Tek katlı evlerin modelleri

Yalnız ya da bir çift olarak yaşıyorsak, birini seçmek en iyisidir basit ev, özellikle yakında çocuk sahibi olmayı düşünmüyorsak, en iyi seçeneklerimizden biri tek katlı bir ev aramaktır, bu nedenle bu yazıda size tek katlı evlerin modellerini sunuyoruz, böylece seçeneklerin sonsuzluğunu fark edeceksiniz. piyasadaki gayrimenkul.

12x13m ev

Bu evin iç tasarımı, özellikle salon söz konusu olduğunda, iyi büyüklükte odalara sahip olmasıyla karakterizedir.

Ana giriş direk olarak, oturma odasını bulacağımız yere kadar yatak odası ve banyoların kapılarına koşacağımız bir koridora çıkıyor. Mutfağa gelince, oturma odasından ayrı bir odada ve içinde yemek odası bulacağız.

10 × 10 m’lik ev

Bu ev söz konusu olduğunda, evdeki her oda ayrı olduğu için her odada yeterli alana ve mahremiyete sahip olabiliriz, bu nedenle oturma odasındaysanız, mutfakta ne olduğunu bilmeniz sizin için zor olacaktır. Evde yaşamaya nasıl alıştığınıza bağlı olarak avantajları ve dezavantajları olabilir.

Ana giriş doğrudan oturma odasına açılıyor ve arka tarafta mutfağa ve yemek odasına ve tabii ki iki yatak odası ve evin banyosuna gitmemizi sağlayan bir koridora erişim bulacağız.

Tuğla ve ahşap

Rustik cepheleri sevmemiz durumunda, bize rustik sıcaklığı ve yaşam tarzımız için yeterli alan sağlayan bir tuğla ve ahşap ev tercih edebiliriz.

Eve girdikten sonra oturma odasına rastlayacağız ve arka tarafta bizi doğrudan mutfağa, yemek odasına ve evdeki banyolardan birine götürecek bir koridor bulacağız.

Mutfak ve yemek odası arasında, evin odalarına, ana banyoya ve arka tarafta garaja açılan bir kapıya ulaşmamızı sağlayacak başka bir koridora giriş var.

130 m2 ev

Salon ve mutfak açık bir konsept ile tasarlandığından, bu evin tasarımı biraz daha fazla alan sunuyor, yani hiçbir duvar birbirini birbirinden ayırmıyor.

Eve girdikten sonra yatak odalarına, ana banyoya ve çamaşırhaneye erişim sağlayan, arka tarafta oturma odası, mutfak ve yemek odasına dönmemizi sağlayan bir koridora rastlıyoruz.

14 × 13 ev

Bu evin cephesinin tasarımı oldukça klasik Amerikan tarzı ve oda içi düzeni çok rahat.

Girdikten sonra oturma odasındayız, bu bizi önce banyoya, sonra yatak odalarına götürecek bir koridora götürür ve arka planda mutfağı bulacağız.

11 × 13 ev

Çok daha geniş bir seçenek arıyorsanız, kısacası bu ev modeli idealdir, çünkü tüm odaları rahat bir yaşam sürmek için ideal bir boyuta sahiptir, bunun yanı sıra dağıtımı çok kolaylaştırır.

İçeri girdikten sonra bizi önce banyoya götüren bir koridora denk geleceğiz, sonra mutfağa, ana banyoya ya da yatak odalarına gidebiliriz ama koridorda ilerlemeye devam edersek oturma odasına denk geleceğiz. Bu tasarımla ilgili en iyi şey, odaların ziyaret alanlarından iyi ayrılması ve bu da daha fazla mahremiyet sağlamasıdır.

110 mm ev2

Bu ev modeli dikdörtgen bir alan olması ve odaları evin kenarlarına dağılmış olması nedeniyle çok daha kare ve geometriktir.

Girdikten sonra yanlarda banyolara ve yatak odalarına girişleri olan bir koridor bulacağız, evin arka tarafında ise oturma odası ve mutfak olacak.

Tek katlı evlerin birçok modeli ve odaları dağıtmanın sayısız yolu var, sadece yaşam tarzınıza en uygun olanı bulmanız gerekiyor.