Tarih boyunca güzellik anlayışını değiştiren ilham verici kadınlar

 • 123rf – subbotina

  Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak için, güzellik dünyasının öncü kadınlarını birlikte analım. Bu kadınlar, modern kadına ve onun ihtiyaçlarına uygun yeni bir güzellik anlamı veriyor.

  Yıllar geçtikçe güzellik trendleri değişti ve birçok kadın ve erkeğin beğenisini kazanan birçok yaratıcı ve yenilikçi fikri taşıyacak şekilde çeşitlendi. Bir grup kadın, güzellik endüstrisindeki çoğumuza ilham kaynağı oldu. Hafızalarının ve büyük çabalarının takdirinin şerefine, güzellik dünyasındaki yaşamları ve geçmişleri hakkında kısa bir açıklama birlikte öğreniyoruz.

 • Coco Chanel

  Coco Chanel veya Gabrielle Chanel, geçen yüzyılın başından bu yana güçlü bir etki ve zamansız bir iz bırakmak için büyük hırslarla güzellik ve moda dünyasına giren en ünlü uluslararası tasarımcılardan biridir.

  Coco Chanel’in çabaları uzun yıllar boyunca büyük başarı elde etti, bu yüzden Paris’ten dünyanın farklı ülkelerine doğru yola çıktı. Yaratıcı çalışmaları ve fikirleri sadece moda alanıyla sınırlı kalmadı, aynı zamanda dünyanın dört bir yanından en ünlü yıldızların ve kraliyet kişiliklerinin giydiği pek çok estetik ürün ve lüks parfüm sağlamak için çalıştı. İlk kokusu Chanel No. Bugüne kadar en yüksek satışları gerçekleştiren ve rakipsiz en iyi uluslararası parfümler listesinin başında yer alan 5

 • Bobbi kahverengi

  Bobbi Brown, taze ve sağlıklı bir cilt için nötr ve doğal renklerde bir dizi ürün piyasaya sürerek yüksek makyaj trendlerine meydan okumak için 1990’larda güzellik arenasına girdi.

  Bu, ona sakin ve basit bir karakter kazandırmasına katkıda bulundu. Bobbi Brown’ın bugüne kadarki kozmetik ürün yelpazesini tanımlayan şey, telaşsız ruh halidir.

 • Estee Lauder

  Estee Lauder amcasıyla kimya ve ilaç endüstrileri alanında çalıştıktan sonra mutfağından basit doğal malzemeler kullanarak çeşitli cilt kremleri ve nemlendiriciler yapma konusunda tutkulu hale geldi. Ama onu güzellik ve cilt bakımı alanlarına iten bu ürünleri satmadaki en büyük yeteneğiydi.

  Estee Lauder, 1953’te kadınları banyo yağı ve parfümlü losyonlarla ilk kez tanıştıran kişiydi ve ilk kozmetik sürümleri, cilt ve vücut bakımı dünyasındaki uzun yolculuğuna ve başarılarına başladığı Youth Dew idi.

 • Huda Kattan

  Arap kökenli güzellik blogcusu ve makyaj sanatçısı Hoda Kattan, son yıllarda güzellik dünyasında tereddüt eden isimlerden biri.

  İşine, dünya çapında pek çok yıldızın beğenisini kazanan ve en yüksek satışları elde ettiği kendi markası Huda Beauty ile bir dizi yapay kirpikleri piyasaya sürerek başladı. Bundan sonra, tüm kadınların benzersiz ve efsanevi güzellik görünümleri için hayallerini gerçekleştirmelerini sağlayan olağanüstü formüllerle ruj ve göz kapağı tonları gibi çeşitli makyaj ürünlerini piyasaya sürdü.

  Instagram’da 12 milyondan fazla kişi tarafından takip ediliyor ve özel videolarının görüntülenme sayısı birkaç milyonu aştı.

 • Kylie jenner

  Kylie Jenner, genç yaşına rağmen makyaj dünyasına girmesi için ona ilham veren reality TV yıldızı Kim Kardashian’ın küçük kız kardeşi.

  Geçtiğimiz yıllarda Kylie Jenner, piyasaya sürüldükleri gün pazardan pazara girişlerini umut edene kadar büyük başarılara imza atan benzersiz makyaj ürünlerini piyasaya sürmek için kendi markası Kylie’yi piyasaya sürdü. Başlangıç, Kylie’nin yenilikçi renklere sahip özgün rujunun piyasaya sürülmesiyle oldu ve ardından güçlü tutuşu ve özenle seçilmiş içerikleri ile özel formüllerini kişisel olarak denetleyen çekici göz farı paletlerini piyasaya sürdü. Kylie, dünyanın dört bir yanından güzellik ilham veren kadınlardan biri olmayı hak ediyor.