Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Tartardan diş temizleme cihazı ve bununla ilgili sık sorulan sorular .. ve en önemli doğal alternatif yöntemler

Dişlerinizde plak birikiyor mu ve onları zayıflatmamak için kireçten diş temizleme seansları yapmaktan korkuyorsunuz? Tartar diş temizleme cihazının mine tabakasını aşındırıp hassas hale getirdiğini, acı verici bir deneyim haline getirdiğini düşünen biri misiniz? Detaylı olarak bu sorulara cevap vereceğiz, bizi ince bir dergide takip edin. Bu konu içerir … Tartardan diş temizleme cihazı Tartardan diş […]

19 Aralık 2020 - 12:21 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi. A+A-

Tartardan diş temizleme cihazı ve bununla ilgili sık sorulan sorular .. ve en önemli doğal alternatif yöntemler

Dişlerinizde plak birikiyor mu ve onları zayıflatmamak için kireçten diş temizleme seansları yapmaktan korkuyorsunuz? Tartar diş temizleme cihazının mine tabakasını aşındırıp hassas hale getirdiğini, acı verici bir deneyim haline getirdiğini düşünen biri misiniz? Detaylı olarak bu sorulara cevap vereceğiz, bizi ince bir dergide takip edin.

Bu konu içerir …

Tartardan diş temizleme cihazı

Tartardan diş temizleme cihazı tıbbi kliniklerde yaygın olarak kullanılmaktadır; Çünkü dişleri erozyondan korumak için önemli ve gerekli adımlardan biri olduğu için tartar tabakalarının oluşması gıda kalıntılarının birikmesinden ve ayrıca diş macunu ile dişlerin sık fırçalanmasından kaynaklanıyor olabilir ve büyük olasılıkla doktor dişeti tedavisi veya ortodonti yapmak için diş hekimine giden her hasta için rutin bir işlem olarak kireci temizler. Dişler veya sabit veya hareketli dişler için.

Ayrıca çoğu diş ve diş eti ameliyatında tartar temizlenir. Çünkü dişlerde çok fazla birikme diş erozyonuna ve ayrıca diş eti iltihabına neden olabilir; Çünkü ona çok baskı yapıyor.

Diş taşı temizleme cihazı kullanılarak bu tabaka çıkarılır ve diş etleri doğal bir şekilde görünerek normal yerlerine geri döner, ayrıca daha sonra dişlerin sararması ve dişler üzerinde biriken yemek artıklarından kurtulabilirsiniz. Çünkü kireç tabakası yiyecek artıklarını çeker ve dişleri sararır, böylece parlak beyaz dişlere sahip olur.

Bu cihaz, dişlere temas eden ve dişler üzerinde biriken tartarın dış tabakasını parçalamaya başlayan bir titreşim sistemi ile çalışır ve biriken kireç miktarına göre seanslar belirlenir ve genellikle bir veya iki seanstır.

Diş tartarı cihazla dişlerden uzaklaştırılır mı?

Dişleri tartardan temizlemek, sağlıklı dişleri korumak ve onları çürütmek ve aşındırmamak için çok önemlidir ve sararmış dişlerden ve ağızdan gelen kötü kokudan kurtulmak için dişleri tartardan temizlemek çok gereklidir.

Ağrıyı karşılaştırarak – basit olarak tanımlanabilir – dişlerinizin tartar temizliğinden ne ölçüde yarar sağladığını, burada ağrının bir anlamı yoktur, titreşimleri sanki dişler üzerinde sadece daha hızlı bir zımparalama yapılıyormuş gibi hissettiğinizi bilerek, o zaman bu his, birisinin azı dişini hissettiğini söylemesi gibidir. Belli bir sesten acıyı hayal ettiniz mi, düşünmediniz mi?

Ayrıca okuyun: Güzel Bir Gülümseme İçin Diş Beyazlatma Tarifleri

Gerçekten çok acı verici değil, ortalama bir seviyede ve ağrı hissi kişiden kişiye diş erozyonuna ve biriken kireç miktarına göre değişiyor, yıllarca tartar dişlerini temizlemeyenler var bu da maddeyi iki seansta kalıcı hale getirecek ve tabaka daha sağlam hale gelecek ve böylece daha fazla titreşim ve ağrı hissedebilirsiniz. Diğerleriyle karşılaştırıldığında.

Diş tartardan cihaz ile temizlenmesi dişleri kırar ve zayıflatır mı?

Tam tersine, tartar dişleri temizlemenin dişleri aşındırması, zayıflatması ve daha hassas hale getirmesi yaygın olanın aksine, aslında şimdi söylüyorsunuz ki bu görüş, tartarı temizlemeye çalışan biri tarafından yapıldı, ama onun zayıf hissetmesine neyin sebep olduğunu, dişlerinin daha hassas veya kırık olduğunu veya oradan hareket ettiğini biliyor musunuz? Onun yeri mi?

Dişlerde yüksek, düşük veya orta oranlarda bir kişiyle diğeri arasında düzensiz bir şekilde biriken tartar katmanları, dişlerinizi birbirine bağlayan ve sanki dişlerinizin bir parçası gibi hisseden dişlerde alçı gibi sert bir tabaka oluşana kadar yıllarca veya aylarca birikebilir.

Ayrıca bu alçı tabakası aşılmaz bir barajdır ve dişlerin önünde bir duvardır, bu nedenle diş hassasiyetinden muzdarip olan kişi bu hissi daha az hissedecek ve dişlerinin zayıf, hafif ve şeffaf olduğunu hisseden kişi de bu hissi azaltacaktır, ancak daha ne kadar sürede bu tabakanın dişlerinizi bilerek yok ettiğini göreceksiniz. Diş eti enfeksiyonları asla durmaz ve nefes kokmaz.

Ayrıca okuyun: Emzirme ve Diş Çürüğü, Gerçekler ve Yanılsamalar

Ve biriken tartar tabakasından dişleri temizlemek için doktora gittiğinizde dişlerinizin hafif ve kırılgan olduğunu hissetmeye başlarsınız, dişler arasında biriken tartar tabakası çıkarıldıktan ve bir kısmı eklemlerde çıkarıldıktan sonra taze hissetmeye başlarsınız ve böylece dişlerinizin genişlediğini hissedersiniz.

Ama bu doğal duygu ve baştan hissetmeniz gereken şey bu, ancak dişlerinizin parlaklığını söndüren ve onları tek parça haline getiren alçı tabakasına, beyaz ve sarı yerlere ve yamalı hissedene kadar alışmışsınız.

Ancak doğal olarak tartar tabakasını kaldırmak dişlerinizi tedavi edecektir ve sonrasında kendinizi zayıf hissederseniz, doktorunuza danışabilirsiniz. Çünkü burada tartar tabakası dişlerinizi olumsuz etkileyecek ve onları güçlendirmek için tedavi yapılmalıdır.

Dişleri tartardan temizlemeye devam etmek gerekli midir?

Dişlerinizi, görünümünüzü ve canlılığınızı korumak için tartar tabakasından kurtulmak için düzenli takip, yoğun tartar birikiminden muzdarip olmayanlar için altı ayda bir, büyük tartar birikiminden muzdarip olanlar için üç ayda bir doktora gitmek gerekir.

Dişlerde tartar birikiminin zarar görmesi

Dişlerde tartar birikmesi çok zararlıdır ve bugün bulduğumuz çoğu diş hastalığının nedeni olabilir:

 • Dişlerin hafif ve doğrudan temizlikten bloke olması nedeniyle ağız kokusu.
 • Dişlerin sararması; Çünkü kireç tabakası, kürdan ve diş fırçası ile çıkarılması zor olan yiyecek artıklarını kendine çeker.
 • diş çürüğü; Çünkü kireç tabakası her zaman temizliği engeller.
 • Mine aşınması ve dişlerin zayıflaması.
 • Diş hassasiyeti.

Ayrıca okuyun: sabit ve çıkarılabilir diş protezleri ve farklı tipte diş protezleri

 • Diş etlerinde sürekli enfeksiyon varlığı.
 • Diş etleri yaralanır ve diş eti üzerindeki tartar tabakasının baskısı nedeniyle sürekli kanama olur.
 • Sorun kötüleşene ve sizin için olumsuz sonuçları olana kadar diş problemlerinizi sizden uzak tutun.

Dişleri tartardan temizlemenin alternatif doğal yolları nelerdir?

Aslında, her şey için alternatif doğal yöntemler vardır, ancak biriken katman büyük ve kalınsa bir kireç cihazı kullanılması önerilir, aksi takdirde tuz zımparası veya sirke durulaması kullanarak eve devam edebilirsiniz.

Tuz kullanın

Tuz, aşağıdaki adımları uygulayarak dişleri zımparalamak ve üzerlerindeki kireç oluşumunu gidermek için kullanılabilir:

 • Dişlerinize uygun miktarda tuz serpin.
 • Diş fırçanızı hazırlayın ve dişlerinizi tuzla fırçalayın.
 • İyice durulayın.
 • Kireç tabakasının kalın olması durumunda işlemi her gün tekrarlayın ve kireç tabakasından kurtulmanız durumunda, kaç kez sayısını haftada iki gün, ardından haftada bir güne indirin ve bu, dişlerin başka bir kireç tabakası oluşturmasını önlemek için bir prosedürdür.
 • Kireç tabakası çok kalın değilse, haftada üç veya dört kez tuz zımparası kullanabilirsiniz.

Sirke kullan

 • Bir miktar suya bir miktar sirke ekleyin (sadece miktarı seyreltin).
 • Ardından suyla seyreltilmiş sirke ile dişlerinizi fırçalayın.
 • İşlemi haftada dört kez tekrarlayın ve farkı görün.

Ev yöntemleri sizin için işe yaramıyorsa doktora gidip dişlere zarar veren ve öldüren bu tabakadan yavaş yavaş kurtulmalısınız.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Rinoplasti Ameliyatın tüm detayları için kapsamlı bir dosya Rinoplasti Ameliyatın tüm detayları için...

Rinoplasti ameliyatları Pek çok kadının ya deformiteleri tedavi etmek ya da film yıldızlarını andıran daha çekici bir görünüm elde etme...

Diş teli olmadan lazer, kaplama, zirkon ve diş plastik cerrahi Diş teli olmadan lazer, kaplama, zirkon ...

Dental plastik cerrahi Dişleri ile sağlık problemi yaşayan kişiler, dişlerin güzelliğini korumak veya güzelleştirmek ile ilgili operasy...

Sabit ve hareketli dental armatürler ve farklı tipte dental armatürler Sabit ve hareketli dental armatürler ve ...

Ağzınıza herhangi bir darbeye maruz kaldığınızda, bu bazı dişlerin kırılmasına ve bazı dişlerin çekilmesine neden olabilir, ancak çıkar...

Lazer dudak desteği .. Tüm prosedürler ve fiyatlar hakkında bilgi edinin Lazer dudak desteği .. Tüm prosedürler v...

Dudakların güzelliğinin belirtilerinden biri de pembe olmalarıdır ancak genetik faktörler ve ırk ve kökenle ilgili bazı faktörler neden...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/