Sütlü makarna, ayrıntılı olarak nasıl hazırlanacağı, buna uygun ilaveler ve faydaları

Sütlü makarna, çoğu zaman gözden kaçırdığımız tatlı tariflerinden biridir, ancak bu tür tatlıların hazırlanması kolaydır ve birçok avantajı vardır, ancak birçoğu onu nasıl hazırlayacağını ve lezzetli tadını nasıl çıkaracağını bilmez.

Sütlü makarnanın yolu

Birkaç dakika içinde hazırlayabileceğiniz bir çeşit lezzetli tatlılara sahip olmak istiyorsanız, işte size birçok fayda sağladığı için hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden, hızlı bir şekilde hazırlanan ve güzel tadı ile ayırt edilen yoğurtlu makarna tarifi ve aşağıda size yöntemi sunuyoruz. Hazırlamak için optimum.

içindekiler

  • Bir torba makarna ve Almariah veya Hilal gibi küçük boyutlu makarna kullanılması tercih edilir.
  • Bir litre süt ve tercih ettiğiniz herhangi bir türü veya süt alternatiflerini kullanabilirsiniz.
  • sıvı yağ
  • Tatlandırmak için şeker ve kahverengi şeker, diyet şeker veya bal ile ikame edilebilir
  • Vanilya
  • Tereyağı
  • İsteğe bağlı fındık
  • Hindistan cevizi ve kuru üzüm isteğe bağlı

Nasıl hazırlanır

Bir tencere hazırlayın ve içine az miktarda yağ koyun ve makarnayı açık kahverengiye dönene kadar sürekli karıştırarak içine koyun ve aynı derecede kızartılmasını sağlayın.

Sadece üzerini kapatmaya yetecek kadar az miktarda su koyun ve karıştırın, tercihen su kaynamakta ve tencereyi sadece iki ila üç dakika örtün ve makarnaya yarı eşit olana kadar devam edin.

Bundan sonra suyun kaybolduğunu veya çok küçük bir kısmının kaldığını göreceksiniz, şimdi sütü makarnaya ekleyin ve ocağı soğutun, ardından vanilya ve şekeri ekleyin ve iyice karıştırın.

Daha sonra sık sık karıştırarak fındık, hindistancevizi ve tereyağını ekleyin.

Sütlü makarnanın faydaları

Bu tarif, kuruyemiş, kuru meyve gibi daha fazla katkı maddesi için verimli bir zemin olduğundan, omega-3, vitamin ve diğerleri gibi kuruyemişlerin faydaları ile kalsiyum artışı elde etmenizi sağlar ve ayrıca size büyük ölçüde enerji sağlar, böylece onu etkisiz hale getirmek için bir yemek olarak güvenebilirsiniz, Kilo alma konusunda endişeleriniz varsa, yağsız süt ve şeker ikamelerini kullanarak içlerindeki kalorileri azaltın.