve egzersizi 3 kez tekrarlayın.
 • El omzuna doğru bükülerek elin avuç içini sıkıca kavrayın, avuç içi omzuna 5 saniye dokunmaya çalışın, ardından 10 saniye gevşetin ve 3 kez tekrarlayın.

742106

 • Başınızı olabildiğince arkaya doğru döndürün, sonra üstte ve boynun arkasında bir karıncalanma hissi hissedene kadar bu şekilde bırakın, sonra normal pozisyonuna dönün ve aynı egzersizi yapın, ancak bu sefer başınızı öne doğru indirin.
 • Etrafındaki alanda ve alında ağrı hissedene kadar gözlerinizi kapatın, ardından normal pozisyonuna döndürün.
 • Karın kaslarını içe doğru kasın ve 10 saniye bu pozisyonda tutun, ardından gerin ve 3 kez tekrarlayın.
 • Otururken, sırtınız kavisli hale gelene kadar iki elinizin parmaklarıyla ayak parmaklarına dokunmaya çalışın ve bu pozisyonu 10 saniye tutun ve ardından normal pozisyona dönün.

222

 • Bacakları düzeltin ve uyluk bölgesindeki kaslarda bir gerginlik hissedene kadar mümkün olduğunca ayrı tutmaya çalışın, ardından normal pozisyona dönün.
 • Dizleri birbirine yapıştırın, ayakları birbirinden mümkün olduğunca ayrı tutarak kramp yaratın ve ardından normal pozisyona dönün.
 • Daha sonra 10 saniye göğüste tutarak tekrar burnunuzdan derin bir nefes alın, ardından 3 tekrar ile yavaşça nefes verin.

Bu egzersizleri yaptıktan sonra vücudun ana bölgelerinde rahatlama hissedecek, ardından gözlerinizi kapatıp zihni canlandıracak, ayaklardan başlayıp başla biten yavaş yavaş akan bir su olduğunu hayal edin.

Daha sonra hayatınızdaki güzel ve neşeli bir durumu ya da olayı ister güzel bir yer, sahne ya da olay olsun hatırlamaya çalışın, sonra o olayın ayrıntılarını uzun süre tüm detaylarıyla yaşayın.

Yoga ve zihni arındırma ve gerginliği kaybetmedeki faydaları.

Ve bundan sonra kendinizi rahat ve mutlu hissettiğinizi göreceksiniz.

Sağlıklı ve mutlu olduğunuz sürece. Bunu sana yaptık Stresi ve kaygıyı azaltmak ve kasları gevşetmek için egzersizler.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin