Tüm sorunları tedavi etmek için 4 kullanım


önceki
Sonraki

 • 123rf – Govindji Patel

  Saçınızın zarar görmesinden ve doğal parlaklığının kaybolmasından muzdarip misiniz? İşte saçınızın canlılığını ve sağlıklı görünümünü yeniden kazandıran etkili bir bileşen!

  Saç için vazelin kullanmak tuhaf görünebilir, ancak yine de saç köklerine derin nem sağlamaya yardımcı olan mevcut bir bileşendir. Saçı şiddetli kuruluğa ve hasara neden olan dış etkenlerden korumak için nemlendirici unsurlar bakımından zengindir ve vazelin de kırılgan ve kırılgan uçlardan kurtulur. Yağlı saçlarınız varsa saçlarınızda vazelin kullanmanıza gerek yoktur, rahatsız edici bir doku bırakabilir ancak kuru ve kıvırcık saçlar için çok uygundur.

  İşte saç problemlerini tedavi etmek için vazelinin 4 farklı kullanımı.

 • Bölünmüş uçları tedavi etmek için vazelin

  123rf – İyon Chiosea

  Vazelin saçın bölünmüş uçlarında kullanılmasıyla beslenmeye ve derinlemesine nemlenmeye yardımcı olarak canlı görünümlerini onarıp geri kazandırır. Kırık uçlar genellikle saçın tekrar tekrar yıkanması veya ısıl alet ve kimyasal boyaların aşırı kullanımı sonucu veya saçın dış katmanlarını koruyan doğal yağların giderilmesine yol açabilen kuru iklim nedeniyle oluşur.

  Saç uçlarına masaj yapmak için yeterli olan küçük bir miktar kullandığınızdan emin olun. Bunu yaparak vazelin, dış etkenlere karşı koyan dış bariyeri yeniden oluşturur. Ancak dikkatli olun, büyük miktarlarda kullanmak rahatsız edici bir yağlılık hissine neden olabilir.

 • Saç büyümesi ve yoğunluğu için vazelin

  123rf – atic12

  Saç dökülmesi ve zayıf kök sorunları yaşıyorsanız vazelin kullanabilirsiniz. Saç derinize masaj yaparak folikülleri daha fazla besin emmeye ve dökülmeyle mücadele etmeye teşvik etmek için vazelin kullanın.

  Parmak uçlarınıza az miktarda uygulayın ve birkaç dakika boyunca güzel bir masaj yapın. Vazelini saç telleri arasına dağıtmayın, sadece köklerde kullanın ve yapışkan yağlı etkilerden kurtulmak için daha sonra saçı yıkamak için nazik bir şampuan kullanmayı unutmayın.

 • Bitlerden ve saç böceklerinden kurtulmak için vazelin

  123rf – ulkas

  Çoğu çocuk için bitler ve baş böcekler, mantar enfeksiyonu nedeniyle hızla bulaşabilen sorunlu bir sorundur.

  Saç böceklerinden kurtulmak için tıbbi tedavilerin yanı sıra vazelin de kullanabilirsiniz. Vazelin, bu küçük böcekleri boğmaya ve çabucak öldürmeye çalışır. Vazelin ve ona yapışan böceklerden kurtulmak için dar dişli bir tarak kullanarak çocukların saçlarını iyice taramalı, ardından saçı yumuşak bir şampuanla durulamalısınız.

 • Kirpikleri kalınlaştırmak için vazelin

  123rf – subbotina

  Vazelinin etkili estetik kullanımlarından biri de kirpikleri hızlı bir şekilde kalınlaştırmak ve uzatmaktır.

  Pamuklu çubuk kullanarak kirpiklerin uçlarına biraz vazelin sürün. Bu şekilde, besinler kirpik dokusuna nüfuz ederek kirpikleri nemlendirir ve büyümelerini teşvik eder. Sadece birkaç hafta içinde harika sonuçlar için yatmadan önce her gece kirpiklerine vazelin sür.