Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Teslimat türleri

O Bölüm O mu Canlı bir canlının içinden geçtiği süreç, türlerine göre normal döngüsünü tamamladıktan sonraHamilelik anı, doğum yapan doğum prosedürü sayesinde gelir, yani hamilelik sırasında oluşan bebeği doğal olarak dışarı çıkarır, gezegende yeni bir canlı doğurur. Genellikle doğum ya da doğum olarak birbirinin yerine ele alınır. Bu kavram, gebelik ve / veya gebelik süreci […]

16 Aralık 2020 - 12:08 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi. A+A-

Teslimat türleriO Bölüm O mu Canlı bir canlının içinden geçtiği süreç, türlerine göre normal döngüsünü tamamladıktan sonraHamilelik anı, doğum yapan doğum prosedürü sayesinde gelir, yani hamilelik sırasında oluşan bebeği doğal olarak dışarı çıkarır, gezegende yeni bir canlı doğurur. Genellikle doğum ya da doğum olarak birbirinin yerine ele alınır.

Bu kavram, gebelik ve / veya gebelik süreci olarak bilinen şeyin son aşamasını temsil eder. Yani gebelik sürecinin normal zamanlarını yerine getirmek. Teslimatın gerçekleştiği şekle bağlı olarak, kendi adına sahip olacaktır. Bunları sonraki bölümde gözden geçireceğiz. Bazı durumlarda insana referans olarak alındığına dikkat etmek önemlidir.

Partinin kilit önem taşıyan bir dizi aşamadan geçtiğine ve hastadan sorumlu doktorun izlemekte olduğuna dikkat etmek önemlidir. Genel anlamda, üç ana aşama belirlenir ve bunlar: genişleme, sınır dışı etme ve teslimat. Konuyu daha iyi anlamak ve daha fazla bilgi için bu aşamaların her birini gözden geçiriyoruz.Dilatasyon

Bu olay, anne karnında açılma artışı gözlendiğinde doğum sürecinde yatıştırır, bu durum bebek rahminden ayrılmaya hazırlandığı için böyledir. O anda annede kasılma süreci denen şey belirmeye başlar. Bu, bebeğin doğmak üzere olduğunun göstergesidir.

İhraç

Bu durumda anne ve bebeğin dışarı çıkması için hazır olduğu bir sonraki aşamadayız. Bu aşamada ve doktorun talimatıyla anne, bebeğin yardım bulması ve vajinal kanaldan düzgün ve tedbirli bir zamanda çıkabilmesi için iterek doğum eylemine yardımcı olmalıdır.

Bir bebeğin ultrasonu

Teslimat

Bu isim, bebek doğduktan sonra annenin “doğum yaptığını” göstermesi nedeniyle verilmiştir. Tüm döngüyü kapatan emek sürecinin son aşamasıdır. Bebek doğduktan sonra sağlık personeli onu plasentadan temizler ve göbek kordonu kesilir. Anne, bebeği kendisine götürmek üzere dinlenmek ve iyileşmek için kendisine tahsis edilmiş odasına transfer edilir.

Yeni doğan

Teslimat türleri

sezaryen

Daha az olasılıkla abdominal doğum olarak bilinir, çünkü tam olarak bebeğin vajinal kanaldan ayrılması yerine karından çıkarılır. Bunu yapmak için, doktorlar, böyle olduğunu belirledikten sonra, yaptıkları şey, bebeği oraya götürmek için karnı bir kesi ile açmaktır. Bu, anestezinin kullanılmasını gerektirir.

Ameliyattaki doktorlar

Epizyotomi

Doğum prosedüründe doktorun bebeğin atılmasına yardımcı olmak amacıyla “perine” denen kısımda kesi yapması ve doktorun doğum işleminin uygulanmasına gerek olmadığını düşünmesi ile tanımlanan bir doğum türüdür. sezaryen ortası. Bu, annenin dokusuna ciddi şekilde zarar vermeyi önler.

Neşter ameliyatı

Doğal

Bir şekilde doğal doğum olarak bilinir. Diyelim ki bu bir yöntem. Bu ve yardımlı teslimat arasındaki fark, herhangi bir aletin müdahalesi olmasa bile, doğal olarak gerçekleşir. Var olan en doğal doğumlardan biridir ve herhangi bir anestezi kaynağı veya benzeri bir şey olmadan anne için en az ağrılı anlamına gelir.

Onun yeni doğmuş bebek ile anne

İndüklenen Emek

Gebelik sürecinde doktor, inceleme sırasında bebeğin ölme veya başka bir tür komplikasyon gösterme riski altında olduğunu düşünürse, yapılan şeyin kesin olarak belirli ilaçlar aracılığıyla doğumu “tetiklemek” olduğunu belirler. doktor tarafından anneye, böylece doğum sürecinde mevcut. Riskli bir süreç olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Bebek etrafa bakıyor

Suda doğum

Bu, son yıllarda gelişen doğum türlerinden biridir. Temelde, su altında doğum sürecinde bebeği doğal olarak çıkarmaktan ibarettir. Bu hem annelere hem de bebeklere birçok fayda sağlar. Örneğin bebekler için plasentanın dışarıya verilmesi süreci bu işlemle çok travmatik değildir.

Su doğum küveti

Erken doğum

Bu çok özel bir durum. Bu doğumlar, bebek henüz normal gebelik haftalarını tamamlamadığında yani erken doğduğunda gerçekleşir. Bazen doğal görünümünden, bazen de annenin doktor tarafından geçirdiği bir indüksiyondan kaynaklanmaktadır. Bu tip doğum, gebelik süreci normal bir şekilde yerine getirilmediğinden bebek için risk oluşturmaktadır.

Bir bebeğin kalp atış hızı

Vajinal yardımlı

Sözde “enstrümantal teslimat” ile bazı benzerlikler taşıyor. Süreç, bebeğin forseps gibi manipülasyon sürecine girme riskinin yüksek olması nedeniyle şiddetle tavsiye edilmediğinden, gerekirse aşırı durumlarda doktorun bir dizi aletin kullanımını belirlemesi gerçeğinde yatmaktadır. Ayrıca, bebeğin doğal olarak gerçekleşmemesi durumunda vücuda bebeği dışarı atması için sinyal veren bir dizi enjeksiyon kullanırlar.

Bebeğin ilk fotoğrafı

Vajinal enstrümantal

Bu durumda doğal doğuma benzer bir süreçte doktorun müdahalesi ile doğum süreci gerçekleştirilir. Aradaki fark, bu durumda, zamanında ve uygun prosedür altında, annenin bebeğin vajinal kanaldan dışarı çıkmasını sağlamasına yardımcı olmak için doktorun bir dizi alet uygulaması gerekli olacaktır. Bebek için aşırı risk durumlarında kullanılır.

Tıbbi bakım gören yenidoğan

Vajinal doğal

İnsanda doğal olarak meydana gelen süreçlerden biri, yeni doğum prosedürleri tasarlanmadan önce uzun yıllardır gerçekleşmiştir. En eski süreçlerden biri olduğu kabul edilir ve doğal bir kriter içinde gerçekleştiği için aşikardır. Tıbbi açıdan bakıldığında, koşullar mevcut olduğu sürece elbette en çok tavsiye edilen ve istenen doğum türlerinden biridir.

Bu durumda doğum süreci, bebek gebelik döngüsünü tamamladıktan sonra annenin vajinal kanalından dışarı çıkması ile ortaya çıkar. Genelde, doğal bir süreç olan sorumlu doktor, bebeğin doğal doğum sürecine devam etmesi için sadece bebeğin kafasını içeri sokmasını ve tutmasını bekler.

Bu tür bir doğumun anne için biraz acı verici olduğuna dikkat etmek önemlidir. Doktorun belirttiği zaman sürekli ve yoğun bir şekilde itmek zorunda kalarak bu süreçte işbirliği yapması da önemlidir. Bebek doğduktan sonra, besinler sorunu ve kalçanın yerleşimi nedeniyle annenin bir miktar iyileşmesi için birkaç gün dinlenmesi gerekecektir.APA formatında alıntı yapın: (A. 2018, 01. Doğum türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-parto/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/